Ограничаване на тютюнопушенето

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Ограничаване на тютюнопушенето

Мнениеот Силвия Бояджиева » 03 Ное 2012, 21:33

HealthyBoy написа:Против тютюнопошенуто, трябва да се забрани със закон навсякъде, където се обърнеш цигарен дим, освен това ми писна навсякъде по земята да се търкалят фасове.




Само фасове ли виждате по улиците, аз виждам и много други отпадъци така, че това е въпрос на възпитание къде си изхвърлят хората отпадъците не дали си пушач или не. Аз съм пушач, но не си хвърлям фасовете където ми падне както и останалите отпадъци...
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Re: Забраната за пушене на обществени места.

Мнениеот Силвия Бояджиева » 03 Ное 2012, 21:50

[quote="n0name"]Как бихте коментирали този новоприет Закон?
Аз съм пушач и като всички останали пушачи съм потърпевш от това решение на Правителството и НС!
Моята гледна точка:
Казват, че по този начин е щяло да се подобри общото здраве на българина, както и чистотата по улиците и другите обществени места!


Аз също съм пушач и не съм съгласна със този закон, и също не мисля че ще се подобри чистотата по улиците защото забраната за цигари по улиците не се отнася а само предимно в заведенията......и затворените пространства не за улиците така че докато съществуват невъзпитани хора улиците ще са мръсни и с фасове и хартий и какво ли не...
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Re: Ограничаване на тютюнопушенето

Мнениеот Силвия Бояджиева » 03 Ное 2012, 21:59

Ann написа:Колкото повече се опитват да глобяват българина, толкова по изобретателен го правят. Наложиха забрана за тютюнопушене в закрити помещения, българина измисли начин да заобиколи закона: "Схемите са две: "отоплена градина" и "частна стая". Градина - според тълкуването на ХЕИ всяко помещение, което е отворено от три страни.В хотелите и големите нощни заведения се прилага подходът с " частната стая", която се предполага, че се ползва за частни нужди и там се влиза само с ключ или баркод." Това са само част от идеите на българина, как по-лесно да заобиколим закона и да си пушим на обществено място.


Така си е и винаги така ще бъде, когато го направиха заведения с тютюнев и без тютюнев дим тоест работодателя си решаваше какво да е неговото заведение имаше избор за всички а сега пушачите трябва да си стоим у нас...
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Re: Ограничаване на тютюнопушенето

Мнениеот manmut » 12 Дек 2012, 10:55

Мен лично много ме дразни да се пуши в помещения,кадето се яде или се спи!И не сте ли забелязали,че като излезеш някаде кадето се пуши после смардиш на пепелник.Гадна работа.Така че аз съм за ограничаването на тютюнопушенето!
manmut
 
Мнения: 22
Регистриран на: 07 Дек 2012, 11:41

Re: Ограничаване на тютюнопушенето

Мнениеот IVRO » 12 Дек 2012, 11:03

Смятам, че трябва да премахнат тоталната забрана за тютюнопушене...Крайната мярка не е решение! Аз съм пушач, но ми е приятно като вечерям да не е в зала с димна завеса.Хората трябва да имат право на избор...кога и къде да пушат. Може да се измислят начини без и двете страни (пушачи и непушачи) да са ощетени.
IVRO
 
Мнения: 199
Регистриран на: 12 Дек 2012, 10:42

Re: Ограничаване на тютюнопушенето

Мнениеот Yarost » 27 Апр 2017, 14:27

southern_sun написа:Защо на кутиите с цигари пише; " Пушенето убива" ? Да сте виждали пушач убиец? Нима алкохола е по-малко вреден? Аз също не пуша, но и не пия :lol:


Като погледнеш то всичко е вредно, дори и храната, която консумираме :smile: това не може да се спре, затова направиха разделението да не се пуши на определени места. Някъде го спазват, някъде не.
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Ограничаване на тютюнопушенето

Мнениеот skyfly » 27 Апр 2017, 16:21

Това е коренно различно, защо трябва да е под някаква форма убийство,когато някой пие, той трови само себе си,но когато пуши, разбират поне 10 човека около него.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Ограничаване на тютюнопушенето

Мнениеот страстоцвет » 18 Май 2017, 14:34

Докато се делим на пушачи и непушачи и се сочим и обвиняваме, няма как да се получи единодушно решение и да се сложи край на подобни разпри. Винаги ще има такива, които искат да се пуши и такива, които искат да не се пуши, но въпреки това ще правят компромис със своите приятели пушачи.
страстоцвет
 
Мнения: 98
Регистриран на: 06 Дек 2016, 09:40

Re: Ограничаване на тютюнопушенето

Мнениеот Ваня Стойчева » 18 Май 2017, 15:33

страстоцвет написа:Докато се делим на пушачи и непушачи и се сочим и обвиняваме, няма как да се получи единодушно решение и да се сложи край на подобни разпри. Винаги ще има такива, които искат да се пуши и такива, които искат да не се пуши, но въпреки това ще правят компромис със своите приятели пушачи.

Съгласна съм, че има разделение и се води своеобразна война, докато всички на са единодушни, няма как да се постигне никакво разбирателство по въпроса. Смао когато всички са на едно мнение, тогава ще се спазват и законите, свързани с ограничаването на пушенето на обществени места. Сега много често виждам майки, които пушат в загражданията на детските площадки, а уж не трябва, но на кой му пука???
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Предишна

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron