Имате ли трикове, залъгващи злоядковци?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Имате ли трикове, залъгващи злоядковци?

Мнениеот Alica » 14 Май 2013, 15:39

Какво ще кажете за тази закуска?
food art.jpg
food art.jpg (18.07 KiB) Прегледано 570 пъти
:P
Alica
 
Мнения: 38
Регистриран на: 13 Май 2013, 15:34

Re: Имате ли трикове, залъгващи злоядковци?

Мнениеот spring » 28 Авг 2013, 14:31

Никакви трикове не ми помагат да се преборя със стиснатите устни и гневното отвръщане на главата и в крайна сметка стигаме до разсипана храна и пълна бъркотия. ;)
spring
 
Мнения: 120
Регистриран на: 10 Апр 2013, 11:13

Re: Имате ли трикове, залъгващи злоядковци?

Мнениеот Snejna » 10 Юли 2015, 11:48

Според мен толкова злоядите деца се лигавят, щом ще ядат ако е във формата на пингвин, защо да не ядат и нормално поднесена храна. Вие осъзнавате ли какъв автогол може да си вкарате, като започнете да им предлагате само така оформена храна? Още повече ще ви правят на луди.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Имате ли трикове, залъгващи злоядковци?

Мнениеот Rali_hr » 13 Юли 2015, 14:03

Змията палачинка много ми харесва, бих направила нещо подобно само за някой повод, иначе не си вкарвам такъв автогол, както са казали по-горе. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Имате ли трикове, залъгващи злоядковци?

Мнениеот dejavu » 25 Юли 2016, 16:05

При по-малките може да действат приказките за самолетчета и подобни, но при големите вече това не работи. Фигурките от храна също са до време. То в един момент ще му е безразлично садвича му дали е като маймуна или не. Не можеш насила да отваряш нечия уста и да пъхаш. Оставяш го да огладнее и когато поиска, какво друго остава?
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Имате ли трикове, залъгващи злоядковци?

Мнениеот Rali_hr » 25 Авг 2016, 12:32

dejavu написа:При по-малките може да действат приказките за самолетчета и подобни, но при големите вече това не работи. Фигурките от храна също са до време. То в един момент ще му е безразлично садвича му дали е като маймуна или не. Не можеш насила да отваряш нечия уста и да пъхаш. Оставяш го да огладнее и когато поиска, какво друго остава?

Е то не мисля, че има голямо толкова глупаво дете, че да не иска да се храни изобщо. :) Малките предават повече фасони, на тях им е интересно това. Ся ако е на 15 и не иска да яде, ами да се спасява. :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Имате ли трикове, залъгващи злоядковци?

Мнениеот Snejna » 11 Окт 2016, 11:18

И за мен е излишно да се правят такива неща, за да се привлече вниманието на децата. От време на време да им се доставя подобно удоволствие е едно, но ежедневно е занимание, излишно за и без друго натовареното ежедневие на една жена. Все пак едно дете не може да яде само сандвичи и тестени неща, а много ми е интересно, как ще поднесете интересно боб.. :lol:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Имате ли трикове, залъгващи злоядковци?

Мнениеот ramimni » 11 Окт 2016, 13:50

Лесно - в паницата с боба по средата слагам нарязан пресен магданоз или стръкчета и украсявам със сирене по някакъв начин :grin: . Важното е да има разнообразие в храната, не може пък абсолютно всичко да отказват, все нещо ще обичат да ядат и злоядковците :smile: .
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Предишна

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron