Имате ли трикове, залъгващи злоядковци?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Имате ли трикове, залъгващи злоядковци?

Мнениеот denkaruseva » 07 Фев 2013, 15:27

Въпросът ми е към всички родители, които имат злояди деца. Имате ли трикове, които да накарат детето да хапне нещо здравословно? Какво правите, когато малчуганът все отказва да яде.Споделете вашия опит, че ми е трудно с моето злоядо внуче. Все недоволства от полезната храна и често се храни само с чипс, желирани мечета и подобни…
Прибягвала съм до какви ли не трикове – сандвичи и салати, под формата на животни…последно му правих пингвини от маслини, моркови и извара
pingvini.jpg
pingvini.jpg (11.36 KiB) Прегледано 3778 пъти

Но въображението ми се изчерпва…
Ако имате трикове подхвърлете някои. Може и някоя рецепта за злоядковци. Ще съм благодарна…
denkaruseva
 
Мнения: 180
Регистриран на: 17 Дек 2012, 14:23

Re: Имате ли трикове, залъгващи злоядковци?

Мнениеот ninars » 07 Фев 2013, 15:44

И моят син е злояд, но не го тъпча. Няма смисъл, защото сякаш го правят от инат…Какви ли не трикове съм използвала за да му дам една лъжичка.Сега практикувам следното: приготвям му храна и му я оставям, ама изобщо не го насилвам. Правя се на незаинтересована и детето само започва да яде.
ninars
 
Мнения: 345
Регистриран на: 10 Дек 2012, 19:51

Re: Имате ли трикове, залъгващи злоядковци?

Мнениеот sunnyr » 07 Фев 2013, 16:17

И аз не тъпча детето насила. Това с веселото поднасяне на храните обаче много ми допада и ще пробвам пингвините. Аз съм правила пиленца от яйца...също е ефектно.
Ето как се приготвят :
Нарязвате твърдо сварените яйца на половинки и им изваждате жълтъците.Смесвате ги със сирене, масло и смлян черен пипер.Разбъркайте и от получената смес моделирайте по две топчета - по-голямо за тялото и по-малко за главичката...Във всяка белтъчена половинка аранжирайте пиленце. Сложете му очички от зърна черен пипер и човка от червена чушка... :P
sunnyr
 
Мнения: 155
Регистриран на: 16 Яну 2013, 13:26

Re: Имате ли трикове, залъгващи злоядковци?

Мнениеот Siss » 07 Фев 2013, 17:49

Не тъпчете децата. Не обичам да ям супа от досадните опити на майка ми да ме тъпче с нея...Така децата се отвращават от определени храни...
Siss
 
Мнения: 279
Регистриран на: 11 Дек 2012, 13:11

Re: Имате ли трикове, залъгващи злоядковци?

Мнениеот geriva » 24 Фев 2013, 19:49

Аз ползвах стария номер с "лъжичка за мама, лъжичка за тате ". Другото което- "хайде сега за едното зъбче, после за другото" и ако детето не иска да хапне се правех , че ме боли зъбът, а то милото хапваше по някое и друго залъче. :D
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Имате ли трикове, залъгващи злоядковци?

Мнениеот ivontistyle » 25 Фев 2013, 13:21

Моят метод не е за препоръчване - пред ТВ екрана с детска анимация, но така си похапваше пък. Явно беше определен период само, вече се храним добре без да се отплесваме .
Аватар
ivontistyle
 
Мнения: 17
Регистриран на: 07 Дек 2012, 12:42

Re: Имате ли трикове, залъгващи злоядковци?

Мнениеот BRI » 23 Апр 2013, 10:39

Харесвам идеята с пингвините. Привлича вниманието на малчуганите...А знаете ли как да си приготвите вкусни великденски пиленца от яйца? Лесно и бързо е. Необходими са ви: 10 яйца, 200 г крема сирене и настърган кашкавал по ваша преценка, 50 г масло, черен пипер, една чушка, един морков ...Начин на приготвяне: Яйцата се сваряват. Жълтъците се изваждат и намачкват, добавя се сиренето, кашкавала, маслото и щипка сол. От сместа се приготвят главите и телцата на пиленцата. Украсяват се по вкус с чушка, морков, черен пипер и подправки по избор.
DSC_0007.JPG
DSC_0007.JPG (13.98 KiB) Прегледано 3705 пъти
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Имате ли трикове, залъгващи злоядковци?

Мнениеот laurence » 26 Апр 2013, 13:40

А какво ще кажете за сандвич с ръчно рисувани торбички...?
kids-sandwiches.jpg
kids-sandwiches.jpg (20.3 KiB) Прегледано 3701 пъти
laurence
 
Мнения: 51
Регистриран на: 29 Мар 2013, 11:47

Re: Имате ли трикове, залъгващи злоядковци?

Мнениеот Evgenia » 30 Апр 2013, 11:46

Хей, страхотни идеи. Вижте аз от какво се впечатлих, но си мисля, че ще е трудно за направа - пипкаво такова...Иначе е супер сладка изненада.
food-art.jpg
food-art.jpg (14.63 KiB) Прегледано 3695 пъти
Evgenia
 
Мнения: 145
Регистриран на: 05 Мар 2013, 14:02

Re: Имате ли трикове, залъгващи злоядковци?

Мнениеот laurence » 07 Май 2013, 12:59

Друг лесен трик, които също върши добра работа - Angry birds...
food-art.jpg
food-art.jpg (21.59 KiB) Прегледано 3686 пъти
laurence
 
Мнения: 51
Регистриран на: 29 Мар 2013, 11:47

Следваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта