Здравословно хранене

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Re: Здравословно хранене

Мнениеот Malina » 04 Фев 2015, 17:30

Mon_ton написа:Бих пробвала това спаначено руло, даже още тея дни. :)
Yarost, Малина беше споделила, че използва разни методи, предполагам, че ще се появи да сподели. :roll:

Ето ме! :mrgreen:
Yarost написа:Понеже напоследък съм малко луднала на тема здравословно хранене и изобщо такъв живот, искам да питам някои знае ли кои са най-ефективните начини за детоксикация на организма?

Когато има пълнолуние, както се пада и днес впрочем, изкарвам 3-та дена на плодове или на плодови сокове, но в момента сокоизтисквачката ми се счупи и карам на мандарини. А веднъж седмично си правя също такъв разтоварващ ден, само че включвам и 50гр. кафяв ориз, резултата е много добър, кожата ми е чиста, а ми се е случвало и да ми тежи след много ядене на черния дроб и така с дни, след това пречистване вече година нямам оплаквания. :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Здравословно хранене

Мнениеот mix_twix » 04 Фев 2015, 18:24

Яко готвене на скара му е майката, добре че ги измислиха тези грил тигани, та е лесно с тях иначе по скарите много залепва.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Здравословно хранене

Мнениеот Локумът » 05 Фев 2015, 10:00

Здравословното не е чак толкова трудно, но за съжаление много противоречи на българската кухня, затова пък можем да кажем, че се храним здравословно от време на време :lol:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Здравословно хранене

Мнениеот Yarost » 05 Фев 2015, 11:38

Malina написа:
Yarost написа:Понеже напоследък съм малко луднала на тема здравословно хранене и изобщо такъв живот, искам да питам някои знае ли кои са най-ефективните начини за детоксикация на организма?

Когато има пълнолуние, както се пада и днес впрочем, изкарвам 3-та дена на плодове или на плодови сокове, но в момента сокоизтисквачката ми се счупи и карам на мандарини. А веднъж седмично си правя също такъв разтоварващ ден, само че включвам и 50гр. кафяв ориз, резултата е много добър, кожата ми е чиста, а ми се е случвало и да ми тежи след много ядене на черния дроб и така с дни, след това пречистване вече година нямам оплаквания. :roll:


Мога ли да започна от днес, след като съм пропуснала пълнолунието вчера? :? и още един въпрос относно приема на течности, запозната ли си с приемането на 'жива вода'?
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Здравословно хранене

Мнениеот mimeto90 » 05 Фев 2015, 11:57

Yarost, има много разтоварващи и детоксикиращи диети, но според мене е важно седмица преди и седмица след като правиш тези диети да останеш на веган хранене, т.е. без месо и млечни продукти, по възможност повече сурови, така има смисъл, опитвам се по 3 пъти в годината на правя подобни, не зная дали е достатъчно, но така допада и на организма ми! :)
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Здравословно хранене

Мнениеот Lili_pili » 05 Фев 2015, 12:03

Здравословното хранене май е доста трудно, за се опитах няколко пъти но ми е много трудно да сивзема особено сега зимата добри зеленчуци.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Здравословно хранене

Мнениеот Lollipop » 05 Фев 2015, 12:48

Здравословното хранене ми е много по вкуса, ето днес съм си донесла в офиса да обядвам краставица, домат, кашкавал, маслини и ленено семе 1с.л. и 2 фил. черен хляб, мисля, че е ок? :roll:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Здравословно хранене

Мнениеот Slavena » 05 Фев 2015, 14:00

Поредната глупост е това за здравословното хранене, яжте си каквото душа иска!
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Здравословно хранене

Мнениеот Malina » 05 Фев 2015, 15:08

Slavena написа:Поредната глупост е това за здравословното хранене, яжте си каквото душа иска!

Интересно становище, но ти винаги ме изумяваш де :)
Yarost написа:
Malina написа:
Yarost написа:Понеже напоследък съм малко луднала на тема здравословно хранене и изобщо такъв живот, искам да питам някои знае ли кои са най-ефективните начини за детоксикация на организма?

Когато има пълнолуние, както се пада и днес впрочем, изкарвам 3-та дена на плодове или на плодови сокове, но в момента сокоизтисквачката ми се счупи и карам на мандарини. А веднъж седмично си правя също такъв разтоварващ ден, само че включвам и 50гр. кафяв ориз, резултата е много добър, кожата ми е чиста, а ми се е случвало и да ми тежи след много ядене на черния дроб и така с дни, след това пречистване вече година нямам оплаквания. :roll:


Мога ли да започна от днес, след като съм пропуснала пълнолунието вчера? :? и още един въпрос относно приема на течности, запозната ли си с приемането на 'жива вода'?


Никога не съм я пробвала тази жива вода, аз не вярвам много в тези истории със специалната вода, но не пречи да пробваш, знам че и в сребърни прибори ако се слага водата можела да стане чудотворна, казва ли ти някой! :roll: А що се отнася до пълнолунието - аз го правя на тази дата с цял отслабване, ако ти харесват други дни може през тях, важното е да не се затормозяваш много, пий по 2 литра вода и много чай с плодовите сокове ;)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Здравословно хранене

Мнениеот Yarost » 05 Фев 2015, 17:03

Благодаря много за споделеното! Някой беше споменал за отказването от млечни продукти - само ще кажа, че без мляко не мога :D
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

ПредишнаСледваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта