Здравословно хранене

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Re: Здравословно хранене

Мнениеот Anka » 05 Фев 2015, 17:08

Yarost написа:Благодаря много за споделеното! Някой беше споменал за отказването от млечни продукти - само ще кажа, че без мляко не мога :D

Да, аз също много ги обичам, не ям обаче прясно мляко, за него си знам, че е вредно, най-много да си позволя да го сложа в някой сладкиш и все пак извън темата, има нещо, което ме гложди, а именно след като кравето мляко е кърма за телета, то защо не си правим човешко сирене или не си подквасваме, ако имаме родилка вкъщи! Оф, ако не беше толкова любимо за мен сиренето само заради тази си мисъл бих го спряла! :mrgreen:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Здравословно хранене

Мнениеот Andrey » 20 Дек 2016, 11:17

Абе ако е по малко може, въпросът е, като всяко нещо, да не е ежедневие и да не се прекалява. Млякото е слузообразуващо и не се препоръчва примерно, когато сте болни от бронхит или нещо подобно.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Здравословно хранене

Мнениеот balsam » 20 Дек 2016, 11:44

Моите хора умират за салата от домати и краставици, и сега през зимата дори не се отказват от нея. Вредно ли е да ядем през зимата домати и краставици?
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Здравословно хранене

Мнениеот Andrey » 20 Дек 2016, 12:33

balsam написа:Моите хора умират за салата от домати и краставици, и сега през зимата дори не се отказват от нея. Вредно ли е да ядем през зимата домати и краставици?

Ами не, какво толкова.. да си ядат, доматите и краставиците не растат само в България.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Здравословно хранене

Мнениеот Leonora » 22 Дек 2016, 13:22

Andrey написа:
balsam написа:Моите хора умират за салата от домати и краставици, и сега през зимата дори не се отказват от нея. Вредно ли е да ядем през зимата домати и краставици?

Ами не, какво толкова.. да си ядат, доматите и краставиците не растат само в България.


За вредни не знам, ама са предимно безвкусни.
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: Здравословно хранене

Мнениеот sofi_black » 22 Дек 2016, 16:22

Отвратителни са, направо не мога да ги понасям, толкова са ми гадни доматите и краставиците през зимата. Щом не е в сезона си, не искам да го ям.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Здравословно хранене

Мнениеот Malina » 17 Яну 2017, 15:56

Наистина не са така вкусни, както, когато си ги отглеждаме тук, но и рядко в България вече има онзи вкус, който помним от детстовот си, така че е излишно да прекаляваме с възмущението си.
Аз ям салати целогодишно и не подбирам особено, макар че логично и аз намалям краставиците и доматите през зимата, главно и заради цената им, но наблягам на моркови, цвекло и подобни кореноплодни. Все пак здравословното хранене не е само в салатата, така че спокойно може да се хапва нещо вкусно и сезонно.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Здравословно хранене

Мнениеот Pipilota » 17 Яну 2017, 16:36

Зимата, понеже не си падам много по кореноплодни, хапвам повече печени зеленчуци - броколи, карфиол ( него го обожавам), разни меса приготвени на скара,риба на пара, зеленчуците с балсамико и малко мед...
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Здравословно хранене

Мнениеот analizatorka » 18 Яну 2017, 10:24

Зимата повече караме на картофи, боб, леща, салати от китайско зеле, чат-пат някоя марулка. Направили сме си наша пастърма, та и месо не купувам много от магазина. :smile:
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Здравословно хранене

Мнениеот miron » 18 Яну 2017, 11:59

analizatorka написа:Зимата повече караме на картофи, боб, леща, салати от китайско зеле, чат-пат някоя марулка. Направили сме си наша пастърма, та и месо не купувам много от магазина. :smile:

какво общо има пастърмата с месото? Когато готвиш пържоли от пастърмата ли режеш? :roll:
Иначе да ти кажа това, което ти описваш, дали влиза сериозно в графата здравословно хранене?
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

ПредишнаСледваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron