Здравословно хранене

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Re: Здравословно хранене

Мнениеот kauda » 18 Яну 2017, 14:01

Едно от честите неща, които са част от здравословните менюта е киноата, просото, джинджифила, зеленчуците, картофиола :) Рядко комбинирам месо с картофи и подобни неща. +
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Здравословно хранене

Мнениеот страстоцвет » 18 Яну 2017, 15:26

Едно от простите зздравословни неща, които ям е елда, спанак, просо, чия, различно брашно - ленено, елда и подобни.. :) всичко става.
Почти всеки ден обяда на работа ими е от някакъв омлет с много зеленчуци - чушка, лук, броколи, понякога слагам шунка, но рядко. Общо взето мързеляшката успявам да се нахраня добре.
страстоцвет
 
Мнения: 98
Регистриран на: 06 Дек 2016, 09:40

Re: Здравословно хранене

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Яну 2017, 11:28

страстоцвет написа:Едно от простите зздравословни неща, които ям е елда, спанак, просо, чия, различно брашно - ленено, елда и подобни.. :) всичко става.
Почти всеки ден обяда на работа ими е от някакъв омлет с много зеленчуци - чушка, лук, броколи, понякога слагам шунка, но рядко. Общо взето мързеляшката успявам да се нахраня добре.

И аз съм така, старая се да опитвам други и полезни неща. :grin:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Здравословно хранене

Мнениеот Monika_Spasova » 28 Яну 2017, 11:22

За мен здравословното хранене е по-скоро нещо, за което повече съм чувала, отколкото прилагам. :mrgreen: Не ми е особено вкусно, а и не ми се получава, живея сама и храненето мие последната грижа, просто ям там нещо, често дори не вечерям.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Здравословно хранене

Мнениеот Elica » 29 Яну 2017, 08:56

В наши дни, ако следваме модата, грижа ни е за здравето ни, то здравословния начин на живот не бива да ни е нещо далечно и чуждо, особено храненето. Защото с ежедневни продукти може д аси направим страхотни и в същото време здравословни и полезни неща, ето например, днес ще си готвя боб на фурна, но без месо, това си е едно напълно нормално и класическо за нас ястие, в комбинация с една свежа салата мисля, че е чудесно.
За утре пълнозърнести макарони с авокадо, лимон и чери домати.
Вторник менюто ми е от пастърва с горчица и салата айсберг.
И нищо сложно, но в същото време много вкусно и доеи мога да кажа полезно. Разбир асе не претендирам, че влизам в класациите на суровоядите, които имат съвсем по-различни и собствени представи, но смятма, че като цяло е добре измислено това от мен.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Здравословно хранене

Мнениеот donni » 31 Яну 2017, 11:59

Добре си ги подредила :smile: . Дори и човек да не обича или да не купува такива по-екзотични неща като авокадо и пъстърва /някои и нея я смятат за скъп и елитарен избор/, пак може да съумява да се храни здравословно. На мен ми помага плануването предварително, както ти го правиш - днес - това, утре - това, защото така имам време за реакция и подготовка, а не да се чудя в момента какво да измисля и дали ще имам продукти.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Здравословно хранене

Мнениеот Локумът » 02 Фев 2017, 15:22

Яденето по план може да улесни много начина на хранене, абсолютно е вярно това.. Хапваш това, което трябва, така както трябва и не се притесняваш излишно. така идват и здравословните навици, като си го сложил в списъка и си го купил, щеш нещеш ще го готвиш.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Предишна

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта