Здравословно хранене

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Здравословно хранене

Мнениеот belle_vie » 11 Апр 2011, 22:40

Темата за здравословното хранене се спряга много често последно време. Предполагам всеки има рецепти със здравословни и питателни храни някъде из книгите и тетрадки с рецепти. Аз предлагам моята рецепта за здравословна храна:
Брускети с тиквички и моцарела

- 2 тиквички
- пакетче моцарела - 125 гр.
- 10 филийки пълнозърнест хляб, франзела, багета или каквото изберете
- босилково песто
- зехтин
Нарязвате тиквичките и ги запичате с малко зехтин, малко преди да са готови включете фурната на 250градуса, нарежете моцарелата и започнете да редите брускетите и върху всяка по една тиквичка. Отгоре върху всяко колелце тиквичка слагате по малко моцарела, след като сиренето се запече поръсвате с малко риган и сервирате топли.
Приятен апетит!
belle_vie
 
Мнения: 20
Регистриран на: 26 Мар 2011, 11:18

Re: Здравословно хранене

Мнениеот The_The_Ramone » 16 Апр 2011, 17:33

Как да се храниш здравословно с отровена храна?
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Здравословно хранене

Мнениеот southern_sun » 16 Апр 2011, 19:51

Ами да спрем да ядем за да си запазим чист организма?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Здравословно хранене

Мнениеот The_The_Ramone » 17 Апр 2011, 09:47

Някъде бях чел, че имало документиран случай на индиец, който от 40 години не бил ял нищо, а карал само на медитация. :lol:
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Здравословно хранене

Мнениеот Radost » 17 Апр 2011, 10:12

Е, не беше ли на фотосинтеза? Нещо такова си спомням аз. :lol:
Да, така беше, ако става въпрос за същия. Впечатляващо, нищо, че в различните сайтове и медии дават различен брой години, през които уж фотосинтезирал. :mrgreen:
Аватар
Radost
 
Мнения: 124
Регистриран на: 30 Мар 2011, 09:31

Re: Здравословно хранене

Мнениеот HealthyBoy » 20 Апр 2011, 18:15

Това са пълни глупости, всеки уважаващ себе си човек зане, че фотосинтезата е присъща само за царството на растенията.
Иначе по темата, твърдо заявявам че за един здрав физически човек полезната храна е каквото му се яде когато му се яде в допустими количества обаче.
HealthyBoy
 
Мнения: 69
Регистриран на: 15 Апр 2011, 14:45

Re: Здравословно хранене

Мнениеот southern_sun » 20 Апр 2011, 21:37

The_The_Ramone написа:Някъде бях чел, че имало документиран случай на индиец, който от 40 години не бил ял нищо, а карал само на медитация. :lol:

Аз пък скоро чух, за друг, който гледа слънцети и така се храни. Какво пък поне се пестят пари :lol:
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Здравословно хранене

Мнениеот HealthyBoy » 05 Май 2011, 23:53

southernsun написа:
The_The_Ramone написа:Някъде бях чел, че имало документиран случай на индиец, който от 40 години не бил ял нищо, а карал само на медитация. :lol:

Аз пък скоро чух, за друг, който гледа слънцети и така се храни. Какво пък поне се пестят пари :lol:

То и аз мога да кажа че от 40 дена не съм ял и я карам на фотосинтеза(нищо че даже е облачно сега) обаче нали се сещаш колко е вярно :)
HealthyBoy
 
Мнения: 69
Регистриран на: 15 Апр 2011, 14:45

Хранене през есента

Мнениеот delinda » 30 Сеп 2011, 12:31

framar-eat.jpg
framar-eat.jpg (7.12 KiB) Прегледано 994 пъти

Смяната на сезоните е свързана с промени в храненето, апетита и навиците.През есента и най-вече през зимата, хората имат нужда от по-питателна и калорична храна. Това може да предразположи към напълняване и нарушаване на хранителния режим.
Ето малко полезна информация за всички дами, които се вълнуват.

Какво можем да направим?
Не е необходимо да се ограничаваме от храна, защото така само да засилим чувството на глад. Движението е от изключително значение, за да се запазят килограмите от летните месеци. И все пак всичко е много индивидуално, защото има хора, които ядат много, а не пълнеят. През есента като цяло не се препоръчват диетите, тъй като и без това организмът започва да страда. Само силната имунна система може да се справи с различните вируси, които започват да ни атакуват още през есента.
Кои храни са подходящи?
Картофите трайно се настаняват на трапезата през по-хладните месеци. Няма защо да се притеснявате, че ще напълнеете, ако ги хапвате сварени – на салата или сготвени със зеленчуци. Пържените картофки може да са вкусни, но са враг на стройната фигура. Препоръчват се затоплените храни, които съдържат достатъчно полезни съставки. Все още на пазара има богато разнообразие от зеленчуци и плодове, което позволява да се храним здравословно.
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят.
Аватар
delinda
 
Мнения: 217
Регистриран на: 16 Сеп 2011, 09:11

Какво не знаете за черния хляб

Мнениеот spend » 05 Окт 2011, 10:03

tumblr_lplt3zRxFr1qcxieko1_500_large.jpg
tumblr_lplt3zRxFr1qcxieko1_500_large.jpg (133.22 KiB) Прегледано 991 пъти


Черният хляб е едно от най-ефективните средства срещу анемия. В ръжения хляб се съдържат тридесет процента повече желязо, два пъти повече калий и три пъти повече натрий, отколкото в хляба от пшенично брашно.
Особено внимание трябва да обърнат на консумацията на черния хляб бъдещите майки, тъй като той съдържа, освен гореизброените елементи, и редица витамини.
Исхемичната болест на сърцето и други сърдечно-съдови заболявания при хората, които редовно консумират ръжен хляб, се срещат с тридесет процента по-рядко, отколкото при любителите на белия хляб.
Най-полезен е черният хляб, който е приготвен без добавяне на мая. Приготвенията от покълнало жито хляб се цени високо от диетолозите в цял свят.
Той съдържа много по-малко мазнини и захар, отколкото белият хляб, а това дава възможност човек да яде колкото си иска хляб, без да се притеснява за килограмите си.
Така всеки може да си позволи удоволствието да хапне вкусен хляб с дъхава коричка, без да изтощава организма си с постоянни диети, които при консумацията на бял хляб имат йо-йо ефект.
С помощта на черен хляб можете да миете косата си и да забравите изобщо за всички видове шампоани. Звучи стряскащо, но черният хляб е идеално средство за измиване на коса.
Натрошете една филия ръжен хляб в блендера и добавете малко вода. Разбийте на пяна. Не трябва да остане и една трохичка, тъй като ще се заплете в косите ви.
Измийте косата си с хлебния разтвор, както го правите с обикновен шампоан. Изплакнете добре с вода. След едно-две измивания с ръжен хляб косата ви ще е мека като коприна.
Аватар
spend
 
Мнения: 109
Регистриран на: 16 Сеп 2011, 14:10

Следваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron