Боя за коса

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: Боя за коса

Мнениеот сиско » 18 Окт 2011, 20:42

тука има доста полезна информация за косата, ще се възползвам от някои съвети ;)
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Боя за коса

Мнениеот Sofito » 18 Окт 2011, 22:23

Любимата ми боя е Syoss, препоръчвам...
Sofito
 
Мнения: 53
Регистриран на: 18 Окт 2011, 21:57

Re: Боя за коса

Мнениеот southern_sun » 18 Окт 2011, 22:27

Sofito написа:Любимата ми боя е Syoss, препоръчвам...

оооо Ужас :o , не мога да си среша косата от нея. Въобще не щади косъма, изгаря всичко, до което се докосне.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Боя за коса

Мнениеот valiart » 24 Окт 2011, 12:59

Сещам се за русия ми период..илелеее, този перхидрол направо ми ...
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Боя за коса

Мнениеот Margo » 14 Дек 2011, 13:11

Всяка жена е имала поне по един период в живота си когато е експериментирала с косата си. От руса към черна, от черна към червена и т.н. , но знаете ли кой са най-често правените грешки при боядисването?
Използването на балсам при боядисване:
балсам за коса.jpeg
балсам за коса.jpeg (6.03 KiB) Прегледано 3261 пъти


Не е препоръчително използването на балсам непосредствено преди боядисването. Нанасянето на балсам ще покрие всеки един кичур от косата ви, което ще попречи на боята да достигне до вътрешността на косъма.

Избора на неподходящ цвят:

Katy Perry-pink.jpg
Katy Perry-pink.jpg (14.03 KiB) Прегледано 3261 пъти


С различните цветове на косата можете да подчертаете различни черти на лицето. Естествения цвят на косата отива на повечето хора, някой решават да променят драстични цвета на косата си, но не винаги това е най-добрият вариант. Модерните фризьорски салони предлагат компютърна програма,с която можете да видите дали определен цвят на косата е подходящ за вас.


Оставяне на боята за по-дълго време:

боядисана коса.jpeg
боядисана коса.jpeg (6.45 KiB) Прегледано 3261 пъти


В инструкциите на опаковките на боята изрично е споменато времето през, което косата ви трябва да се оцвети. Не оставяйте боята по-дълго време надявайки се на по- тъмен и наситен цвят. Времето, което е определено за оцветяване на косата е точно определено в инструкциите. Също така не трябва да отмивате боята от косата си преди времето посочено в инструкциите, отмивайки по-рано ще попречите на съставките на боята да подействат и косата ви няма да се оцвети добре.

Избирането на боята за коса:

casting creme gloss.jpg
casting creme gloss.jpg (18.42 KiB) Прегледано 3261 пъти


Никога не може да сте сигурни, че моделът на кутията на боя за коса е боядисал косата си с продукт от тази кутия. Също така вие не можете да знаете какъв е бил цвета на косата на модела преди, така че не очаквайте да получите същия ефект и с вашата коса. В повечето случаи цвета става различен.

Боядисване в ярък цвят без предварително изсветляване:

ярка коса.jpeg
ярка коса.jpeg (7.6 KiB) Прегледано 3261 пъти


Хора, които от скоро се занимават с боядисване може би не знаят, че когато решим да си правим кичури или ярък цвят е добре да изсветлим косата предварително. Дори хора със светла коса ще получат по-добри резултати ако изсветлят косата си преди да я боядисат в ярък цвят. Премахването на пигментите на косата ще помогне на яркия цвят да стане по -наситен и траен.

Често изсветляване на косите

руса коса.jpeg
руса коса.jpeg (5.12 KiB) Прегледано 3261 пъти

Ако косата ви е руса и изглежда като размита и изтощена, то това означава, че я изсветлявате твърде често. Честото изсветляване на косата ще я направи платинено руса, но ще я увреди изключително много.


Боядисването на косата с перманентна боя вместо с временна (без амонячна):

безамоняк.jpeg
безамоняк.jpeg (6.42 KiB) Прегледано 3261 пъти


Преди употреба задължително трябва да четем инструкциите на кутията с боя, дори да сме взели кутията от рафта в магазина където са изложени временните бои, пак трябва да се уверите, че това е боя от този тип.


Надявам се информацията, която ви представих ще ви бъде от полза при следващата смяна на цвета на косата :)
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Боя за коса

Мнениеот elena » 27 Мар 2012, 14:20

Много полезни съвети, благодаря :) Аз да си призная честно избягвам да се боядисвам вкъщи. Ходя на фризьор, като или сама си избирам боята от магазина или ме боядисват с тяхна, професионална боя. На няколко пъти посягам към безамонячните бои, но се чудя как изобщо боядисват, след като нямат амоняк... Вече гледам повече да щадя косата си, защото и аз съм преминала през какви ли не "цветни фази" :lol: То не бяха руси кичури, то не бяха червени, а накрая се боядисах в черно, защото много ми се изтощи :roll: А естествения ми цвят е толкова хубав - лешник, ама хайде, де, пусти експерименти :lol: Сега искам да си го върна, но не ми се обезцветява, че съвсем ще ми опада косата.
elena
 
Мнения: 76
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:28

Re: Боя за коса

Мнениеот Камелия » 27 Мар 2012, 15:04

Винаги се боядисвам сама, последния път си купих новата боя на Гарние. За сега съм доволна от нея, не ми изсушава косата като други бои, а ако се случи така и да е трайна на косата ми, все нея ще ползвам.
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Боя за коса

Мнениеот teddy » 27 Мар 2012, 16:59

Моята боя е на Кастинг - цвят касис :) Останах най-доволна от нея, защото не ми изтощава толкова косата и цвета е сравнително траен. Не обичам да експериментирам, но ако дълго време съм използвала даден продукт го заменям със сходен продукт на друга марка, така че ще посъбера малко мнения от форума и ще се насоча към друга марка боя ;)
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Боя за коса

Мнениеот eleonora » 28 Мар 2012, 10:21

Аз използвам безамонячната мус-боя на Шварцкопф и се боядисвам вкъщи - не е нищо сложно, но и нямам време да ходя по фризьори. Доволна съм от трайността и не ми изсушава косата колкото другите бои. Исках да си избера някакъв по щадящ продукт и се бях засилила към къната, но добре че не сглупих. Обясниха ми, че след това няма да мога да се боядисам, тъй като върху къна не хващало нищо друго и трябвало да изчакам да ми израсте косата, ако искам друг цвят :shock:
eleonora
 
Мнения: 66
Регистриран на: 28 Мар 2012, 10:04

Re: Боя за коса

Мнениеот Адел » 28 Мар 2012, 13:53

Аз смея да твърдя, че съм използвала доста бои за коса, но съм най-доволна от Лореал. В момента, т.к се старая да не изгарям много косата си използвам серията без амоняк и съм много доволна както от цвета, така и от състоянието на косата си 8-)
Аватар
Адел
 
Мнения: 25
Регистриран на: 22 Яну 2012, 14:16

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron