Как да избегнем натрапчиви мисли?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Re: Как да избегнем натрапчиви мисли?

Мнениеот кора-бия » 22 Юли 2015, 12:57

Rali_hr написа:Аз си мисля, че за това трябва хубаво хоби и сериозни хапчета. :mrgreen:

Да, особено второто и после няма спасение и цял живот луд и на хапове. :!:
кора-бия
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Май 2015, 10:42

Re: Как да избегнем натрапчиви мисли?

Мнениеот nadqta » 22 Юли 2015, 14:42

Rali_hr написа:Аз си мисля, че за това трябва хубаво хоби и сериозни хапчета. :mrgreen:

Мани, трябва да са качествени, апък щом е хапче, то все си е на сериозно :mrgreen:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Как да избегнем натрапчиви мисли?

Мнениеот qwerryyy » 22 Юли 2015, 15:37

И аз смятам, че хобито може да ни измъкне от мрачните мисли, като цяло ангажираността помага. Особено безработните постоянно са обвзети от такива мисли. :(
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Как да избегнем натрапчиви мисли?

Мнениеот fairy » 05 Май 2016, 16:39

Да, да си зает с нещо винаги помага. Но натрапчивите мисли влошават положението, когато не можеш да се съсредоточиш и в работата си. Тогава положението става кофти. Просто трябва да откриеш какво ти помага да ги разсейваш - музика, разходки, четене, разговори с приятели - кой каквото му действа.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Как да избегнем натрапчиви мисли?

Мнениеот qwerryyy » 04 Юли 2016, 15:48

fairy написа:Да, да си зает с нещо винаги помага. Но натрапчивите мисли влошават положението, когато не можеш да се съсредоточиш и в работата си. Тогава положението става кофти. Просто трябва да откриеш какво ти помага да ги разсейваш - музика, разходки, четене, разговори с приятели - кой каквото му действа.

Да, такива неща помагат, или поне за кратко време могат да те измъкнат от мислите и да ти дадат минута две свобода, но ако са кризи - спасения няма.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Как да избегнем натрапчиви мисли?

Мнениеот Локумът » 04 Юли 2016, 16:43

За тва хора, всеки трябва да си има рецептата за своя кукумицин - било то по 50 грама или някое хапче. не тряя се оставяте да имате кофти мисли, щото довеждат до много лоши последствия, депресии, панически атаки и кво ли не!
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как да избегнем натрапчиви мисли?

Мнениеот julianne » 04 Юли 2016, 16:59

Както тренираме мускулите си, така можем да тренираме и мозъка си да не ни вкарва в натрапчиви и лоши мисли. Стига да не става въпрос за някаква шизофрения, разбира се :mrgreen: .
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Как да избегнем натрапчиви мисли?

Мнениеот Kremiliya » 05 Юли 2016, 10:52

julianne написа:Както тренираме мускулите си, така можем да тренираме и мозъка си да не ни вкарва в натрапчиви и лоши мисли. Стига да не става въпрос за някаква шизофрения, разбира се :mrgreen: .

Не мога да се съглася с това :) Как ще го тренираш, някои мисли идват от само себе си. Един вид ти казваш, че хората с психически проблеми просто са толкова тъпи, че не са се тренирали навреме и сега вече са изперкали... :roll: Имам познат с панически атаки направо се побърква, постоянно мисли за това, как ще умре и т.н. Не мисля, че има някаква вина самия той.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как да избегнем натрапчиви мисли?

Мнениеот dessiblond » 05 Юли 2016, 13:22

Болните няма как да контролират сами натрапчивите си мисли. Ако имаш панически атаки, шизофрения или някакво такова заболяване, без лекарства няма как да се справиш с тези мисли. Но здравите хора могат да ги контролират, колкото и невъзможно да изглежда. В началото е трудно, но после се научаваш как да избягваш да мислиш за дадено нещо и по даден начин.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Как да избегнем натрапчиви мисли?

Мнениеот silver933 » 29 Авг 2016, 15:22

dessiblond написа:Болните няма как да контролират сами натрапчивите си мисли. Ако имаш панически атаки, шизофрения или някакво такова заболяване, без лекарства няма как да се справиш с тези мисли. Но здравите хора могат да ги контролират, колкото и невъзможно да изглежда. В началото е трудно, но после се научаваш как да избягваш да мислиш за дадено нещо и по даден начин.

Добре де, я кажи, от здрав не ставаш ли болен малко по малко? не е ли най-правилно още в началото при появяването на натрапчиви мисли да се консултираш с психолог, който да ти помогне да ги превъзмогнеш, преди да стигнеш до хапчетата? :roll:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

ПредишнаСледваща

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта