Как да избегнем натрапчиви мисли?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Re: Как да избегнем натрапчиви мисли?

Мнениеот Kaya » 29 Авг 2016, 16:23

Според мен си трябва помощ, особено, ако имаш някакви по-сериозни и чести такива помисли. Лошото е, че трябва всички да се примирм с едно, а именно, че животът не е безкраен и всички един ден ще трябва да се сблъскаме със смъртта от първо лице. Това е нещото, което най-често ни кара сякаш да изпадаме в такива паник атаки. Има различни консултации и лекции по въпроса, които мисля, че биха били от полза за някои хора.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да избегнем натрапчиви мисли?

Мнениеот pravilno » 29 Авг 2016, 16:28

Десиблонд предполагам има предвид при здравите хора онези натрапчиви мисли, които се въртят из ума ти като досадни мухи, а не мисли на болен човек. Те болните няма защо да чакат да ги завладеят натрапчивите мисли и тогава да почнат да пият хапчета. При тях е обратното - пиеш хапчета- нямаш лоши мисли :smile: . С колкото повече приятни занимания си отвличаш вниманието, толкова по-малко мисли ще те тормозят.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Как да избегнем натрапчиви мисли?

Мнениеот Локумът » 08 Мар 2017, 12:52

Аз имам напоследък лоши мисли, все си мисля какво ще стане, ако умра аз, мой близък,как ще се чувствам,какво ще направя, направо се подлудявам. По принцип съм много положителен човек и тези мисли ме притесняват доста, не се чувствам притеснен от тях, уплашен или нещо такова, но ми става неприятно, че това се върти из главата ми, един вид нещо суеверно се събужда в мен и си казвам "да не чуе Дявола" :roll:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как да избегнем натрапчиви мисли?

Мнениеот кора-бия » 30 Мар 2017, 11:37

Почнат ли веднъж натрапчивите мисли да идват в главата, трябва да се вземат мерки и те да са свързани с лекар, иначе се стига до усложнения, няма да го надраснете хора, тряя се лекувате.
кора-бия
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Май 2015, 10:42

Re: Как да избегнем натрапчиви мисли?

Мнениеот silver933 » 10 Апр 2017, 13:55

Не знам да има начин да се избегне, по-скоро може да се направи нещо да не заемат голяма част от деня, но такива мисли сами си идват някой път, без изобщо да са предизвикани.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как да избегнем натрапчиви мисли?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Апр 2017, 21:47

silver933 написа:Не знам да има начин да се избегне, по-скоро може да се направи нещо да не заемат голяма част от деня, но такива мисли сами си идват някой път, без изобщо да са предизвикани.

И аз се усещам, точно така, гледам в нещо, прпиятно ми е радвам се и бам в следващия момент си представям как всички сме ритнали камбаната. :shock:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да избегнем натрапчиви мисли?

Мнениеот dinkog » 20 Юни 2017, 11:18

Силни хапчета и добра компания. :lol: Това сае сещам на първо време, след това и някой друг разговор с психолог, всеки който има натрапчиви мисли, от които не може да избяга, трябва да си търси начин да се измъкне.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Как да избегнем натрапчиви мисли?

Мнениеот kauda » 20 Юни 2017, 14:48

решението не е в хапчетата, а в приятната компания, хубавия живот, това да се радваш на нещата, които ти се случват, без да мислиш постоянно негативно
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как да избегнем натрапчиви мисли?

Мнениеот skyfly » 27 Юли 2017, 10:03

С хобита и разсейване, приятни занимание далеч от мисълта за проблемите и така могат да се ограничат. Но те малко по малко си идват някой път.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Предишна

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта