Как да избегнем натрапчиви мисли?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Как да избегнем натрапчиви мисли?

Мнениеот yani4ka » 23 Фев 2013, 22:56

Понякога толкова се вглъбяваме в някои неща, че не можем да се откъснем. Възможно ли е съзнанието да изолира мисли, които му вредят?
yani4ka
 
Мнения: 34
Регистриран на: 16 Фев 2013, 23:53

Re: Как да избегнем натрапчиви мисли?

Мнениеот geriva » 25 Фев 2013, 00:37

Този въпрос само към мъжете ли е? :D
Ако не е, да ти отговоря за себе си:
Навремето прочетох една книга, от която и до ден днешен извличам ползи. Та водейки се по нея, когато ме обземат такива натрапчиви мисли, винаги си напомням, че има и по лош вариант на това, което ми се е случило или ме безпокои. Това ми стига, вкарва ме в кондиция и продължавам да живея за днешния ден, а не да съжалявам за неща, които не мога да променя.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Как да избегнем натрапчиви мисли?

Мнениеот pesho » 05 Авг 2013, 12:33

Възможно е - нужни са повече разходки из природата...А и забравете за кофеина – той е силен стимулатор, който може да доведе до повишено напрежение. ;)
pesho
 
Мнения: 62
Регистриран на: 26 Юли 2013, 13:02

Re: Как да избегнем натрапчиви мисли?

Мнениеот bojo_kolev » 01 Окт 2013, 12:41

Най-добрият избор е да не оставаш сам, особено ако си вкъщи.
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Как да избегнем натрапчиви мисли?

Мнениеот Alex_mor » 18 Юни 2015, 10:03

Мен често ме преследват такъв тип мисли, но това е положението. Старая се да се разсейвам, но мисля, че някой ден и до хапчета ще стигна. Не съм намерил още рецептата за справяне с лошите мисли.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Как да избегнем натрапчиви мисли?

Мнениеот кора-бия » 18 Юни 2015, 10:34

Когато човек остане сам и го обземат такива мрачни мисли, затова е по-добре винаги да има някой наоколо, с който да се разсейваш, па и винаги има и по-зле;)
кора-бия
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Май 2015, 10:42

Re: Как да избегнем натрапчиви мисли?

Мнениеот николаев » 18 Юни 2015, 17:10

Във времето, в което живеем няма как да няма такива мисли, важното е обаче да можем да слагаме границата и да не се самосъжаляваме или самобичуваме напразно!
николаев
 
Мнения: 110
Регистриран на: 11 Мар 2014, 14:46

Re: Как да избегнем натрапчиви мисли?

Мнениеот Локумът » 18 Юни 2015, 17:21

николаев написа:Във времето, в което живеем няма как да няма такива мисли, важното е обаче да можем да слагаме границата и да не се самосъжаляваме или самобичуваме напразно!

To че е така - така е, кофти е в наши дни, а и такива моменти, като да не мислиш за нищо и да си супер щастлив май ги няма. :roll: Трябва да се стягаме и да продължаваме напред.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как да избегнем натрапчиви мисли?

Мнениеот qwerryyy » 18 Юни 2015, 20:08

Заредете се с положителни мисли! Хубава музика, поставете си някаква цел, мечтайте, следвайте тези неща и няма как да ви преследват мрачни мисли, ще ги има понякога, но всичко хубаво ще ви държи по-нахъсани за бъдещето.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Как да избегнем натрапчиви мисли?

Мнениеот Alex_mor » 21 Юни 2015, 15:53

Локумът написа:
николаев написа:Във времето, в което живеем няма как да няма такива мисли, важното е обаче да можем да слагаме границата и да не се самосъжаляваме или самобичуваме напразно!

To че е така - така е, кофти е в наши дни, а и такива моменти, като да не мислиш за нищо и да си супер щастлив май ги няма. :roll: Трябва да се стягаме и да продължаваме напред.

Много правилно, стягаме се и това е, но на думи изглежда по-лесно, отколкото да се направи, иначе нямаше да има толкова много хора в депресия.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Следваща

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта