Циститът-проблемно заболяване при жените

Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот reni98 » 13 Апр 2011, 16:07

Страдате от често уриниране,придружено с болка?Вероятно имате цистит-възпаление на пикочния мехур.Ако се чувствате така от 2-3 дни, то процесът е остър.Показан е приемът на Монурал-саше еднокротно или на Ципрофлоксацин 500mg-сутрин и вечер на 12ч по 1 таблетка.Може да се приложи и Нелидикс 500mg-той не е антибиотик, а химиотерапевтик, в доза сутрин и вечер по 2 таблети на 12ч.Ако циститът е хроничен се прилага или Ципрофлоксацин 500mg или Нелидикс 500mg.В повечето случаи пациентките са били по-доволни от употребата на Ципрофлоксацин 500mg, особенно в съчетание със спазмолитик-Но шпа или Бускулизин + билков продукт, който заздравява и укрепва пикочо-половия тракт-Неоренал,Уринал или Цистон.Трябва да отбележа, че билковите продукти действуват в организма на принципа на комулацията,тоест за да проявят максимален ефект, трябва да се приемат поне 3 мес, без прекъсване, при което организмът се насища с БАВ(биологично-активните вещества), съдаржащи се в тях и те действуват.Ето Ви изпитана рецепта при цистит:
1.Ципрофлоксацин 500mg-сутрин и вечер по 1 таблета на 12ч, за 5 дни
2,Но шпа-3 пъти на ден по 1 таблета, за 5 дни и при болка
3.Уринал Акут-1 на ден по 1 таблетка,поне 10 дни да 1-3 мес
reni98
 
Мнения: 10
Регистриран на: 10 Апр 2011, 22:36

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот southern_sun » 13 Апр 2011, 16:30

Каква е причината за появата на това заболяване?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот bisertaskov » 13 Апр 2011, 23:28

Не мисля че е само при жените ,просто при тях е по често срещано :!:
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот dr_maria_georgieva » 14 Апр 2011, 12:03

Подобен на балон, пикочният мехур е мускулен орган, чийто еластични стени позволяват той да се отпуска и пълни с урина и да се "сплесква" когато урината се отделя през уретрата (пикочния канал). Обичайно в пикочния мехур може да се съхранява урина в количество около 1,5 чаши. Количеството урина зависи от приетата храна и количеството приети течности. Нормално урината съдържа течности, соли и отпадни продукти на метаболизма, но е свободна от бактерии, вируси и гъби.
Циститът e термин, с който се означава възпаление на пикочния мехур и представлява клиничен синдром, който се характеризира с усещане за незабавно уриниране, често уриниране, в повечето случаи придружено от супрапубичен (над лонното възвишение) дискомфорт, парене или болка, обичайно преминаващи непсредствено след или известно време след микция (уриниране).
Най-често се причинява от проникване на бактерии, които нормално поселяват храносмилателния тракт (чревна флора-най-често Ешерихия коли) по възходящ път през уретрата към пикочния мехур и които там започват да се размножават и да предизвикват възпалителен процес. Възможно е при проникването на бактериите възпалението да се ограничи само в пикочния канал (уретрит) без да предизвика цистит. Ако достигне по възходящ път до бъбреците и ги засегне говорим за пиелонефрит.
Други причинители наречени Хламидия и Микоплазма също могат да причинят цистит, но по-обичайното при тях е да протекат като уретрит и да засегнат също и половата система. За разлика от Ешерихия коли могат да се предават по полов път и в този случай е необходимо лечение да провежда и партньора.
Някои хора са по-предразположени към развитие на инфекции на отделителната система в сравнение с други. Например при бъбречно-каменна болест (нефролитиаза) или уголемяване на простата уринния ток може да е възпрепятстван в по-малка или по-голяма степен и задръжката на урина съответно да доведе до развитието на възпалителен процес.
Наличието на катетър в пикочния мехур е също предразполагащ фактор за развитието на цистит.
С по-висок риск са и хората с диабет поради промени в имунния им отговор.
Цистит се наблюдава и при деца, като с по-висок риск са тези,които са родени с аномалии на отделителната система, които могат да изискват хирургична корекция.
Циститът е по-рядък при малки момчета и юноши. По-често наблюдаван е в женския пол, като това се обяснява с факта , че женската уретра е по-къса и широка и позволява по-лесното навлизане на бактерии, както и поради анатомичната й близост до източника на чревна флора (ануса). Има установена зависимост, че при жените честотата на уринарните инфекции нараства с възрастта.
Д-р Мария Генова Георгиева - специалист детски болести-МЦ "Света Анна" гр. Стара Загора
dr_maria_georgieva
 
Мнения: 6
Регистриран на: 06 Апр 2011, 23:43

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот georgia » 14 Апр 2011, 14:04

Здравейте и от мен :)
Реших да се включа по темата, защото циститът поразява все повече хора около мен. Аз имах преди няколко години и се лекувах със Цистон и Но-шпа. Но явно инфекцията е била слаба, а и ми беше за първи и последен път, защото въпросното лечение не помогна на съпруга ми при неговите болки. За ципрофлоксацин мога да кажа, че съм чувала много оплаквания от поява на вагинални гъбички след употребата му.
Аватар
georgia
 
Мнения: 41
Регистриран на: 09 Апр 2011, 21:44

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот Рамела » 15 Апр 2011, 15:56

Детето ми имаше такива проблеми. В курса на лечение ми включиха червена боровинка - 3 месеца.Предпочетох Уринал и определено не сгреших !!
Рамела
 
Мнения: 61
Регистриран на: 29 Мар 2011, 20:37

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот dr_maria_georgieva » 16 Апр 2011, 11:50

Американската червена боровинка в състава на препарата Уринал, Уринал Акут е с доказана ефективност в борбата с инфекциите на пикочните пътища, по-специално цистит предвид способността й да ограничава адхезията (прилепването) на бактериите (Ешерихия коли) към мехурната стена.
Със също много добър ефект са и препарати, които съдържат екстракт от листа на бреза, като Уронат (екстракт от енчец, коприва и листа от бреза) както и Нео Ренал и Нео-Ренал SR (екстракт от листа на бреза).
Д-р Мария Генова Георгиева - специалист детски болести-МЦ "Света Анна" гр. Стара Загора
dr_maria_georgieva
 
Мнения: 6
Регистриран на: 06 Апр 2011, 23:43

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот southern_sun » 16 Апр 2011, 20:01

Зимата прекарах едно стабилно възпаление, беше кошмар. Но ми бяха изписали Ципрофлоксацин, Флажил и Дриптан. Оказа, че е не долекувано гинекологично възпаление, което е преминало в урологично. От Дриптана много ми съхнеше устата, но не смеех да пия вода, че ходих на всеки 15 минути до тоалетната.Не искам да си спомня за това.
Последна промяна southern_sun на 26 Апр 2011, 10:38, променена общо 1 път
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот OrHiDeA » 18 Апр 2011, 18:02

Когато ми се случи за първи път не си обърнах достатъчно внимание (естествено посетих лекар) и точно след 4 месеца кошмара се повтори и то с пиелонефрит. Сега мисля, че всичко е ОК. Освен лекарствата пих 3 месеца първо Уринал акут, а след това Неоренал SR.
Аватар
OrHiDeA
 
Мнения: 95
Регистриран на: 03 Апр 2011, 20:48

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот southern_sun » 13 Май 2011, 15:38

OrHiDeA написа:Когато ми се случи за първи път не си обърнах достатъчно внимание (естествено посетих лекар) и точно след 4 месеца кошмара се повтори и то с пиелонефрит. Сега мисля, че всичко е ОК. Освен лекарствата пих 3 месеца първо Уринал акут, а след това Неоренал SR.

Оф защо все ние жените да сме наказани да страдаме. А какво трябва да се пие за да не повтаря?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с урология и бъбречни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта