Здравната ни система. Има ли изобщо такава?

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

Здравната ни система. Има ли изобщо такава?

Мнениеот Ivan Vasilev » 25 Фев 2013, 19:17

Лично за мен здравеопазването ни е под всякаква критика, също като образователната ни система :evil: социални помощи за здрави хора, докато болните изнемогват с всеки изминал ден?!? Баща ми е на 59 години и има 35 години трудов стаж, болен е от МС + прекаран ИНСУЛТ и в момента е 100% инвалид. Пенсията му е 300лв !!! Няма право на личен асистент, нито на БЕЗПЛАТНА ФИЗИОТЕРАПИЯ :@:@:@ Пълен абсурд. Робска държава сме си и това е!!!
Ivan Vasilev
 
Мнения: 14
Регистриран на: 23 Юли 2011, 08:57

Re: Здравната ни система. Има ли изобщо такава?

Мнениеот Ivan Vasilev » 25 Фев 2013, 19:28

Ще помоля модератора да премести темата, че погрешка съм объркал раздела.
Ivan Vasilev
 
Мнения: 14
Регистриран на: 23 Юли 2011, 08:57

Re: Здравната ни система. Има ли изобщо такава?

Мнениеот FramarMedia » 25 Фев 2013, 19:31

Ivan Vasilev написа:Ще помоля модератора да премести темата, че погрешка съм объркал раздела.

В кой раздел я виждате! Тук тя е доста на мястото си!
Аватар
FramarMedia
Модератор
 
Мнения: 427
Регистриран на: 26 Мар 2011, 10:39

Re: Здравната ни система. Има ли изобщо такава?

Мнениеот Ivan Vasilev » 26 Фев 2013, 12:22

Както прецените :) Благодаря Ви за разбирането.

Ето една новина, на която попаднах съвсем случайно днес: http://www.varnautre.bg/2013/02/25/1565 ... a_go_plati

Направо ми се плаче като се замисля, че някой ден и аз мога да съм на нейното място!!! Затова ме боли когато научавам за такива неща и се чудя, колко ли още такива хора в НЕРАВНОСТОЙНО ПОЛОЖЕНИЕ има по нашите земи? А КЪДЕ СА ИНСТИТУЦИИТЕ??!? или те са там само за да лапат парички от данъкоплатците, или т.е. робите :roll:
Ivan Vasilev
 
Мнения: 14
Регистриран на: 23 Юли 2011, 08:57

Re: Здравната ни система. Има ли изобщо такава?

Мнениеот baicho » 26 Фев 2013, 20:58

Каква здравна политика ? Какво е това ? В България от много време няма здравеопазване.Който както може се спасява, чакаш по няколко часа личният лекар да те прегледа и да напише пет листа за да те прати евентуално при специалист,ако въобще има направление.Ако се окаже че няма отиваш на кино.След като минеш по този път и си загубиш един ден отиваш на частния кабинет на специалиста който ти трябва за ти реши здравословният проблем, след това си плащаш не получаваш никаква касова бележка, защото в момент не ти е до мислене.Доктора си прибира чиста пара в джоба и така.Поредния здравен министър може да си говори колкото иска промяна няма става по зле.Не мога да разбера защо хората като протестират въобще не споменаха здравето нима не е важно питам аз ? По важно е тока да намалят пък може и да мрем, от студ няма да е но от отложено лечение може и до това да се стигне.Ако съм засегнал някого значи съм казал поне една истина :!: :!: :!:
baicho
 
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Окт 2012, 08:57

Re: Здравната ни система. Има ли изобщо такава?

Мнениеот geriva » 02 Мар 2013, 21:52

Поствам нещо, което ми направи впечатление. Въздържам се от коментар, защото не съм достатъчно компетентна.

В Холандия и здравните фондове, и болниците са частни и конкурентни компании, а осигурените имат право на избор къде да се осигуряват. Тази система се справя много по-добре от останалите европейски модели и не случайно години наред Холандия е на първо място в класациите по качество на здравеопазването. Допускането на конкуренция и избор работи и натам трябва да се насочи и България, ако иска да има ефективна здравна система с високо качество.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Здравната ни система. Има ли изобщо такава?

Мнениеот Ivan Vasilev » 04 Мар 2013, 23:54

Оставете ги тия наркомани холандците.. нищо не разбират те от политика :lol:
Това естествено беше в кръга на шегата. Идеята ми харесва и то много.
Ivan Vasilev
 
Мнения: 14
Регистриран на: 23 Юли 2011, 08:57

Re: Здравната ни система. Има ли изобщо такава?

Мнениеот djudjanka » 01 Апр 2013, 11:17

Аз смятам, че здравната ни система е мноого зле, а здравната каса е под всякаква критика. Всеки месец се прибират едни пари за здравни осигуровки, които не се знае къде отиват. Вместо тези пари да се трупат и всеки здравноосигурен да знае точно с колко пари разполага, е точно обратното. Това за мен е една перачница на пари :!:
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Здравната ни система. Има ли изобщо такава?

Мнениеот pepa1974 » 05 Мар 2014, 20:23

Прочетох статията от Фрамар, как лични лекари източват здравната каса чрез лаборатории и съм изумена. Не знам, дали философията на здравната каса е да се трупат индивидуално на всеки осигуряващ се? Мисля, че би трябвало да се разпределят между нуждаещите се и така ако човек е болен от рак, спин и т.н. ще може да си позволи лечение, но не и като се източват парите за измислени изследвания в лаборатории.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Здравната ни система. Има ли изобщо такава?

Мнениеот Rali_hr » 19 Яну 2015, 17:29

Лекари източват касата по един или друг начин, личните лекари знам, че пишат прегледи на пациенти, които с години не са им стъпвали в кабинетите, а по болниците изписват несъществуващи операции, всичко е в парите - да се вземат!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron