Как да се справим с инсектите у дома?

Иновативни продукти, аксесоари и други нестандартни решения за здраве и красота.

Как да се справим с инсектите у дома?

Мнениеот BRI » 26 Фев 2013, 12:43

Здравейте!
Пише една пишман цветарка, която всяка пролет сади различни цветя, но засега не е пожънала голям успех. Преди около 2-3 дни забелязах, че всички саксии са пълни с мини инсекти.Пръстта е избутана навън около една едва забележима дупчица. Сакасиите ми все още са в хола, защото навън ще измръзнат. Незнам как тези малки гадове са се озовали в тях :?
Ако някой е наясно с какви нежелани гости съм се сдобила, моля да помогне със съвет.Що за твари са това и кои са най – ефективните препарати против инсекти?
Предварително благодаря за помощта.
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Как да се справим с инсектите у дома?

Мнениеот denkaruseva » 26 Фев 2013, 12:47

Защо не пробваш да сложиш в саксиите малко гранули срещу картици. Пробвай БРУЕР РЕПЕЛЕНТ срещу картици. Препаратите им действат!
denkaruseva
 
Мнения: 180
Регистриран на: 17 Дек 2012, 14:23

Re: Как да се справим с инсектите у дома?

Мнениеот geriva » 09 Мар 2013, 13:04

А съседите имат ли подобни "гости"?
При нас - в съседния вход, се оплакват масово от разни летящи и пълзящи навсякъде гадинки, които обитавали предимно цветята.
Така че, ако не сте само вие "щастливката", най-добре е да се организирате и извикате специализирана фирма.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Как да се справим с инсектите у дома?

Мнениеот blanshe » 11 Сеп 2013, 15:07

За синтетични препарати против насекоми не мога да ти кажа нищо, понеже не ми се е налагало да използвам, но наскоро попаднах на нещо много интересно. Оказа се, че натуралното ментово масло ги прогонва доста ефективно. Представи си колко евтин и удобен начин да се отървем от тях! За нас ухае приятно, но за тях е непоносимо. Ето тук може да видиш точно как да го използваш: http://www.framar.bg/alternative_link/6454 Успех! :)
blanshe
 
Мнения: 24
Регистриран на: 07 Юни 2012, 09:53

Re: Как да се справим с инсектите у дома?

Мнениеот analizatorka » 01 Фев 2016, 16:42

Какви са точно тези пакостници, защото има много видове? По моите цветя една година се появиха едни много дребни летящи черни мушички. Казаха ми , че от преполиване на цветята. Трябвало да сложа кибритени клечки със страната с барута в пръстта. Не вярвах, че ще стане нещо , но подейства :smile:
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Как да се справим с инсектите у дома?

Мнениеот viking » 09 Сеп 2016, 15:11

Аз съм си купила един универсален препарат и като забележа подобни буби, пръскам. Взех си го от цветарски магазин.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Как да се справим с инсектите у дома?

Мнениеот anetageorgieva » 17 Апр 2017, 21:52

Често оставяме терасата отворена и вкъщи влизат много насекоми. Миналото лято си взехме такава лампа срещу насекомии да ви кажа честно насекомите понамаляха. Децата са много доволни, защото много ги е страх. :grin:
anetageorgieva
 
Мнения: 119
Регистриран на: 08 Сеп 2016, 19:35

Re: Как да се справим с инсектите у дома?

Мнениеот Локумът » 18 Апр 2017, 10:21

Ние с комари, мухи и оси си се справяме пообикновения начин - с комарник. Виж, за паяци не знаех, че има някакви тарикатлъци да не се завъждат.
Диваните и матраците минаваме 2-3 пъти годишно с тая система за почистване Рейнбоу, надявам се е достатъчно да изважда, ако се е намърдала някоя гад. За паяците с ментово масло, странно, ще стане новия предпочитан аромат у дома. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как да се справим с инсектите у дома?

Мнениеот anetageorgieva » 18 Апр 2017, 23:59

И ние имаме комарници, но пак намират пролуки, откъдето да влязат. :grin:
anetageorgieva
 
Мнения: 119
Регистриран на: 08 Сеп 2016, 19:35

Re: Как да се справим с инсектите у дома?

Мнениеот tinkerbell » 24 Апр 2017, 12:16

Ако положението е много зле трябва да се викне фирма, която да ги изтреби, иначе вече Райд не ми помага особено. Пролет и есен излизат летящи мравки и е почти невъзможно да се справи човек с тях
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Следваща

Назад към Иновативни продукти и аксесоари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта