Храни, които вредят на кожата

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Храни, които вредят на кожата

Мнениеот Pipilota » 16 Дек 2014, 18:22

на мен сладкото много ми влияе на кожата, ако прекаля и ми излизат пъпки. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Храни, които вредят на кожата

Мнениеот mamina » 05 Фев 2016, 11:23

Японците ядат много морски деликатеси /причинявали акне заради йода/, а пък аз не съм виждала японки с проблеми с кожата :eek:
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Храни, които вредят на кожата

Мнениеот Snejna » 05 Фев 2016, 12:04

mamina написа:Японците ядат много морски деликатеси /причинявали акне заради йода/, а пък аз не съм виждала японки с проблеми с кожата :eek:

Всъщнсот има доста японки с проблеми по кожата, същото е като по останалия свят, ако чакаш да ги видиш по телевизията ще видиш само най-доброто :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Храни, които вредят на кожата

Мнениеот Mon_ton » 05 Фев 2016, 13:42

Не знам морските храни да вредят чак пък толкова много на кожата.. Може би повече шоколадите и като цяло захарта и джънк храните могат да повлияят зле.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Храни, които вредят на кожата

Мнениеот Yunona » 07 Фев 2016, 22:09

Със сигурност млечните продукти и бързите въглехидрати вредят на кожата. Това е първото, което съвременните дерматолози препоръчват да се намали или напълно изключи от менюто на човек с проблемна кожа. Имам предвид съзнателните лекари, които не бързат да Ви изпратят от кабинета си с рецепта с медикаменти и козметика (за чието изписване получават бонуси). Добрият лекар винаги обръща сериозно внимание на начина на живот и режима на хранене.
Не ми е ясна връзката между йода и акнето, може ли да посочите източник?
Акнето се причинява от конкретна бактерия, тя няма отношение към йода, докато средата, която създават в организма млечните продукти подпомага развитието на бактериалната инфекция... Същото важи за тестените изделия и захарта.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Храни, които вредят на кожата

Мнениеот Snejna » 08 Мар 2016, 12:29

В наши дни май никой не обръща толкова голямо внимание на храните, особено пък "за едната кожа". :) Чудя се хората с проблемна кожа, дали биха се повлияли от тези препоръки и да се подложат на строга диета, която да промени живота им, за да имат по-красива кожа?
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Храни, които вредят на кожата

Мнениеот Malina » 08 Мар 2016, 15:26

Snejna написа:В наши дни май никой не обръща толкова голямо внимание на храните, особено пък "за едната кожа". :) Чудя се хората с проблемна кожа, дали биха се повлияли от тези препоръки и да се подложат на строга диета, която да промени живота им, за да имат по-красива кожа?

Не знам, аз може би не бих се променила толкова драстично, когато става в ъпрос до храненето ми, в името на хубавата кожа, но е факт, че много променя и тена, и здравето на кожата. Имам една позната, която имаше много проблеми с кожата, промени драстично начина си на хранене, спря цигарите и има кожа като бебе в момента, много нежна, чиста и гладка.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Храни, които вредят на кожата

Мнениеот Локумът » 08 Мар 2016, 16:54

Женската логика е странно нещо. Може да дадете половината си заплата, за да се погрижите за външния си вид, но не можете да си помогнете като си наложите малко ограничения в храненето.. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Храни, които вредят на кожата

Мнениеот Snejna » 10 Мар 2016, 13:32

Локумът написа:Женската логика е странно нещо. Може да дадете половината си заплата, за да се погрижите за външния си вид, но не можете да си помогнете като си наложите малко ограничения в храненето.. :mrgreen:

Има много истина в думите ти. Свежата храна, здравословното хранене като цяло, ограничаването на млечните продукти и шоколада веднага дават отражение на кожата. ;) Но не е само това, тютюнопушенето също доста зле влияе.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Храни, които вредят на кожата

Мнениеот penelopa » 11 Мар 2016, 14:10

Snejna написа:
Локумът написа:Женската логика е странно нещо. Може да дадете половината си заплата, за да се погрижите за външния си вид, но не можете да си помогнете като си наложите малко ограничения в храненето.. :mrgreen:

Има много истина в думите ти. Свежата храна, здравословното хранене като цяло, ограничаването на млечните продукти и шоколада веднага дават отражение на кожата. ;) Но не е само това, тютюнопушенето също доста зле влияе.


Голям резил е една жена да внимава какво яде и да следи само здравословни храни да приема, а да пуши като комин. Тогава явно има нещо сбъркано в глават й.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта