Често Ви се подува корема?

Често Ви се подува корема?

Мнениеот reni98 » 15 Апр 2011, 13:40

Все повече се стопля и настъпва лятото-сезонът на стомашно-чревните оплаквания.Често Ви се подува корема? Страдате от т.нар.
корем-балон? Имате киселини? Боли Ви жлъчката, особенно след прием на храни,с повишено съдържание на мазнини? Опитали сте еспумизан и на другия ден отново сте с подут стомах? Решението е в Цинарикс,съдържащ сух екстракт от артишок.Действието му е свързано с подпомагане образуването на жлъчен сок, предотвратяване застоя на жлъчка в жлъчните пътища и засилване отделянето на панкреатични ензими.Това обуславя приложението му в следните направления:
1.Метеоризъм(газове) на целия стомашно-чревен тракт, тъй като еспумизан премахва газовете главно в корема.Той е незаменим като при балонирал стомах, така и при ентероколити.
2.Бързо прекратяват коремната болка и киселините.
3.Нормализира се храносмилането от стимулираните панкреатични ензими и чувството на тежест в корема изчезва.
4.Профилактичен ефект спрямо образуването на камъни в жлъчния мехур, защото предотвратява задържането на жлъчка в жлъчните пътища.
5.Профилактичен ефект спрямо заболявания на черния дроб и жлъчката като цяло.
Цинарикс е уникален медикамент при заболявания на храносмилателната система-стомашно-чревен тракт,черен дроб и жлъчка.
Ефектът му включва ефекта на три лекарствени срадства-Еспумизан,Мезим форте и Карсил.
ПОДУТ КОРЕМ? ЦИНАРИКС!!!!!!!!!
reni98
 
Мнения: 10
Регистриран на: 10 Апр 2011, 22:36

Re: Често Ви се подува корема?

Мнениеот southern_sun » 15 Апр 2011, 14:16

Когато съм била много гладна и не съм хапнала на време ми се случва да ме боли ужасно корема след това, но Еспумизана ми помага много. А когато се случва да съм яла тежка или мазна храна Мезим фортето ми идва идеално.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Често Ви се подува корема?

Мнениеот eli » 29 Апр 2011, 11:35

Уффф, имах един период в продължение на 2 седмици, стомаха ми беше много подут и ме болеше.Мислех че е от яденето, намалих го, ядях Активия, ама не ми помогна , взех си Еспумизан и го пих 3-4 дни , оправих се :) . Но това подуване мисля че се получи от нередовно хранене, като съм на работа ако хапна нещо до 17ч. после като се прибера се натъпча, като едно добро прасенце и така 2-3 дни и после резултата налице :D . Сега гледам да се храня що годе нормално.
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

Re: Често Ви се подува корема?

Мнениеот Dr Blagoeva » 30 Апр 2011, 19:37

Функцията на червата се смята за нормална, когато полезните бактерии са повече от патогенните. Но
имайки предвид модерния начин на живот (най-вече в големите градове), ежедневния стрес, нездравословната храна и честата употреба на медикаменти иантибиотици, равновесието, което описахме, се разрушава в полза на патогенните организми. В резултат на горното налице е чревна неустойчивост, която благоприятства развитието на много болести.
Отсъствието на полезни бактерии разболява.
Съществуването на живот (отнася се както за човека, така и за животните и растенията) изисква достатъчно благоприятни бактерии млечна киселина. Разбира се, за поддържането на здравето е необходимо поне 85% от
тези, които се намират в храносмилателния тракт да бъдат полезни, а само 15% или по-малко патогенни. Смущението на това равновесие се овладява с приемането на пробиотици.
tel 0 882 211 297
Dr Blagoeva
 
Мнения: 27
Регистриран на: 07 Апр 2011, 11:38

Re: Често Ви се подува корема?

Мнениеот southern_sun » 30 Апр 2011, 19:49

eli написа:Уффф, имах един период в продължение на 2 седмици, стомаха ми беше много подут и ме болеше.Мислех че е от яденето, намалих го, ядях Активия, ама не ми помогна , взех си Еспумизан и го пих 3-4 дни , оправих се :) . Но това подуване мисля че се получи от нередовно хранене, като съм на работа ако хапна нещо до 17ч. после като се прибера се натъпча, като едно добро прасенце и така 2-3 дни и после резултата налице :D . Сега гледам да се храня що годе нормално.

Това пък с Активията е голяма лъжа, ако някой си мисли, че с това подобие на мляко ще си оправи стомаха жестоко се лъже. Моята препоръка е овесени ядки или мюсли с прясно мляко всяка сутрин, фибрите в ядките прочистват идеално червата и стомаха.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Често Ви се подува корема?

Мнениеот valiart » 24 Окт 2011, 21:39

И на мен ми се е подувал корема, направо ей така от нищото. Но като си хапна кисело млекце с мюсли съм екстра,
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Често Ви се подува корема?

Мнениеот qproin » 25 Окт 2011, 14:23

И аз се оправях преди с Мезим Форте, ама гледам да не прекалявам с някои храни.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Често Ви се подува корема?

Мнениеот Пума » 29 Окт 2011, 13:53

Да, и взимам мезим форте за този проблем! :)
Пума
 
Мнения: 159
Регистриран на: 22 Юли 2011, 20:41

Re: Често Ви се подува корема?

Мнениеот maq » 22 Фев 2013, 12:08

Може ли да приемам мезим форте по 3 на ден , ако кърмя?
maq
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Фев 2013, 14:39

Re: Често Ви се подува корема?

Мнениеот Venito » 25 Фев 2013, 16:35

Не зная каква е причината за прекалено газообразуване в червата ми. Не ям много боб, грах и други подобни, не пия газирани напитки, гледам да дъвча бавно и добре храната и въпреки това понякога корема ми се издува и дори изпитвам болка при движение. Не желая да пия Мезим форте, Еспумизам и др.лекарства. Чувала съм, че копър, анасон са газогонни билки. Може ли да препоръчате нещо?
Аватар
Venito
 
Мнения: 38
Регистриран на: 21 Фев 2013, 10:25

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани болести на храносмилателната система

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта