Проблемът "увеличена трета сливица"

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Проблемът "увеличена трета сливица"

Мнениеот georgia » 16 Апр 2011, 23:09

Някой сблъсквал ли се е с проблема и какво решение сте взели?
Скоро една приятелка ми се оплака, че детето й, което е на 4 години има увеличена трета сливица, която води до чести здравословни проблеми на детето. Докторът им е казал, че единственото решение за отстраняването й е хирургическа намеса. Тя и съпругът й обаче, са доста обезпокоени и преднамерени спрямо компетентността на лекарите, след злополучния инцидент с Гери в ИСУЛ от края на миналата година. Припомням, че 4-годишното момиченце почина от кръвозагуба след операция за отстраняване на сливиците й.
Аз четох, че обикновенно се изчаква четвъртата година на детето, когато физиологично сливицата започва да намалява. Ако тя не намалее лекарят преценява дали трябва да бъде отстранена по хирургичен път.
Аватар
georgia
 
Мнения: 41
Регистриран на: 09 Апр 2011, 21:44

Re: Проблемът "увеличена трета сливица"

Мнениеот Violetta » 16 Фев 2013, 14:04

Винаги трябва да се прегледа от лекар, аз бях така като малка, но лекар прецени какво трябва да се случи с нея. Махнаха я, гадно беше, ама сега даже и не помня.
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Проблемът "увеличена трета сливица"

Мнениеот geriva » 18 Фев 2013, 18:38

Третата сливица не е шега работа. Може да доведе до чести боледувания, проблеми със ставите и други "екстри". Страхът на родителите е разбираем. Аз съм минала през това, не е лесно да вземеш такова решение.
В случаи, когато се колебая, аз търся мнение на поне двама лекари.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45


Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron