Оковите на майчината любов

Re: Оковите на майчината любов

Мнениеот fawla » 17 Сеп 2015, 16:32

Не знам,, тъжно е детето да бъде изпратено някъде, това е такава силна връзка аз сигурно не бих могла.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Оковите на майчината любов

Мнениеот Jully » 18 Сеп 2015, 16:41

Всеки знае за себе си и познава своя собствен вътрешен свят, за мен лично би било странно да, но не бих осъждала някой друг, ако го направи :)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Оковите на майчината любов

Мнениеот mangusta » 22 Сеп 2015, 14:04

Jully написа:Всеки знае за себе си и познава своя собствен вътрешен свят, за мен лично би било странно да, но не бих осъждала някой друг, ако го направи :)

И аз разсъждавам по същия начин, но това може би при мен е защото детето е още малко с израстването връзката ни със сигурност ще става много по-силна и бих осъдила хората, които си позволят нещо такова :idea: :evil:
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Оковите на майчината любов

Мнениеот miron » 14 Апр 2016, 16:40

mangusta написа:
Jully написа:Всеки знае за себе си и познава своя собствен вътрешен свят, за мен лично би било странно да, но не бих осъждала някой друг, ако го направи :)

И аз разсъждавам по същия начин, но това може би при мен е защото детето е още малко с израстването връзката ни със сигурност ще става много по-силна и бих осъдила хората, които си позволят нещо такова :idea: :evil:

Както се казва, всеки си шета на акъла, като така са решили, че еще по-добре за детето те го правят без задръжки
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Оковите на майчината любов

Мнениеот black » 14 Апр 2016, 17:28

На 12 години детето навлиза в трудна възраст и смятам, че родителите трябва да са до него. Единственото обяснение, което мога да измисля за пращането е, че така мислят, че ще го направят самостоятелно и вече е достатъчно голямо да се оправя само с живота.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Оковите на майчината любов

Мнениеот Kremiliya » 15 Апр 2016, 10:00

Да наистина вече може да бъде самостоятелно, но това не значи, че трябва едва ли не да бъде лишено от обичта на близките си хора, но както вече казахме, всеки си решава. Детето може да ням апотребност от вниманието на родителите си.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Оковите на майчината любов

Мнениеот analizatorka » 15 Апр 2016, 13:34

Кое дете няма потребност от внимание, особено пък на родителите си? Но определено някои майки са задушаващи. И тази крайност не е добре, даже мисля, че е по-зле и по-лоши последици има от нея, отколкото ако не се обръща внимание. Поне свиква да си решава проблемите само и да разчита само на себе си във втория случай. А в първия страдат и хората, които после ще се хванат с тоя човек.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Оковите на майчината любов

Мнениеот fawla » 08 Юни 2016, 16:56

analizatorka написа:Кое дете няма потребност от внимание, особено пък на родителите си? Но определено някои майки са задушаващи. И тази крайност не е добре, даже мисля, че е по-зле и по-лоши последици има от нея, отколкото ако не се обръща внимание. Поне свиква да си решава проблемите само и да разчита само на себе си във втория случай. А в първия страдат и хората, които после ще се хванат с тоя човек.

трябва да се намери златната среда, не е добре пък и да не разчита на семейството си и да смята, че никой не го обича и цени и не се интересува от него.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Оковите на майчината любов

Мнениеот sofi_black » 09 Юни 2016, 14:19

Никой не е съвършен, но има граници, които не бива да прекрачваме. Всеки трябва да си дава ясна сметка, че всяко действие или бездействие имат последици. Децата ги оформяме както се оформя предмет от глина. Характерът си го има, но ние слагаме основите.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Оковите на майчината любов

Мнениеот kalinka-kuku » 23 Май 2017, 09:33

Отглеждането на дете си е фин занаят, както и да го погледнем. То наистина се ражда и очаква вие да го направите човек, със своите положителни и отрицателни качества. Повечето неща се възпитават много сериозно. :roll: Майките могат както да помогнат на детето си, така и да го превърнат в неприятен възрастен, неспособен на нищо. Особено проблемите са при момчетата, може би защото момичетата се знае от самото им раждане, че ще отидат в чужда къща, знам ли, но момчетата до късно се гледат като писани яйца и не им се дава възможност да направят нищо сами. Сигурно, защото женската работа не е за момчета и те само се глезят да не направят това и онова.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Предишна

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта