д-р Здравко Здравков Киров

Болници, медицински центрове, лекарски кабинети, аптеки - полезна информация и мнения на пациенти!

д-р Здравко Здравков Киров

Мнениеот tony montana » 12 Мар 2013, 16:52

Искам да изкажа своето най-искренно “възхищение” от работата и обслужването на д-р Здравко Киров от Ортопедията в Горна баня, както и от д-р Андреев от частната клиника пак там. Появи ми се нещо на дланта, на което не обърнах внимание. Подобно на кокоши трън в меките тъкани в основата на дланта. Мина месец и започна да пулсира иа да ме боли, а също така видимо да нараства и да се цепи. Отидох на ортопед в поликлиниката в Младост 3, като най-близка до мен. Той ме погледна и след снимка ме изпрати при “светилата” в Горна баня. Тъй като преди години бях закъсал с коляното и тогава “ме лекува” д-р Андреев, сега някакъв шеф в Частната клиника (бараките) в двора, реших да му се обадя. Каза да отида при него, както и направих. Още с влизането рецепционистката преди да каже “Добър ден” или да ме попита за какво и за кой съм ми обяви, че трябва да й дам 50лв. Казах, че искам само да говоря с д-р Андреев, което бе последвано от див скандал от нейна страна, че не може да го видя без да платя. Случайно той излезна да види какво става и му казах с две думи. Прати ме при “прословутият” д-р Здравко Киров. Отидох при него в държавната част на Ортопедията. След известно време(час-два при записан час) той излезна да “ме види”. Обясних му нещата, показах му го, заедно с рентгеновите снимки, които си бях правил преди 2 дни. Изпрати ме “спешно” да се снимам отново в техният кабинет – 20лв. Може би тук е мястото да спомена, че съм беработен. Както и да е снимах се, а той ми каза да отида другата седмица да ме прегледа пак. Отидох (живея точно на другият край на София) в уговореният ни час. Той дойде след около час и половина и ме прие. Погледна нещата и каза, че е за оперативно отстраняване, за което бях подготвен от самото начало. Но преди това е много важно и спешно да отида на Ядренно магнитен резонанс. Прати ме “спешно” при негов познат – 300лв. Смият лекар, който прави резонанса, след като видя случая и му разказах, ме посъветва да не се връщам при д-р Здравко Киров, тъй като това изследване в случая било напълно излишно, както и всяко едно бавене за евентуалната операция. Все пак като започнал “лечението”, аз му се обадих, а и не познавам други “светила” за каквито ги мислят всички в Ортопедията. Каза ми да отида след седмица отново при него. На следващото чакане и виждане, д-р Здравко Киров отново ми каза, че е много спешно да се оперира, но преди това да отида “спешно” на преглед при кожен лекар във ВМА-40лв. При прегледа докторката разбра какъв е случая, даже извика свой колега и двамата бяха на мнение, че всички тези прегледи са напълно излишни, както и всяко едно по-нататъшно забавяне. Все пак направи прегледа и написаха бележка с която силно препоръчват хирургическата интервенция да се извърши във възможно най-кратки срокове. Образуванието през този месец разкарване вече стигна размера на монета от 50 стотинки. Върнах се при него на другият ден, а той каза, че е забравил и “спешно” трябва да се върна пак при кожната за да направят биопсия, която да е готова до обяд и да се върна пак при него. Във ВМА като чуха лекарите за какво ме пращат,с немалка доза учудване ми казаха, че биопсията става за 10-на дни, струва скъпо и т.н. Правила се за часовете на тежко раково болни, а в моя случай трябвало да се отстрани и тогава да се изследва и ми казаха “Ако продължи да те мотае сега като се върнеш се обади”. На другият ден отново при д-р Здравко Киров. Дадох му бележката, която ми бяха издали оттам, че отново се препоръчва спешна интервенция. Думите му бяха “Абе, знаех, че няма да се съгласят, ама...”. След, което каза, че най-сетне ще ме приеме за операция. Имало само една таксичка 400лв, кой я бил измислил не знаел, ама да съм ги оставел долу като попълвам документите за приемането. Когато слезнах и започнахме попълването, казах на сестрата, какво ми е казал и я попитах дали на нея да оставя парите, на което тя отговори “А-а няма аз да опериам пешкира- той ти е искал пари да си ги вземе лично”(?!). Пратиха ме в тяхната лаборатория за кръвни изследвания-40лв, но имаше показатели, които не бяха в нормите и ме пратиха в друга лаборатория за допълнителни такива още 60лв. Когато се върнах с резултатите сед седмица, д-р Здравко Киров започна да обяснява за пореден път какво трябвало да се направи, а именно- да се изреже и след това да се изследва и т.н. Казах му, че вече съм наясно и той да каже кога ще е. Започна да увърта по някаква причина още седмица (вече бяха минали два месеца от началото на “приключението”), като накрая на поредният преглед ми каза буквално “Абе, знаеш ли, ти не си за мене> Я се обади тука на еди-кой си той е мой човек да те прегледа и той сигурно ще те вземе” (?!). Аз естествено не му се обадих, а отидох директно при кожната лекарка във ВМА. Тя веднага се обади на доц. Кътева завеждаща ортопедията в Пирогов, която ме прие същият ден и на следващият ме оперира, без “някакви такси”, изследвания “при моя човек” и прочее за което не мога да изразя благодарността си. Кто допълнение да добавя, че наскоро ми правиха артроскопия на коляното, от което ме “лекува” преди години д-р Андреев (онзи с 50 левовия поглед пак от Горна баня) и се оказа, че диагнозата която е поставил е грешна както и лечението освен, че е било точно обратното на нужното, но и инжекцията за 600лв , която ме прати да взема “от наща аптека” е бита неправилно, тоест и с нея и без нея.... Така, че искренно ви препоръчвам НЕ ходете при д-р Здравко Киров, освен ако наистина нямате друг избор, но дълбоко се съмнявам, че няма да имате.
tony montana
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Мар 2013, 16:50

Re: д-р Здравко Здравков Киров

Мнениеот MerryPop » 07 Авг 2014, 15:39

Тъжно тъжно, но адски много "доктори" имат тази практика и това се предава в поколенията, стават все по-нагли, а насреща - нищо!
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20


Назад към Здравни адреси

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта