Лек при изкълчен крайник

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Лек при изкълчен крайник

Мнениеот Bennito » 19 Апр 2011, 16:28

Когато бях по-малък, често се връщах в къщи раздран с рани по краката и ръцете, защото годините ни бяха доста луди. За жалост, често играта пред блока приключваше с неприятни травми – изкълчени глезени и ръце.
Ето една страхотна рецепта, която работи безотказно и я препоръчва на всеки да я запомни добре, на всеки може да се случи.

Нарязвате лук на кръгчета, накисвате 2 или 3 филии хляб в оцет. Нареждате кръгчетата лук върху вече напоеният с оцет хляб и увивате изкълчения глезен с филиите, така че да остане покрит. Не се притеснявайте, ако се разкъсат филиите. След това с вестник увивате всичко, така че да не изпада и лягате. За 1 ден ще се изправите на крака и ще бъдете напълно работоспособни.

Е, да миризмата е малко неприятна, но е търпима...
Bennito
 
Мнения: 10
Регистриран на: 19 Апр 2011, 15:22

Re: Лек при изкълчен крайник

Мнениеот HealthyBoy » 25 Апр 2011, 21:56

Аз мога да дам съвет при по-сериозно схващане: взимате една игла и бодвате в мускула колкото изтраете толкова, но отпуска много добре, иначе може да остане на място човек ако е сериозно схванат.
HealthyBoy
 
Мнения: 69
Регистриран на: 15 Апр 2011, 14:45

Re: Лек при изкълчен крайник

Мнениеот southern_sun » 29 Апр 2011, 14:43

HealthyBoy написа:Аз мога да дам съвет при по-сериозно схващане: взимате една игла и бодвате в мускула колкото изтраете толкова, но отпуска много добре, иначе може да остане на място човек ако е сериозно схванат.

Е това не се ли прави когато имаш изтръпване на крайника, когато е неврологично? Дори се препоръчва за плувци и гмуркачи когато от студената вода им се схващат крайниците да си носят игла за да стимулират нерва иначе в противен случай могат да се удавят.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Лек при изкълчен крайник

Мнениеот nadya » 28 Мар 2012, 15:20

Преди 3-4 години някъде си изкълчих глезена, докато играех хоро :mrgreen: Не видях едно стъпало в ресторанта и направо се приземих на глезена си. Нещо изхрущя и почувствах страшна болка, помислих си, че е счупен дори. Веднага лед на глезена, увиха ми го в едно парче плат и в спешното. Само докато стигнем дотам кокълчето на глезена ми вече не се виждаше :shock: Оказа се, че е изкълчен и ми казаха да си правя компрес с реванол, като често го мокря с вода. Почти две седмици беше надут и мина през всички цветове на дъгата, трябваше да стои нависоко, за да не отича повече. Голям зор изкарах, но все пак беше малкия дявол.
nadya
 
Мнения: 53
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:10

Re: Лек при изкълчен крайник

Мнениеот Snejna » 25 Ное 2014, 11:39

Ужасно е, на мен за съжаление често ми се случва, крака трябва да е на високо, да не стъпвате на него (което е гадно, когато си сам вкъщи), и доктора ми каза, че както си мислим, че трябва да бъде стегнато мястото където е надуто - това не било истина и не давало никакъв резултат. :D А за домашен лек, знам, че се слага настърган лук върху вестник и се налага на мястото, връзва се и така спите.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта