Склонни ли сте да си купувате...музика?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Склонни ли сте да си купувате...музика?

Мнениеот The_The_Ramone » 20 Апр 2011, 21:17

Днес си купих 6 диска със страхотен джаз за общата сума от 12 лева. Интересно, седяха в една книжарница, на цената на едно кафе. До каква степен сме изпаднали в културна дупка, че една такава хубава музика се е обезценила до стойност 2 лева? Поздрави с The Dragon на Woody Shaw :)
Бихте ли дали няколко лева, за да си купите музика на оригинален носител или...сте от емпитричкаджийте? :lol:
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Склонни ли сте да си купувате...музика?

Мнениеот radina » 22 Апр 2011, 22:09

Е кво се правиш на самарянин сигурно и ти теглиш от торентите ма сега тука се изявяваш като защитник на права.Как да си купувам музика като и тя не е сигурна дали въобще е истинска,как я познаваш че не ми е ясно.Толкова ментета има че
трудно е да кажеш каво е истинско и кво не.Да подпомагам пиратите нямам намерение.
Глупости правят умните хора. За останалите е ежедневие
Аватар
radina
 
Мнения: 55
Регистриран на: 18 Апр 2011, 18:04

Re: Склонни ли сте да си купувате...музика?

Мнениеот The_The_Ramone » 23 Апр 2011, 10:57

radina написа:Е кво се правиш на самарянин сигурно и ти теглиш от торентите ма сега тука се изявяваш като защитник на права.Как да си купувам музика като и тя не е сигурна дали въобще е истинска,как я познаваш че не ми е ясно.Толкова ментета има че
трудно е да кажеш каво е истинско и кво не.Да подпомагам пиратите нямам намерение.

Интересна гледна точка, Радина. :lol:
Ти откъде разбра, че тегля от торентите?
Може и да не тегля...

Музиката на оригинален носител /плоча, касета, компакт диск, двд/ е най-често с платени авторски права.
Пиратите отдавна не не издават нищо на носители, защото те сами отрязаха клончето, на което преди 10 години здраво стояха. Мисля си, че нормален човек лесно прави разлика между :
Изображение
и
Изображение

По отношение на ментетата, да, и ние сме много често ментета...
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Склонни ли сте да си купувате...музика?

Мнениеот Violetta » 20 Окт 2011, 17:33

Никога не съм го правила. Може би греша...
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Склонни ли сте да си купувате...музика?

Мнениеот valiart » 20 Окт 2011, 22:06

Преди години, като нямаше интернет го правих, но вече не...
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Склонни ли сте да си купувате...музика?

Мнениеот Madame » 22 Окт 2011, 14:51

Обичам да слушам класика.Когато не е с перфектно качество тази музика губи. А и много важно е чия интерпретация ще слушаш на дадено произведение. Затова купувам дискове от чужбина.
Аватар
Madame
 
Мнения: 101
Регистриран на: 02 Апр 2011, 20:57

Re: Склонни ли сте да си купувате...музика?

Мнениеот qproin » 23 Окт 2011, 14:00

За мен е важна самата музика, а не от къде е дошла. Българските изпълнители се убиха да тръбят колко не са защитени авторските им права, и горките колко са бедни и недооценени, а се оказа че точно те са едни от хората, които не плащат данъци и изкарват луди пари за участия. Ако не е интернет, кой ще им чуе песните та да отиде и да плати после 10-20 лв да ги гледа на живо в някой клуб.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Склонни ли сте да си купувате...музика?

Мнениеот valiart » 23 Окт 2011, 14:04

Madame написа:Обичам да слушам класика.Когато не е с перфектно качество тази музика губи. А и много важно е чия интерпретация ще слушаш на дадено произведение. Затова купувам дискове от чужбина.



Много е важна и техниката, на която ще слушате музиката, кавато и да е тя. Насоро инветирах доста в узвочителна техника, но резултата е убийствен! :D Хубаво, че нямам много съседи :lol:
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Склонни ли сте да си купувате...музика?

Мнениеот valiart » 23 Окт 2011, 14:06

qproin написа:За мен е важна самата музика, а не от къде е дошла. Българските изпълнители се убиха да тръбят колко не са защитени авторските им права, и горките колко са бедни и недооценени, а се оказа че точно те са едни от хората, които не плащат данъци и изкарват луди пари за участия. Ако не е интернет, кой ще им чуе песните та да отиде и да плати после 10-20 лв да ги гледа на живо в някой клуб.



мдааа, под "купува" бих платила само, да чуя изпълнение на живо на даден изпълнител.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Склонни ли сте да си купувате...музика?

Мнениеот Memento » 05 Фев 2012, 20:30

Трудна работа, почти никой не купува в България. Като съм бил в чужбина си купуваха тези които не знаеха, че може да си изтеглят от интернет но и те като разбираха как става започваха да теглят и спираха да купуват. В тази криза едно от последните неща за които мисли човек е да си купи качествена музика за съжаление.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Следваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта