Безплодието – сериозна здравна грижа

Безплодието – сериозна здравна грижа

Мнениеот vali4ka » 27 Апр 2011, 12:43

Тази тема мисля, че е доста актуална за много жени. Причините за безплодие при жените и за трудното забременяване са различни. Възрастта, начинът на живот или медицински проблеми могат да причинят безплодие при човека. В повечето случай те са здравословни, а могат да бъдат и на психологическа основа. Проблемът за безплодието засяга и двамата съпрузи еднакво. Задължително е изследванията да започнат едновременно и при мъжа, и при жената. Минимумът от изследвания трябва да включва анализ на спермата у мъжа (спермограма) и определяне на овулацията и проходимостта на маточните тръби у жената.
И все пак замисляли ли сме се през какво преминават тези двойки по пътя да имат дете, с какви трудности се сблъскват при лечението на стерилитет, доколко държавата е съпричастна към техните съдби!
vali4ka
 
Мнения: 21
Регистриран на: 06 Апр 2011, 09:39

Re: Безплодието – сериозна здравна грижа

Мнениеот southern_sun » 27 Апр 2011, 14:15

Моя близка от няколко години се опитва да забременее, ходи на лекари и всеки месец и правят кръвни изследвания за нивата на прогестерона. Оказва се, че единия месец са много високи, а на следващия много ниски. Някой сблъсквал ли се е с това и какво да предприеме? Нужно ли е второ мнение и повече изследвания?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Безплодието – сериозна здравна грижа

Мнениеот Margo » 23 Юни 2011, 10:08

Последно време съм забелязала, че много двойки имат репродуктивни проблеми. Не знам на какво се дължи, но е хубава инициативата на " Искам бебе" и кампаниите, които организира защото информацията за инвитро центровете достига до повече хора. Много се радвам когато видя близнаци и тризнаци, дано в повече семейства дойде щъркелът :)
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Безплодието – сериозна здравна грижа

Мнениеот Violetta » 21 Окт 2011, 21:01

Много сериозен проблем, но май никой не го приема сериозно...А ние намаляваме с всеки ден...
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Безплодието – сериозна здравна грижа

Мнениеот Margo » 26 Окт 2011, 09:51

Violetta написа:Много сериозен проблем, но май никой не го приема сериозно...А ние намаляваме с всеки ден...

Колко на сериозно трябва да се вземе един сериозен проблем, Виолета? Двойките с проблеми сами си знаят колко е сериозно, ако чакаме на държавата тя многократно е доказала, че е обърнала гръб на данъкоплатците си. Мисля, че все пак е чудесно, че можеш да кандидатстваш за държавно финансиране за инвитро процедури, тъй като съм чувала, че е доста скъпо и не по всеки джоб.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Безплодието – сериозна здравна грижа

Мнениеот qproin » 27 Окт 2011, 23:35

Бях попаднала на една статистика, че хората с репродуктивни проблеми в България са над 200 хиляди. На фона на тази малка държава ми се струва много. Но аз имам много приятели, които от години правят опити и само тичат от лекар на лекар. При някои не се получи дори инвитро. А това не трябва да е само сериозна здравна грижа, а сериозна социална и куп други грижи, защото този народ изчезва.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Безплодието – сериозна здравна грижа

Мнениеот valiart » 28 Окт 2011, 01:01

Все повече млади двойки, на практика здрави, не съумяват да станат родители. Основния момент в забременяването е на първо място в "главата" на жената и след това в детеродните й органи. Напрежението, стреса, неудовлетворението и психологическата неустойчивост са основните причини, на които лекарите отдават невъзможността за забременяване на повечето млади съпруги, тогава, когато и двамата партньори са здрави и не би трябвало да има проблем за забременяване. Причини за този проблем могат да се търсят още в неудовлетвореността от работата, дома, а защо не и в партньора.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Безплодието – сериозна здравна грижа

Мнениеот Пума » 29 Окт 2011, 14:00

Все повече млади двойки имат този ужасен проблем....
Пума
 
Мнения: 159
Регистриран на: 22 Юли 2011, 20:41

Re: Безплодието – сериозна здравна грижа

Мнениеот Даниела Стоянова » 14 Ное 2011, 12:33

Темата е хубава, но ми се ще да има коментари от двойки, който се борят с този проблем. Аз вече 4 години ходя по мъките, от лекар на лекар и всеки само изписва лекарства и прави изследвания а ефект нулев. Ако има момичета, който също се борят с този проблем нека споделят опит.
Даниела Стоянова
 
Мнения: 123
Регистриран на: 05 Авг 2011, 13:42

Re: Безплодието – сериозна здравна грижа

Мнениеот сиско » 29 Ное 2011, 23:07

Аз слава на бога нямах такъв проблем, но имам близка, която води дълга борба с това. Важното е да не отказвате, да мислите позитивно и да вярвате, че един ден "чудото ще се случи". Пожелавам го искрено от цялото си сърце.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron