Напукани пети - някаква идея за терапия

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Напукани пети - някаква идея за терапия

Мнениеот teddy » 08 Апр 2012, 09:31

Аз правя няколко неща за петите си, но не наведнъж разбира се:

1. Не пропускам да намажа петите си след баня, всъщност цялото стъпало. Вечер нанасям по-мазен крем, зехтин или бебешко олио - каквото имам под ръка и обувам чорап, за да се затопли ходилото и по-добре да поеме кожата от мазнинката :mrgreen: Може и мас, на който не му мирише неприятно.
2. Понякога им правя баня с отвара от лайка
3. Втривам с масажни движения лимонов сок
4. Процедурата с легенчето е задължителна - топла, но не гореща вода, в която сипвам масло от чаено дърво и соли за крака. След банята ги почиствам добре с пила за крака и нанасям мазен крем.
5. Има една смес, която може да се приготви в домашни условия - 100 мл кокосово масло, 3 с.л. камфор и 3 с.л. разтопен парафин. Всяка вечер се втрива в петите, а сутринта изплаквате и нанасяте хидратиращ крем.

Грижата за петите не е за пренебрегване, защото проблема с напуканите пети може да се задълбочи и дори да се стигне до лекар, а да не говорим, че не е никак естетично.
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Напукани пети - някаква идея за терапия

Мнениеот S&M » 09 Апр 2012, 13:36

Четох в едно списание, че изцеденото кисело мляко помага за напукани пети. Пробвах го няколко пъти и наистина даде много положителен ефект. Важно е обаче да бъдете постоянни. Аз почти всеки ден си слагам и съм много доволна.
Аватар
S&M
 
Мнения: 14
Регистриран на: 19 Фев 2012, 14:29

Re: Напукани пети - някаква идея за терапия

Мнениеот eleonora » 18 Апр 2012, 10:07

Аз си правя баня на краката с топла водичка и ароматни масла - лавандула например. След като постоят 10-15 минутки ги обтривам хубаво с кафе. Много си я обичам тази процедурка и си я правя всяка седмица. Накрая намазвам хубаво целите стъпала със зехтин и обувам памучни чорапки. Ще видите, че ефекта е уникален ;)
eleonora
 
Мнения: 66
Регистриран на: 28 Мар 2012, 10:04

Re: Напукани пети - някаква идея за терапия

Мнениеот genata76 » 25 Апр 2012, 12:25

Когато времето се затопли и "нахлузим" отворените обувки, много от нас се сблъскват с този проблем. Мъжете също страдат от напукани пети. Моята терапия е следната - накисвам краката си в топла сапунена вода и след това ги мажа с прясна мас и лимонов сок /1 с.л. мас + лимонов сок/. Мажа се по-честичко в преходния сезон, защото тогава кожата на краката като че ли най-много загрубява. След това поне веднъж седмично. Някои приятели реагират с насмешка, но не мисля че след като съм мъж ми е позволено да ходя 5 за 6, а и проблема с напуканите пети може да се задълбочи и да стане много по-сериозен.
genata76
 
Мнения: 27
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:35

Re: Напукани пети - някаква идея за терапия

Мнениеот Silvi » 25 Апр 2012, 13:49

genata76 написа:Когато времето се затопли и "нахлузим" отворените обувки, много от нас се сблъскват с този проблем. Мъжете също страдат от напукани пети. Моята терапия е следната - накисвам краката си в топла сапунена вода и след това ги мажа с прясна мас и лимонов сок /1 с.л. мас + лимонов сок/. Мажа се по-честичко в преходния сезон, защото тогава кожата на краката като че ли най-много загрубява. След това поне веднъж седмично. Някои приятели реагират с насмешка, но не мисля че след като съм мъж ми е позволено да ходя 5 за 6, а и проблема с напуканите пети може да се задълбочи и да стане много по-сериозен.

Пробвай преди да намажеш краката с мас и лимонов сок, да ги почистиш с кюрета. Натопи ги в соли, и изстържи мъртвата кожа. След като премахнеш твърдия слой тогава намажи с баласамчето.
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Напукани пети - някаква идея за терапия

Мнениеот yoanna » 03 Май 2012, 13:56

Горещо ви препоръчвам кремчето за крака на Здраве, с ментол - не съм използвала по-хубав крем :) Използвах го като терапия, а сега през няколко дена продължавам да си мажа петите с него. През бременността и по време на кърменето петите ми бяха много зле и единствено това кремче ме спаси - след водна баня ги почиствах с пила на Титания, след което нанасях обилно крем Здраве и резултата не закъсня. Докато си ги оправя правех процедурата всеки ден, а сега я правя веднъж седмично и ми е достатъчно, за да имам гладки пети.
yoanna
 
Мнения: 61
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:17

Re: Напукани пети - някаква идея за терапия

Мнениеот bobito » 09 Май 2012, 15:12

За петите и лактите си използвам един крем-вазелин на Биле. След баня, а и всяка вечер, го нанасям по засегнатите участъци. Понякога си мажа и ръцете с него, защото подхранва много добре и заглажда кожата, като я прави мека и гладка :) Опитвам се веднъж в седмицата да почиствам петите си с кюрета, но и веднъж на две седмици пак е добре :mrgreen:
bobito
 
Мнения: 84
Регистриран на: 17 Апр 2012, 14:22

Re: Напукани пети - някаква идея за терапия

Мнениеот shushito » 10 Май 2012, 10:39

Това с ваничката май всеки го прави :) И аз действам по същия начин, но вместо сапунена вода или вода с ароматни соли и масла си пълня легенчето с... чай. След като накисна ходилата около 10-15 минути ги почиствам първо с пилата за крака и след това масажирам стъпалата с пилинга си за тяло. Изплаквам и добре намазвам с хидратиращия крем за крака на Топикрем, който е с урея. Купила съм си едни бамбукови чорапи и винаги си ги обувам след това /трябва да са памучни или бамбукови, за да може кожата да диша и да не се спарва/. След баня винаги ги хидратирам и така проблема с напуканите пети при мен не съществува :)
shushito
 
Мнения: 59
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:30

Re: Напукани пети - някаква идея за терапия

Мнениеот Снежана » 10 Май 2012, 11:15

shushito написа:Това с ваничката май всеки го прави :) И аз действам по същия начин, но вместо сапунена вода или вода с ароматни соли и масла си пълня легенчето с... чай. След като накисна ходилата около 10-15 минути ги почиствам първо с пилата за крака и след това масажирам стъпалата с пилинга си за тяло. Изплаквам и добре намазвам с хидратиращия крем за крака на Топикрем, който е с урея. Купила съм си едни бамбукови чорапи и винаги си ги обувам след това /трябва да са памучни или бамбукови, за да може кожата да диша и да не се спарва/. След баня винаги ги хидратирам и така проблема с напуканите пети при мен не съществува :)

Вземи си кюрета и почисти мъртвата кожа, след това с финна пила, а след това ги намажи с мек крем за тяло или ходила и за лятото ще имаш прекрасни пети и ходила.
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Напукани пети - някаква идея за терапия

Мнениеот palechka » 18 Май 2012, 11:46

Никога не съм имала проблем с напукани пети, защото редовно полагам грижи за тях. Предполагам, че проблема се задълбочава с годините, тъй като кожата се дехидратира. Майка ми, въпреки че почиства мъртвата кожа и подхранва с крем, има напукани пети и чак й се наложи да посети дерматолог. Изписаха й кремчето за пети Кератолин, който е с урея - уникален крем, остана много доволна, а при нея проблема си беше направо болезнен.

keratolin-foot.jpeg
keratolin-foot.jpeg (5.47 KiB) Прегледано 3181 пъти
palechka
 
Мнения: 67
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:31

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта