Напукани пети - някаква идея за терапия

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Напукани пети - някаква идея за терапия

Мнениеот Finger » 18 Май 2012, 15:22

Аз смятам, че ако натопите краката със соли, след това да им направите маска със свинска мас и хума за омекотяване ще имате наистина меки и нежни крака, но трябва тази процедура да я правите по-често за да има наистина добър ефект.
Finger
 
Мнения: 138
Регистриран на: 07 Дек 2011, 11:48

Re: Напукани пети - някаква идея за терапия

Мнениеот mimeto » 10 Юли 2012, 14:19

Да знаете, че колкото повече си търкате петите с пемза, толкова повече кожата загрубява :idea: Аз бях започнала да използвам пила за пети при всяко влизане в банята, но кожата ми започна да става все по-груба и разредих почистването на мъртвата кожа. Веднъж в седмицата почиствам ходилата си с пила, а всеки ден, сутрин и вечер, нанасям домашно приготвен мехлем от мас и невен, след което обувам чорапи. Веднъж в месеца пък, ходя на педикюр и там вече получавам професионална грижа за своята кожа :)
mimeto
 
Мнения: 57
Регистриран на: 26 Апр 2012, 15:25

Re: Напукани пети - някаква идея за терапия

Мнениеот Georgica » 03 Ное 2012, 16:21

Мъртвата кожа на стъпалата можем да почистим ефективно с домашно приготвен крем от зехтин (или някакво друго масло) и захар на кристали, по-желание можем да добавим и малко лимонов сок. След като вече сте притовили сместта третирайте всеки ден стъпалата си и само след седмица ще видите положителен резултат.
Georgica
 
Мнения: 49
Регистриран на: 11 Юли 2012, 09:44

Re: Напукани пети - някаква идея за терапия

Мнениеот magi81 » 03 Яну 2013, 16:25

на баща ми най много му помага кеч балсамът
magi81
 
Мнения: 104
Регистриран на: 19 Дек 2012, 17:18

Re: Напукани пети - някаква идея за терапия

Мнениеот winterrose » 07 Мар 2013, 11:57

Кремчета като Кератолин действат ефикасно. Зехтинът и кокосовото масло също омекотяват и подобряват състоянието на кожата.
winterrose
 
Мнения: 185
Регистриран на: 30 Мар 2011, 20:18

Re: Напукани пети - някаква идея за терапия

Мнениеот dimitrova_70007 » 20 Сеп 2013, 16:49

Не знам до колко са ефективни кремовете против напукани пети, но проблемът при тях е, че нямат дълготрайно действие, а само моментно. Попаднах на една рецепта, както се казва "от народната медицина", която мисля да опитам. Съвсем достъпна е - необходим е само зелен лук, освен това пише, че се излекуват за 1 седмица! Ето я рецептата: http://www.framar.bg/alternative_link/6757 Който я пробва, нека да пише, аз също ще пиша :)
dimitrova_70007
 
Мнения: 62
Регистриран на: 06 Яну 2012, 11:14

Re: Напукани пети - някаква идея за терапия

Мнениеот Kaya » 08 Яну 2015, 12:13

Аз също страдам от напукани пети - главно лятото, зимата краката ми в обувките на чисто и топло са перфектни, но лятото кожата ми се удебелява и се напукват, предполагам заради сандалите и това, че постоянно са ми боси краката и се търкат къде ли не, та защитен механизъм на кожата. Мажа се обаче със зехтин и наистина започнаха да се омекотяват, а в банята задължителното изтъркване с онзи камък-четка, не знам как се нарича и има ефект :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Напукани пети - някаква идея за терапия

Мнениеот Alexandrina » 16 Яну 2015, 15:29

Аз пък, когато има проблем (основно лятото, поради същите причини като на Кая), използвам крем Флекситол. За няколко дена ми минават петите, разбира се е от значение с какво ходя и понякога трябва по-честичко да се мажа.
Alexandrina
 
Мнения: 153
Регистриран на: 17 Дек 2014, 14:27

Re: Напукани пети - някаква идея за терапия

Мнениеот Elica » 16 Яну 2015, 16:22

Kaya написа:Аз също страдам от напукани пети - главно лятото, зимата краката ми в обувките на чисто и топло са перфектни, но лятото кожата ми се удебелява и се напукват, предполагам заради сандалите и това, че постоянно са ми боси краката и се търкат къде ли не, та защитен механизъм на кожата. Мажа се обаче със зехтин и наистина започнаха да се омекотяват, а в банята задължителното изтъркване с онзи камък-четка, не знам как се нарича и има ефект :)

Аз също се търкам с него. :)) не знам как се нарича ;)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Напукани пети - някаква идея за терапия

Мнениеот Pipilota » 20 Яну 2015, 10:45

Овлажняването е много важно и да им сваляте мъртвата кожа. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта