Напукани пети - някаква идея за терапия

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Напукани пети - някаква идея за терапия

Мнениеот Violetta » 01 Май 2011, 17:29

Могат да бъдат много болезнени. Имате ли някаква идея кое може да помогне?
Компрес с мас през нощта?
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Напукани пети - някаква идея за терапия

Мнениеот bisertaskov » 02 Май 2011, 17:02

ШОЛ КРЕМ ЗА НАПУКАНИ ПЕТИ това определено помага тествано е лично от мен резултата е много добър и сравнително бърз.Определено си заслужава цената :!:Изображение
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Напукани пети - някаква идея за терапия

Мнениеот southern_sun » 03 Май 2011, 12:02

Violetta написа:Могат да бъдат много болезнени. Имате ли някаква идея кое може да помогне?
Компрес с мас през нощта?

За да имаш красиви крака трябва да ги поддържаш като ръцете си все пак идва лято и няма да е много красиво да обуеш елегантна обувка и да имаш ужасни нокти и пети. Преди да намажеш с каквото и да е петите си можеш да си купиш соли за вана, да ги разствориш в легенче в топла вода и да потопиш краката си в него за около половин час. След, което си купи пила за пети за да премахнеш мъртвата кожа. След като почистиш добре петите си тогава можеш да ги намажеш с мазилото, което е препоръчал bisertaskov. Така ще имаш красиви и нежни крака и няма да късаш копринените чорапи. ;)
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Напукани пети - някаква идея за терапия

Мнениеот OrHiDeA » 06 Май 2011, 14:11

Violetta написа:Могат да бъдат много болезнени. Имате ли някаква идея кое може да помогне?
Компрес с мас през нощта?

Пробвай с Кератолин за пети, също за през нощта. Не знам защо всички си мислят, че по-лековито от свинската мас и ракията няма :lol:.
Аватар
OrHiDeA
 
Мнения: 95
Регистриран на: 03 Апр 2011, 20:48

Re: Напукани пети - някаква идея за терапия

Мнениеот southern_sun » 14 Юни 2011, 13:27

OrHiDeA написа:
Violetta написа:Могат да бъдат много болезнени. Имате ли някаква идея кое може да помогне?
Компрес с мас през нощта?

Пробвай с Кератолин за пети, също за през нощта. Не знам защо всички си мислят, че по-лековито от свинската мас и ракията няма :lol:.

В народната медицина ракията и маста е Панацея!
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Напукани пети - някаква идея за терапия

Мнениеот d_2 » 30 Сеп 2011, 12:50

Напуканите пети се лекуват най-ефикасно с цедено кисело мляко. Това го бях чела в едно списание преди време. Скоро опитах и наистина помага. Цеденото мляко се нанася за около 20 минути и после измивате. Може да повтаряте тази процедура няколко пъти седмично. При мен имаше ефект още на 3-4 път.
От всичките ми самоубийства досега, ти си най-тъпият бръснач, най-засичащият пистолет,най-изветрялата свръхдоза,най-недостатъчно високият етаж...
Аватар
d_2
 
Мнения: 231
Регистриран на: 08 Сеп 2011, 10:45

Re: Напукани пети - някаква идея за терапия

Мнениеот Margo » 30 Сеп 2011, 13:17

d_2 написа:Напуканите пети се лекуват най-ефикасно с цедено кисело мляко. Това го бях чела в едно списание преди време. Скоро опитах и наистина помага. Цеденото мляко се нанася за около 20 минути и после измивате. Може да повтаряте тази процедура няколко пъти седмично. При мен имаше ефект още на 3-4 път.

Може би омекотява? Но домашно квасено мляко или купено, тъй като купеното не е така мазно и не знам дали ще има този ефект.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Напукани пети - някаква идея за терапия

Мнениеот qproin » 18 Окт 2011, 13:33

Освен соли за вана, може да използваш и обикновена готварска сол, също помага. Аз през лятото като си правя процедури на краката, първо ги топя в гореща вода със сол, след това редувам пемза и пила за крака, за да премахна всички мъртви клетки и след това ги мажа с крем ( Шол)....и цяла нощ спя с чорапи, въпреки че е топличко.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Напукани пети - някаква идея за терапия

Мнениеот yoanna » 29 Мар 2012, 10:49

Наближава лятото и скоро ще "скокнем" в отворените обувки и сандали :) Много ми е грозно да видя жена с напукани пети, а грижата за тях не отнема кой знае колко време. Ще ви споделя как аз се грижа за стъпалата си :mrgreen:
Всяка седмица правя следното и резултата е страхотен:
1. Накисвам си краката в леген със сапунена, топла вода, за да се омекоти кожата и така около 10-тина минутки някъде
2. Започвам да търкам с пилата за пети - първо с по-грубата страна, изплаквам и след това с по-финната
3. Изплаквам отново с топла вода и хубаво мажа цялото стъпало с един крем, който върши чудеса, а направо е на смешна цена - крем Здраве за крака, с ментол. Обувам чорапки и стоя с тях, докато кожата не поеме хубаво кремчето.

napukani-peti-framar.jpeg
napukani-peti-framar.jpeg (6.99 KiB) Прегледано 11054 пъти

А вие как се грижите за вашите стъпала?
yoanna
 
Мнения: 61
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:17

Re: Напукани пети - някаква идея за терапия

Мнениеот aninka » 29 Мар 2012, 13:02

Терапия не знам дали има, но със сигурност се нуждаят от постоянна грижа. Майка ми имаше страхотен проблем с петите, направо й се бяха нацепили :shock: Кремчето на Scholl наистина върши чудеса - използва го около седмица и имаше видим ефект. Аз след баня ги мажа с по-мазен крем и досега не съм имала проблеми. Зимата по-рядко ги почиствам с пила, но лятото не пропускам веднъж седмично да го направя, защото кожата повече загрубява от отворените обувки.
aninka
 
Мнения: 100
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:15

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron