Здравно осигурена плащам иследвания, като неосигурена?

Вашите права, социална политика и законодателство. Никой от нас не е безгласна буква.

Здравно осигурена плащам иследвания, като неосигурена?

Мнениеот jeni85 » 20 Апр 2013, 19:20

Бях при специалист (в поликлиника, а не в частен кабинет) без направление от личен лекар и след това трябваше да си правя кръвни иследвания. Въпросът ми е след като съм здравно осигурена трябва ли да плащам 3-4 пъти по-високи такси за иследвания, има ли нещо общо иследванията с направлението от личен лекар, и ако не защо плашам толкова скъпо? Специалиста ме прати в друга клиника да си правя иследванията.
jeni85
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Апр 2013, 19:04

Re: Здравно осигурена плащам иследвания, като неосигурена?

Мнениеот bisertaskov » 23 Апр 2013, 09:13

До колкото съм запознат нямаш ли направление от личният лекар изследванията се заплащат.Поредната тъпотия в българското здравеопазване но такова е положението.
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Здравно осигурена плащам иследвания, като неосигурена?

Мнениеот Ivaylo » 31 Юли 2013, 10:46

jeni85 написа:Бях при специалист (в поликлиника, а не в частен кабинет) без направление от личен лекар и след това трябваше да си правя кръвни иследвания. Въпросът ми е след като съм здравно осигурена трябва ли да плащам 3-4 пъти по-високи такси за иследвания, има ли нещо общо иследванията с направлението от личен лекар, и ако не защо плашам толкова скъпо? Специалиста ме прати в друга клиника да си правя иследванията.


Специално с кръвните изследвания, наскоро ми се наложи да правя такива с направление и без. С направление ми излязоха 5 лева /2.90 такса доктора и 2 лева лабораторията такса/. Без направление - около 10 лева чисто. Не е голяма разликата за конкретните изследвания, за други вероятно има по-големи разлики. Понякога просто трябва да стиснем зъби и да платим, ако имаме наистина спешност. Друг е въпроса, че тия направления са пълна глупост.
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Здравно осигурена плащам иследвания, като неосигурена?

Мнениеот Anka » 21 Яну 2015, 16:04

Направленията са глупост, но те ни гарантират, че ще се движим по някаква безплатна схема, а без направление се водим на частен преглед. :roll:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Здравно осигурена плащам иследвания, като неосигурена?

Мнениеот Lili_pili » 29 Яну 2015, 12:45

Скоро много хора ще трябва да си плаащт ;)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Здравно осигурена плащам иследвания, като неосигурена?

Мнениеот Yarost » 20 Мар 2015, 12:31

Плащаш да за всичко в повечето случаи без значение, че си осигурен. Тъпото е, че тези, които не са, получават същото отношение, лечение и внимание като тези, които всеки месец пълним здравната каса,
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Здравно осигурена плащам иследвания, като неосигурена?

Мнениеот Slavena » 06 Апр 2015, 16:36

Yarost написа:Плащаш да за всичко в повечето случаи без значение, че си осигурен. Тъпото е, че тези, които не са, получават същото отношение, лечение и внимание като тези, които всеки месец пълним здравната каса,

Така е, затова не е необходимо човек да се осигурява, щото е безсмислено!
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Здравно осигурена плащам иследвания, като неосигурена?

Мнениеот Lili_pili » 09 Юли 2015, 12:27

Slavena написа:
Yarost написа:Плащаш да за всичко в повечето случаи без значение, че си осигурен. Тъпото е, че тези, които не са, получават същото отношение, лечение и внимание като тези, които всеки месец пълним здравната каса,

Така е, затова не е необходимо човек да се осигурява, щото е безсмислено!

Не е точно така, здравните осигуровки дават някакви предимства за по-обикновените болести, а иначе трябва да се плащат на високи цени прегледите.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Здравно осигурена плащам иследвания, като неосигурена?

Мнениеот Bass » 28 Авг 2015, 17:44

Здравните осигуровки до някаква степен облекчават лечения по конкретни клинични пътеки.

Последно, като правих пълна кръвна картина и ми изследваха хормони, платих символична такса за вземането на кръв и всеки хормон - по отделно.
Дори да заплащаш, би трябвало да има облекчение от пълната цифра.
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Re: Здравно осигурена плащам иследвания, като неосигурена?

Мнениеот Rali_hr » 28 Авг 2015, 17:53

Няма много големи облекчения особено за хормоните, но какво да се прави, пак пада по някой лев и се пести, докато не стане сериозно, там вече е страшно и никакви здравни изследвания не помагат
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54


Назад към Социални дейности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron