Как да се предпазим от дехидратация в жегите?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Как да се предпазим от дехидратация в жегите?

Мнениеот BRI » 07 Юни 2013, 09:41

watermelon.jpg
watermelon.jpg (20.45 KiB) Прегледано 1521 пъти
Естествено е по време на горещите летни дни да се потим повече, а резултатът е загуба на повече течности. Ето защо е необходимо да отделяме повече внимание, за да избегнем дехидратация. Как? Ето няколко навика, които трябва да вмъкнеш в режима си:

1. По – честа консумация на храни с високо съдържание на вода - динята и краставицата са сред шампионите. Всички останали плодове са добър вариант. Същото важи и за зеленчуците, така че хапвайте салати на воля. Освен краставици, включете в менюто си домати, тиквички, марули и др.

2. Не чакайте да ожаднеете, за да пиете вода. Ако сте жадни, значи вече сте обезводнени! Пийте вода преди хранене - това ще намали вероятността не само да се дехидратирате, но и да преядете. Дръжте си бутилка с вода наблизо - така е по - малко вероятно да забравите да отпивате от нея. Ако пък сте на закрито и не се потите в жегата, отново има опасност да забравите за течностите. Само че те са ви необходими даже и когато не сте навън, така че си поставете за цел да пиете поне по 8 чаши на ден. Ако имате проблем с това, направете водата по - вкусна като към нея добавите естествени овкусители - резенчета лимон, ментови листа и т.н.. Задължително пийте вода преди тренировка - така ще имате повече сили и енергия. Разбира се трябва да внимавате с количеството, за да не ви стане тежко. Избягвайте приема на вода и по време на хранене, защото забавя храносмилането.

3. Пийте и други течности - например чай и сокове. Най-добре е соковете да са с високо плодово съдържание. Не забравяйте, че алкохолът и кофеиновите напитки само увеличават ефекта на дехидратация. Газираните напитки също не са добър избор. А ви е по колко чаши вода пиете на ден? Ставали ли сте жертва на дехидратация в жегите?
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Как да се предпазим от дехидратация в жегите?

Мнениеот Siss » 07 Юни 2013, 12:03

И пак не срещнах бира :roll: Ама не може така...
Siss
 
Мнения: 279
Регистриран на: 11 Дек 2012, 13:11

Re: Как да се предпазим от дехидратация в жегите?

Мнениеот djudjanka » 07 Юни 2013, 14:45

Хахахах за бирата е ясно, че е сред основните напитки през лятото :lol:
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Как да се предпазим от дехидратация в жегите?

Мнениеот denkaruseva » 14 Юни 2013, 15:55

Толкова обичам диня, е мога да я карам само на динена диета...Няма да има опастност от дехидратация ;)
denkaruseva
 
Мнения: 180
Регистриран на: 17 Дек 2012, 14:23

Re: Как да се предпазим от дехидратация в жегите?

Мнениеот ninars » 01 Юли 2013, 15:34

Сокове, айрян и най - вече много вода...
ninars
 
Мнения: 345
Регистриран на: 10 Дек 2012, 19:51

Re: Как да се предпазим от дехидратация в жегите?

Мнениеот vessy » 05 Авг 2013, 13:10

1. Динята определено може да ме разхлади, намалява неразположението в жегите и ми е адски вкусна. Освен това е богата на редица вещества, полезни за здравето ни. ;)
vessy
 
Мнения: 76
Регистриран на: 25 Юли 2013, 10:36

Re: Как да се предпазим от дехидратация в жегите?

Мнениеот Lollipop » 19 Фев 2015, 11:45

Това не мисля, че е проблем само на жегите, а се случва дори и през зимата, много често забравяме да пием вода, дори и през студените месеци, затова винаги трябва да имаме в близост вода, която да виждаме и да ни се допива. :!: :!: :!:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да се предпазим от дехидратация в жегите?

Мнениеот Kaya » 19 Фев 2015, 13:47

Lollipop написа:Това не мисля, че е проблем само на жегите, а се случва дори и през зимата, много често забравяме да пием вода, дори и през студените месеци, затова винаги трябва да имаме в близост вода, която да виждаме и да ни се допива. :!: :!: :!:

О, да, аз никога не пия вода и това ми е голям агрешка, а през лятото съм направо като блъсната от самолет, но тогава по имам навика да си нося шише с вода с мен, докато през зимата може с дни да не пия нито глътка вода :(
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да се предпазим от дехидратация в жегите?

Мнениеот silver933 » 19 Фев 2015, 14:55

Пийте си повече вода, студени чайове, плодове, лятото е лесно, наистина зимата е по-трудно, защото в студеното ни се пие само ракия. :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как да се предпазим от дехидратация в жегите?

Мнениеот Rali_hr » 19 Фев 2015, 16:32

Е, наистина е опасно да не се дехидратираме и все пак трябва да се внимава много и да не прекалим с водата ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron