Д-р Димитър Симов - кардиохирургия

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Д-р Димитър Симов - кардиохирургия

Мнениеот Dr Dimitar Simov » 12 Юни 2013, 14:47

Здравейте,
в тази рубрика можете да зададете вашите въпроси от областта на кардиохирургията. Ще се радвам да бъда полезен!
Повече за мен и моята практика можете да научите от профила ми в
Справочник Фрамар.
Аватар
Dr Dimitar Simov
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Юни 2013, 14:44

Re: Д-р Димитър Симов - кардиохирургия

Мнениеот victory » 02 Юли 2013, 11:25

Здравейте д-р Симов

Скоро казаха на близък приятел, че може да се наложи да му поставят пейсмейкър. Иска ми се, ако е възможно да ми обясните какво точно представлява? Каква роля изпълнява, и при кои заболявания се налага имплантирането му? Може ли човек с пейсмейкър да води пълноценен живот? Благодаря предварително!

Здравейте,

пациентите с имплантиран пейсмейкър водят съвсем нормален живот с някои специфични ограничения свързани с магнитни полета, някои професионални машини. Показанията за имплантация на ПМ са широки, но най общо се налага при нарушения на проводната система на сърцето. В България практиката е кардиолозите да имплантират ПМ, рядко това се налага след кардиохирургия. Всеки пациент след имплантация на ПМ получава паспорт на устройството и детайлни указания какво не трябва да прави и какво да избягва. Имплантацията на ПМ се извършва обикновенно с локална анестезия трансвенозно и не влиза в рубриката сърдечна операция.
victory
 
Мнения: 63
Регистриран на: 05 Фев 2013, 10:59

Re: Д-р Димитър Симов - кардиохирургия

Мнениеот tonita_2 » 23 Авг 2013, 08:56

Здравейте, Д-р Симов.
Пиша ви за съвет. Лекар от софия гастроинтереолог ми изписа да приемам лидокаин 2 % 10 ml непосредствено преди хранене. Проблема ми е трудно преглъщане на твърда храна, понякога и напълно невъзможно. Оказа се, че проблема ми е чисто психологичен, правя го от страх да не се задавя.
Пиша на вас защото в листовката на лидокаина пишеше най-вече, че за някои проблеми със сърцето не се препоръчва да се приема.
Благодаря ви предварително.
tonita_2
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Авг 2013, 08:46

Re: Д-р Димитър Симов - кардиохирургия

Мнениеот Dr Dimitar Simov » 22 Яну 2014, 15:27

tonita_2 написа:Здравейте, Д-р Симов.
Пиша ви за съвет. Лекар от софия гастроинтереолог ми изписа да приемам лидокаин 2 % 10 ml непосредствено преди хранене. Проблема ми е трудно преглъщане на твърда храна, понякога и напълно невъзможно. Оказа се, че проблема ми е чисто психологичен, правя го от страх да не се задавя.
Пиша на вас защото в листовката на лидокаина пишеше най-вече, че за някои проблеми със сърцето не се препоръчва да се приема.
Благодаря ви предварително.


Здравейте,
по тези въпроси би трябвало да се консултирате с лекуващия си лекар изписал медикамента, не е свързано със специалността кардиохиругия.
Аватар
Dr Dimitar Simov
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Юни 2013, 14:44

Re: Д-р Димитър Симов - кардиохирургия

Мнениеот vikito89 » 17 Мар 2014, 00:02

Здравейте, имам едно питане, десният ми крак започна да отича преди 2 години, но не ме болеше, сега от около 4,5 месеца не само, че е отекъл, но ме боли много долния и горния мускул, все едно с нож ме пробождат, вечер понякога не мога да спя от болки, изтръпва, какво можете да ме посъветвате?
vikito89
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Мар 2014, 23:51

Re: Д-р Димитър Симов - кардиохирургия

Мнениеот Dr Dimitar Simov » 25 Мар 2014, 14:30

Най-хубавото за вас е, че почти сигурно нямате нужда от кардиохирургична консултзация или операция. Вероятно се касае за венозна недостатъчност. Моля адресирайте въпроса си към съдов хирург - във форума на Фрамар може да се обърнете към д-р Петя Георгиева за компетентно, специализирано мнение и съвет. Успех.
Аватар
Dr Dimitar Simov
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Юни 2013, 14:44

Re: Д-р Димитър Симов - кардиохирургия

Мнениеот ren4uga » 25 Апр 2014, 23:48

Здравейте. Баща ми има нужда от митрално клапно протезиране. Бихме искали да знаем какви видове операции има? Знам за разрез под дясната гърда или през гръдния кош. Има ли и други варианти и като цяло какво бихте казали за самата операция?
Благодаря
ren4uga
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Апр 2014, 23:36

Re: Д-р Димитър Симов - кардиохирургия

Мнениеот Dr Dimitar Simov » 08 Май 2014, 14:00

Здравейте,

конвенционалният достъп за протезиране на митрална клапа е срединна стернотомия (през гръдната кост). В отделни случаи е възможно това да се направи и със страничен достъп, т.е. през междуребрията. Предимството на първия метод е, това че той се прилага най-широко и на практика всеки кардиохирург използва ежедневно този достъп за различни интервенции върху сърцето. Отделно достъпът през гръдната кост позволява и други процедури ако се налагат. Недостатък е по-големият кожен разрез, но това смятам е само козметичен проблем. Чрез дясна странична торакотомия се оперира митрална клапа през по-малък разрез, и се очаква следоперативното възстановяване да е по бързо. Основният недостатък е, че малко хирурзи ( в България напрактика никой) използват рутинно този достъп. Често при торакотомия, въпреки относително по-малката рана следоперативната болка е по-силна и продължителна, сравнено със стернотомия, поради засягане на междуребрени нерви. При минимално инвазивния достъп винаги съществува риск от конверсия към стернотомия, което е свързано с усложнено протичане на операцията. Накратко, ако баща ви ще се оперира в България, моят съвет е да се избере митрално протезиране със стандартен достъп. Операцията за протезиране на митрална клапа е рутинна операция, според пациента се избира вида на протезатая- механична или биологична. В някои случаи протезирането може да се избегне и да се направи клапносъхраняваща операция - пластика.
На ваше разположение сме за консултация в Ситиклиник - София 029039576
Аватар
Dr Dimitar Simov
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Юни 2013, 14:44

Re: Д-р Димитър Симов - кардиохирургия

Мнениеот hidden_3 » 13 Май 2014, 14:01

Здравейте , публикувах едно запитване днес във графата Фармация и ми препоръчаха да се обърна към вас .
Това е въпросът който публикувах по рано :



Пропранолол

Мнениеот hidden_3 » 13 Май 2014, 13:06
Здравейте
Случайно попаднах на вашият саит и много ще съм радостен ако мога да получа отговор на един въпрос .
Напоследък чета много за Бета- блокерите , главно защото имам един проблем .
Ходя по много интервюта , имам много изпити и презентации в университете и тъй като съм по прирoда притеснителен и не-дотам уверен (което е тотално различна тема ) повреме на всички тези интервюта и презентации съм толкова притеснен и напрегнат , че започвам да треперя . И тук ми е главния проблем . Най-вероятно е прекалена доза адреналин ... или поне така си мисля .
Тa въпросът ми е има ли начин пропранолол да се взима само преди някакво предстоящо стресиращо събитие ?
Принципно съм доста спокоен човек , но говоренето пред хора ми е доста голям проблем от както се помня .
Да спомена , че имам и известни проблеми със сърцето - Имам надкамерна аритмия - на всеки 3-4-5 удара се регистрират надкамерни екстрасистоли , преди приемах медикаменти , които ми помагаха , но после спрях и сега не вземам нищо , чувствам се добре въпреки аритмията . Нямам проблеми с кръвното ,нито пък бавен пулс (въпреки че когато вземах лекарствата против аритмията в нощните часове холтарът е регистрирал на моменти 45-50 удара в минута) Казвам ви цялата тази информация защото прочетох листовката на пропранолол в интернет и там имаше много неща които реших че трябва да се знаят.
Знам че от тук няма как ме получа кой знае какъв отговор без да съм прегедан от специалист , за това всичко което искам е съвет за пропранолол - доколко би помогнало в подобна ситуация за моментно успокоение и ако да , то как точно се взима . Видях че и това е с известен въпросителен в листовката . Има ли начин да се взима само за ден - два - по малки дози ,без да се налага увеличаване и намаляване на дозата постепено .
Много ще съм благодарен ако някой специалист ми отговори , консултирах се и с кардиолог тук където живея , но искам и второ мнение по въпроса .
Както и да е , прекалено много се разписах , ще ви очаквам със съвет .
Благодаря Ви предварително !
hidden_3
 
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Май 2014, 12:55

Re: Д-р Димитър Симов - кардиохирургия

Мнениеот примо » 23 Юни 2014, 15:36

Здравеите д-р Симов, на 10 09 2013г ме оперираха в кардио хирургия св.Георги Пловдив "исхимична болес" три байпаса.След операцията понякога чувствам тъпа болка в ляво горе над гърдата около мястото на дренажа особено при простуда.Въпроса ми е опасно ли е това.Другия въпрос ми е- от извесно време понякога получавам аритмия "забавяне на пулса" вземам витоприл плюс 10/12.5 1т. и кардикет5мг.сутрин вечер симвастатин 10 мг.и аспирин протект по 1 таб.кръвното налягане е от 115 до 140 на 60-70 понякога вечер и до 150-160 на 80-90.може ли за аритмията да взема кордарон и за кръвното вечер бизогама 5 мг.Благодаря предварително за одговора.
примо
 
Мнения: 21
Регистриран на: 29 Юли 2011, 22:14

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта