Пътуването заздравява духа

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Пътуването заздравява духа

Мнениеот BRI » 25 Юни 2013, 14:59

Packing-Trip-Suitcase.jpg
Packing-Trip-Suitcase.jpg (57.98 KiB) Прегледано 882 пъти
Не че има нужда да ви убеждавам, че пътуването е полезно за здравето и укрепва духа, но това не пречи да поразсъждаваме заедно върху ползите от това да си на път, за да не би случайно да ги забравим…Пътуването оказва положително въздействие на всяко едно ниво. То заздравява духа, води до успокояване на ума, подобрява концентрацията. Дори и краткото пътешествие е препоръчително при лошо настроение, застоял начин на живот и липса на енергия. Вие открили ли сте ползи от пътуването? Ето какво смятам аз:

Пътуването е нужното бягство от рутината
Когато сте на път, не се налага да ставате в ранни зори, да си оправяте тоалета с едно отворено око и да се втурвате към работа, където да прекарате 8 часа по познатия до болка начин – затрупани от задачи. Пътуването ще ви осигури различни изживявания.

Време е за здравословни промени, а защо не и експериментиране
Най - честото оправдание за липсата на спорт и застоя в ежедневието ни е „Нямам време“. Когато пътувате обаче, имате време да спортувате, да четете, да пробвате всичко, което ви се прииска. Пътешествията предизвикват желание за експериментиране. Дори и рядко да си позволявате да сте щури, на път често правите неща, които у дома не бихте – пробвате екзотичен коктейл, скачате с бънджи, решавате да се гмурнете и така…Всички тези нови удоволствия ни носят адреналин, които пък е полезен за здравето.

Срещата с друга гледна точка заздравява духа
Когато пътувате в различни страни се срещате с различния начин, по който хората възприемат света. А ако сте отворени, дори може да промените собственият си мироглед. Или пък да извлечете виждания, които да ви помагат да се изправите, когато сте паднали духом.

И не на последно място...задръжките падат
Край на задръжките по време на пътуване слагат дори и хората с най – въздържани характери. Може би си казват „Тук никой не ме познава“ или пък „Не съм оттук и съм за малко”…всъщност няма значение какво им се върти в главата. Важното е, че и най – големият сухар е способен да скача и да се смее лудешки по улиците, когато е на почивка. Може би ви звучи познато? Вие открили ли сте ползи от пътуването? Споделете ги с нас!
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Пътуването заздравява духа

Мнениеот Siss » 25 Юни 2013, 15:52

Аз съм си пътешественик по душа ;) Няма да изброявам разни ползи и т.н. Като цяло няма по вълнуващи мигове от опознаването на нови светове.
Siss
 
Мнения: 279
Регистриран на: 11 Дек 2012, 13:11

Re: Пътуването заздравява духа

Мнениеот IVRO » 26 Юни 2013, 13:24

„Пътувам не за да отида някъде, а за да се движа. Пътувам заради самото пътуване“.
Робърт Луис Стивънсън
IVRO
 
Мнения: 199
Регистриран на: 12 Дек 2012, 10:42

Re: Пътуването заздравява духа

Мнениеот victory » 27 Юни 2013, 13:11

Така е! Пътуването е такава свобода...Трябва ти само една раница и добро настроение. Аз обичам да импровизирам, затова никога не помъквам голяма чанта, а такава в която все пак има място за нещата от първа необходимост. Survivоr съм си ;)
victory
 
Мнения: 63
Регистриран на: 05 Фев 2013, 10:59

Re: Пътуването заздравява духа

Мнениеот spring » 28 Юни 2013, 11:13

Не е важна посоката, нито количеството на багажа...емоции и пътуване да има ;)
spring
 
Мнения: 120
Регистриран на: 10 Апр 2013, 11:13

Re: Пътуването заздравява духа

Мнениеот rossitta » 02 Юли 2013, 13:30

Обожавам да пътувам и смятам, че пътуването отпуска духа. Даже скоро ще стягам куфарите и вече усещам благоприятното въздействие...Дори плановете за предстоящото пътешествие ме карат да се чувствам по - жива!
rossitta
 
Мнения: 190
Регистриран на: 06 Дек 2012, 14:00

Re: Пътуването заздравява духа

Мнениеот ninars » 04 Юли 2013, 11:24

„Винаги пътувам с дневника си. Човек винаги трябва да има нещо смислено за четене“. Оскар Уайлд ;)
ninars
 
Мнения: 345
Регистриран на: 10 Дек 2012, 19:51

Re: Пътуването заздравява духа

Мнениеот pesho » 26 Юли 2013, 15:30

Колко километра съм навъртял...ще живея до 100 години :)
pesho
 
Мнения: 62
Регистриран на: 26 Юли 2013, 13:02

Re: Пътуването заздравява духа

Мнениеот Anka » 26 Ное 2014, 15:58

Много добре действа пътуването наистина, това е истинско разтоварване, за също обичам много да пътувам, истинската почивка ми се състои в това - да обиколя колкото се може повече места :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Пътуването заздравява духа

Мнениеот S_Milenska » 08 Дек 2014, 17:32

Обожавам да пътувам, ако има един начин няма да се спра у дома, толкова ми харесва винаги да съм някъде и да ми се случват някакви неща ;)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта