Морската вода е лечебен еликсир

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Морската вода е лечебен еликсир

Мнениеот BRI » 01 Юли 2013, 09:41

children_kid_on_the_beach_.jpg
children_kid_on_the_beach_.jpg (21.58 KiB) Прегледано 1798 пъти
Щом дойде лято всички започваме да плануваме и мечтаем как през дългоочакваната отпуска ще се опънем на някой плаж. Да, всички мечтаем за море…Добрата новина е, че освен забавление, морето може да бъде и средство за лечение. Сега е време да се осведомим с какво е полезна морската вода.
Лечението на различни заболявания с нея се нарича таласотерапия. То е един от най - ефективните методи на натуралната медицина. Известна истина е, че първият таласотерапевт е бил Хипократ. Великият лечител стигнал до извода, че морската вода предотвратява инфекциите и гони болката. От тогава таласотерапията е един от най-предпочитаните и популярни методи и за възстановяване на организма. Този вид лечение се препоръчва при хора, които страдат от артрит, ревматизъм, болки в ставите и мускулите, кожни заболявания, сексуални разстройства, преумора, безсъние, стрес и др. С две думи морската вода е лечебен еликсир…
Много лечебни свойства са събрани и във водораслите. Те забавят остаряването на кожата, и стимулират кръвообращението. То от своя страна се бори с мастните натрупвания, целулита и наднорменото тегло. Водораслите освобождават токсините от организма. Ето защо използването им в козметиката води до благоприятни резултати. Приложението им тонизира съединителната тъкан и видимо забавя остаряването на кожата.
Коя е тайната на морската вода и защо тя има свойствата на лечебен еликсир? Тайната се крие в минералите и елементите, съдържащи се в морската вода: магнезий, калий, калций, натрий и др., за които се смята, че се абсорбират от кожата и й влияят благоприятно. Именно те ни защитават, като предоставят на телата ни така необходимите минерали. А вие запознати ли сте със свойствата на морската вода? Ползвали ли сте таласотерапия?
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Морската вода е лечебен еликсир

Мнениеот alinaaa » 04 Фев 2014, 09:58

Забелязала съм, че лятото по тялото ми започват да се появят пъпки. В момента, когато отида на море и започна да ходя на плаж те веднага започват да завяхват.
alinaaa
 
Мнения: 53
Регистриран на: 03 Фев 2014, 10:02

Re: Морската вода е лечебен еликсир

Мнениеот CinemaFreak » 03 Юли 2018, 16:50

В тези години, морската вода е повече от мръсна. Рядко се намират плажове, в които да е чисто.
CinemaFreak
 
Мнения: 86
Регистриран на: 26 Фев 2018, 10:34

Re: Морската вода е лечебен еликсир

Мнениеот Tanya1982 » 16 Юли 2018, 15:17

alinaaa написа:Забелязала съм, че лятото по тялото ми започват да се появят пъпки. В момента, когато отида на море и започна да ходя на плаж те веднага започват да завяхват.
Да, морската вода лекува много заболявания!!!!!
Tanya1982
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Юли 2018, 15:03

Re: Морската вода е лечебен еликсир

Мнениеот Frac » 16 Юли 2018, 16:49

За рани също е много полезна, но за пъпките - е временно, после пак се появяват и дори повече :) казвам го от опит.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Морската вода е лечебен еликсир

Мнениеот Rali_hr » 01 Сеп 2018, 09:40

като знам колко телесен лечебен елексир се изсипва в морето, малко гледам с друго око. затова вече бягаме по Гърция, там тоалетните на плажа се използват, а и са по-чисти, а да и най-вече ги има! :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Морската вода е лечебен еликсир

Мнениеот kalinka-kuku » 01 Сеп 2018, 10:33

Направо не ми напомняй! Оня ден едно момченце демонстративно даде знак на баща си какво прави! Че беше и до мен, изпаднах в ужас, ама си дадох сметка, че това го правят 90% от летуващите! Останалите 10 може би са близо до квартирите си!
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron