Сладолед за диабетици - идеи и приготовление

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Сладолед за диабетици - идеи и приготовление

Мнениеот Fute » 31 Юли 2013, 20:05

От няколко години съм диабетик. Много често ми липсват сладките неща, но едно от най-големите ми изкушения през летния сезон е сладоледа. Преди го ядях без проблем, всякакъв вид и количество.
Когато ми се налага да мисля за калориите, търся алтернативи. По магазините има понякога сладолед за диабетици, но подобно на другите продукти, често те са с висока калорична стойност и за да ги ям, трябва да се лиша от други, много по-важни хранения.
Затова съм измислил свои рецепти за сладолед, подходящ за диабетици и искам да споделя две от тях:
Сладолед - Сладък лед
Подбирам няколко бучки лед, разбивам на ситно с чопъра, след което добавям мъничко парче плод /става прекрасно с арония, 1-2 ягоди, мъничко диня или пъпеш/, доразбивам отново и сервирам в купичка със стръкче мента. Много свежо и приятно за летните месеци.
Сладолед с обезмаслено мляко и плодове
Кофичка обезмаслено кисело мляко разбивам с чопъра, като съм прибавил мъничко плодове. Оставям в камерата да се стегне за 10тина минути и сервирам, отново със стръкче мента.

Със сигурност, тези сладоледи за диабетици си искат и майсторлъка и хубавите продукти за направата, но няма нищо по-сладко от прохладния плодов вкус през лятото. Ако има и други диабетици, да споделят своите рецепти за сладолед. Надявам се, че ви е било вкусно. ;)
Fute
 
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Юли 2012, 19:53

Re: Сладолед за диабетици - идеи и приготовление

Мнениеот nocount » 21 Авг 2013, 10:56

Интересни рецепти и никакви подсладители! Те са много вредни!
nocount
 
Мнения: 26
Регистриран на: 21 Авг 2013, 10:54

Re: Сладолед за диабетици - идеи и приготовление

Мнениеот Dior » 21 Авг 2013, 16:49

Интересни рецепти и никакви подсладители! Те са много вредни!
Съгласна съм, но някой изпробвал ли ги е? Дали са достатъчно сладки, за да се нарекат сладолед :P
Dior
 
Мнения: 161
Регистриран на: 05 Фев 2013, 13:15

Re: Сладолед за диабетици - идеи и приготовление

Мнениеот Snejna » 04 Мар 2015, 13:36

Вредни или не понякога пък човек как да избере какво да яде? Все пак диабетиците и те са хора ;)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Сладолед за диабетици - идеи и приготовление

Мнениеот fawla » 26 Май 2015, 16:03

мжое да се използва кисело мляко с плодове и ето сладоелд :)
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Сладолед за диабетици - идеи и приготовление

Мнениеот Lollipop » 26 Май 2015, 16:15

Snejna написа:Вредни или не понякога пък човек как да избере какво да яде? Все пак диабетиците и те са хора ;)

да със сигурност имат възможност за някои сладоледи с подсладители, вместо захар.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Сладолед за диабетици - идеи и приготовление

Мнениеот gomez123 » 27 Май 2015, 10:51

Смятам, че веднъж или два пъти, колкото и да са вредни купешките, то няма да навредят толкова, а за домашен стига да имаш време е супер да приготвяш и без да имаш диабет :idea:
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Сладолед за диабетици - идеи и приготовление

Мнениеот fawla » 12 Сеп 2015, 15:56

gomez123 написа:Смятам, че веднъж или два пъти, колкото и да са вредни купешките, то няма да навредят толкова, а за домашен стига да имаш време е супер да приготвяш и без да имаш диабет :idea:

с диабет не мисля, че изобщо е позволено ползването на захар!
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Сладолед за диабетици - идеи и приготовление

Мнениеот BeenieGal » 02 Мар 2017, 17:07

Става и с цедено мляко и плодове, прибавя се лед или се слага в камерата.
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Сладолед за диабетици - идеи и приготовление

Мнениеот Lollipop » 22 Апр 2017, 11:50

Мога да ви дам една чудесна идея, диабетиците спокойно могат да хапват кокосово масло, косово мляко, може да се направи сладолед с какао, авокадо, кокосово масло. всички се блендира и се добавя подсладител по желание или никакъв.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55


Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта