Вкусна рецепта за чушки бюрек…с повече плънка

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Вкусна рецепта за чушки бюрек…с повече плънка

Мнениеот vessy » 02 Авг 2013, 14:01

mhm.jpg
mhm.jpg (15.12 KiB) Прегледано 4141 пъти
Сигурно щом чуете чушки бюрек ги свързвате с мазните панирани чушки почти без плънка, които ни сервират по заведенията…Предлагам ви едно по – различно изпълнение на рецептата …с повече плънка !

Необходими продукти за 2 порции
4 печени червени пиперки
2 яйца
100 г сирене
копър, магданоз и скилидка чесън (по желание 2 скилидки)

За панировката
1 яйце, брашно, галета, зехтин вместо олио за пържене

Приготвяне
Разбийте леко яйцата и ги излейте в тиган. Добавете 1 супена лъжица зехтин и ги бъркайте на слаб котлон докато започнат да се втвърдяват. Натрошете сиренето с помощта на вилица и добавете копъра, магданоза и ситно нарязаният чесън. Всичко се смесва с яйцата и намачква. Разрежете почистените чушки от едната страна и поставете обилно от плънката (разрязвам чушките, за да може да се събере повече сирене. Когато са цели се пълнят по - трудно и плънката не винаги е достатъчна). След това се загръщат и отново им се придава първоначалната форма. Когато яйцата се втвърдят, няма никаква опасност плънката да изтече. Оваляйте в брашно, яйце и галета и оставете за 10 минути, за да изсъхне панировката. Преди да се изпържат, отново се потапят в разбито яйце. Сервират се със сос по желание. Аз смятам, че чесновият пасва най - добре на тази рецепта. А вие?
vessy
 
Мнения: 76
Регистриран на: 25 Юли 2013, 10:36

Re: Вкусна рецепта за чушки бюрек…с повече плънка

Мнениеот BRI » 02 Авг 2013, 14:28

В стремежа си да готвя здравословно съм експериментирала с чушки бюрек на фурна...Също стават адски вкусни ;)
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Вкусна рецепта за чушки бюрек…с повече плънка

Мнениеот Rita » 03 Авг 2013, 12:15

А патладжани бюрек опитвали ли сте? Страхотно нещо..... веднъж бях на гости и с това ме посрещнаха.
Rita
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Авг 2013, 11:34

Re: Вкусна рецепта за чушки бюрек…с повече плънка

Мнениеот BRI » 05 Авг 2013, 09:56

И патладжана става много вкусен, но той не е подходящ за хора с чувствителни стомаси...често предизвиква неразположение и киселини...Затова внимавайте!
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Вкусна рецепта за чушки бюрек…с повече плънка

Мнениеот spring » 06 Авг 2013, 09:06

И чушките, и патладжана и тиквичките са чудни летни храни...Обичам всички, а чушка бюрек си хапвам често...
spring
 
Мнения: 120
Регистриран на: 10 Апр 2013, 11:13

Re: Вкусна рецепта за чушки бюрек…с повече плънка

Мнениеот Anka » 12 Яну 2015, 16:44

Rita написа:А патладжани бюрек опитвали ли сте? Страхотно нещо..... веднъж бях на гости и с това ме посрещнаха.

Е това даже не мога да си го представя! :shock:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Вкусна рецепта за чушки бюрек…с повече плънка

Мнениеот Slavena » 12 Яну 2015, 17:42

Много ги обичам! Бившата ми свекърва ли как да я нарека не знам, тя правеше страшно вкусни, но тка и не взех рецептата. :cry:
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Вкусна рецепта за чушки бюрек…с повече плънка

Мнениеот Lili_pili » 12 Яну 2015, 18:15

Кой не ги обича, особено ако чушките са червени, зелените чушки нямат нищо общо с вкусния бюрек, поне според мен! :mrgreen:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Вкусна рецепта за чушки бюрек…с повече плънка

Мнениеот Malina » 13 Яну 2015, 12:00

Обожавам чушките, дори днес съм си приготвила за обяд. Иначе аз съм си намерила много мързелив и лесен начин, правя си печени пълнени чушки, които после панирам и след това пържа. :lol: :lol: :lol:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Вкусна рецепта за чушки бюрек…с повече плънка

Мнениеот Elica » 13 Яну 2015, 12:31

Aз също си имам мързелив начин да правя бюрек така да се каже - печен. Пълня си чушките и ги нареждам в тавичка, поръсена обилно с галета, а отгоре пак слагам наръсена галета и пека. Когато са готови имат хрупкава коричка и са много вкусни. :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта