Твърдо против ваксината „Церварикс”

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Твърдо против ваксината „Церварикс”

Мнениеот lini_leni » 27 Сеп 2013, 12:59

Поредният смъртен случай, за който прочетох беше от преди година, заради ваксината против на рак на шийката на матката, е починало 14-годишно момиче, именно това ме накара да пусна тази тема. Крайно съм разочарована както от лекари, така и от хората, които вярват на реклами и поставят живота на децата си на кантар. Няма лекар, който да казва, че „Церварикс” може и да не е добра, дори съм чела, че съществува като поощрение за докторите сложили ваксината. Има постоянен подтик, както от телевизията, с помощта на известни лица, така и от фармацевтични компании, да не говорим за лекарите, като всички следят статистиките за заболели жени и като че ли това е единственият шанс за бъдещото поколение. Но защо никой не вижда малко и от реалните резултати, че всъщност в цял свят има починали момичета в следствие на ваксината, а за останалата част бъдещето е неясно, най-рано може би бихме имали информация, когато тези 12-годишни момичета-сега, станат майки-утре. Понеже няма достатъчни изследвания въз основа на които може да се каже какво би се случило с жените след 15 или 20 год., а и ваксините са доказани причинители на мозъчни и други увреждания.
В очакване сме, все пак и за добри резултати през годините.
Може би много ще ме опровергаят, дори могат и да се изсмеят, но тази ваксина, която се появява изведнъж и прави фурор както по света, сега вече и у нас, но това изглежда повече като част от план за намаляване на населението, отколкото за спад в заболяемостта. Ще продължаваме ли да рискуваме, като се има предвид, че „Церварикс”не само влияе на болестта /предполага се положително/, но и може да я активира?
С очакване сме, все пак и за добри резултати през годините.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Твърдо против ваксината „Церварикс”

Мнениеот Violetta » 27 Сеп 2013, 13:13

Аз пък смятам, че всичко това е игра за пари, при това...много пари. А ние сме обречени да бъдем дойни крави в игрите на компаниите. Въпреки това, сложих Церварикс на дъщеря ми. И е добре. Нямаше проблеми. Мисля, че си е до личен избор.
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Твърдо против ваксината „Церварикс”

Мнениеот lini_leni » 27 Сеп 2013, 13:18

Личен е избора, права сте, аз споделям какво зная и защо не харесвам. Ще се радвам ако дъщеричката Ви е здрава и за напред, но при положение казвате, че сме"дойни крави", защо сте си позволили да ви "доят"?
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Твърдо против ваксината „Церварикс”

Мнениеот rabotnata pchela » 24 Ное 2014, 14:27

Никога не бих сложила подобна ваксина, а дори се чува,че смятат да я правят задължителна при момиченцата, кошмарно е просто! Това е сериозно решение,което трябва да вземе сам,а не да бъде натискан от системата.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Твърдо против ваксината „Церварикс”

Мнениеот Snejna » 09 Дек 2014, 17:49

Разбира се, че съм против тази ваксина, има толкова случаи на усложнения и прочие, че за мен е по-скоро руска рулетка да си сложиш!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Твърдо против ваксината „Церварикс”

Мнениеот Atanas Kutlev » 11 Дек 2014, 12:27

Здравейте,
Само, за да добиете представа за какво заболяване става дума, ще ви посоча данни на Български национален раков регистър за 2011 година.
"МАТОЧНА ШИЙКА (С53, МКБ10)
Ракът на маточната шийка е на четвърто място по честота при жените и представлява 7.5 % от всички злокачествени заболявания при тях. През 2011 г. са регистрирани 1073 нови случаи. Фактическата заболеваемост е 28.5 на 100 000. През 2011 г. от рак на маточната шийка са починали 348 жени. Фактическата смъртност е 9.2 на 100 000. Заболеваемостта и смъртността от рак на маточната шийка се увеличават с 2.6 % и с 1.7 % средногодишно, съответно.
Заболеваемостта от рак на маточната шийка се увеличава с напредване на възрастта след 25 години и достига своя пик при 45-49 годишните (56.3 на 100 000 жени)."
Ето и линк към официалния документ (стр. 53):
http://www.sbaloncology.bg/assets/files ... G_2011.pdf
Atanas Kutlev
 
Мнения: 21
Регистриран на: 18 Фев 2013, 15:39

Re: Твърдо против ваксината „Церварикс”

Мнениеот веселказасмяна » 11 Дек 2014, 14:03

При цялото ми уважение, г-н Кутлев, но отдавна не вярвам на статистики, тъй като в повечето случаи се оказват стакмистики, а и съм чувала и мнение на лекари, че всъщност няма как реално да се знае ползата от тези ваксини, понеже тепърва започнаха да се поставят на малки момиченца и едва след 20, а може би и повече години, ще бъде отчетен някакъв резултат!
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Твърдо против ваксината „Церварикс”

Мнениеот Lollipop » 11 Дек 2014, 14:14

веселказасмяна написа:При цялото ми уважение, г-н Кутлев, но отдавна не вярвам на статистики, тъй като в повечето случаи се оказват стакмистики, а и съм чувала и мнение на лекари, че всъщност няма как реално да се знае ползата от тези ваксини, понеже тепърва започнаха да се поставят на малки момиченца и едва след 20, а може би и повече години, ще бъде отчетен някакъв резултат!

Тази практика пък да се поставят на малки момиченца е плашеща, просто са като опитни зайчета... :shock:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Твърдо против ваксината „Церварикс”

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Дек 2014, 18:01

То е ясно, че все ще има някои, от които да започнат тези ваксинации... въпросът е, защо толкова много странични ефекти сме чували от тези ваксини да има? :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Твърдо против ваксината „Церварикс”

Мнениеот S_Milenska » 25 Фев 2015, 13:14

Против съм, не бих сложила ваксини над задължителните.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron