Спиране на крампите = спокоен сън

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Спиране на крампите = спокоен сън

Мнениеот renetka » 17 Мар 2016, 16:12

Има крампи, които могат да държат и по 10-15 минути. Доста е неприятно. През това време май само опит за движение и разтривка помага до някъде.
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Спиране на крампите = спокоен сън

Мнениеот irka » 17 Мар 2016, 16:33

renetka написа:Има крампи, които могат да държат и по 10-15 минути. Доста е неприятно. През това време май само опит за движение и разтривка помага до някъде.

Да, истинско мъчение, мен разтъпкването само ми помага.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Спиране на крампите = спокоен сън

Мнениеот renetka » 18 Мар 2016, 12:21

Те май най-често са получават на прасците, където е само болка. Но има случай , когато са на стъпалото и тогава направо пръстите почват да се гърчат.. много неприятна работа.
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Спиране на крампите = спокоен сън

Мнениеот Snejna » 18 Мар 2016, 13:38

renetka написа:Те май най-често са получават на прасците, където е само болка. Но има случай , когато са на стъпалото и тогава направо пръстите почват да се гърчат.. много неприятна работа.

На мен са ми много гадни тея на пръстите схващания, предпочитам да ми се схване прасеца, отколкото пръстите, там болката е непоносима!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Спиране на крампите = спокоен сън

Мнениеот renetka » 22 Мар 2016, 11:33

Snejna написа:
renetka написа:Те май най-често са получават на прасците, където е само болка. Но има случай , когато са на стъпалото и тогава направо пръстите почват да се гърчат.. много неприятна работа.

На мен са ми много гадни тея на пръстите схващания, предпочитам да ми се схване прасеца, отколкото пръстите, там болката е непоносима!


Моите наблюдения са обратните. Силната болка при крампи в прасците, а при пръстите няма толкова силна болка, но има по-силен и неприятен спазъм.
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Спиране на крампите = спокоен сън

Мнениеот Snejna » 22 Мар 2016, 12:31

renetka написа:
Snejna написа:
renetka написа:Те май най-често са получават на прасците, където е само болка. Но има случай , когато са на стъпалото и тогава направо пръстите почват да се гърчат.. много неприятна работа.

На мен са ми много гадни тея на пръстите схващания, предпочитам да ми се схване прасеца, отколкото пръстите, там болката е непоносима!


Моите наблюдения са обратните. Силната болка при крампи в прасците, а при пръстите няма толкова силна болка, но има по-силен и неприятен спазъм.

Явно кой както го чувства, все пак размерите на болката при всеки са различни. Като епилацият а- някои я предпочитат на бедрото, други до коляното. :) За мен е кошмар да ми се схванат пръстите, прасеца ми минава бързо, преди няколко месеца пробвах съвета, който е споделила и Jully по-нагоре и определено ми помогна. Но с пръстите това не може да се приложи боли много и продължително.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Спиране на крампите = спокоен сън

Мнениеот Neven498 » 29 Мар 2016, 15:25

А може ли да има крампи без болка? Само силен спазъм?
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Спиране на крампите = спокоен сън

Мнениеот Ваня Стойчева » 29 Мар 2016, 15:32

Neven498 написа:А може ли да има крампи без болка? Само силен спазъм?

Не мисля, че е възможно, или поне на мен не ми се е случвало. Спазъма винаги е свързан с много силна болка.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Спиране на крампите = спокоен сън

Мнениеот pavleta » 30 Мар 2016, 09:42

На мен ми се е случвало на прасеца да ми се схване леко мускула и не усещам болка, а нещо като тежест точно на мястото.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Спиране на крампите = спокоен сън

Мнениеот Neven498 » 30 Мар 2016, 13:16

Тогава какво може да бъде само спазъм без болка? Спазъм от онези, дето ти преплетат неволно палеца над показалеца на крака?
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron