Може ли соята да бъде заместител на месото?

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Re: Може ли соята да бъде заместител на месото?

Мнениеот fawla » 23 Яну 2017, 17:03

Определено има еднамания, в която ни вкарват в главите, какв всичко полезно не е чак толкова полезно, как всичко полезно е всъщност вредно и едва ли не същата работа, както месото, с което прекаляваме. Склонна съм да подкрепя мнението на agro, zзащото с месото получаваме много непожелани бонуси.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Може ли соята да бъде заместител на месото?

Мнениеот dessiblond » 23 Яну 2017, 17:14

И аз като Lyomi предпочитам да не близвам нито соя, нито месо. Като е така работата, няма да ги ядем, колко му е.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Може ли соята да бъде заместител на месото?

Мнениеот agro » 23 Яну 2017, 23:37

[url][/url]
dessiblond написа:И аз като Lyomi предпочитам да не близвам нито соя, нито месо. Като е така работата, няма да ги ядем, колко му е.

Браво кардинално решение :yellow:
Ама по тая логика не трябва да ядем нищо от търговската мрежа, а само това което скъсаме от градинката си (ако я имаме). Едва ли! Истината е в балансираното хранене с мярка и да избираме по-малкото зло :nono:

п.п. Има къде,къде по-лоши неща. Има едно нещо дето го продават по магазините, и която дума съм забранил да се произнася в къщи, май се казваше "КРЕНВИРШ" :rolling:
"АКО СИ ЯЛ КРЕНВИРШ, ЗНАЧИ СИ ЯЛ ВСИЧКО"
agro
 
Мнения: 39
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 14:05

Re: Може ли соята да бъде заместител на месото?

Мнениеот Kremiliya » 24 Яну 2017, 09:53

Според мен няма чак толкова лошо да ядеш от всичко, но трябва да се внимава, а не да се отрича това и онова и т.н. ;) Всичко е в количествата на полезни и вредни неща.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Може ли соята да бъде заместител на месото?

Мнениеот Ginger » 24 Яну 2017, 12:55

dessiblond написа:И аз като Lyomi предпочитам да не близвам нито соя, нито месо. Като е така работата, няма да ги ядем, колко му е.


Кой знае колко пъти досега си яла соя без да разбереш, така че не се заричай много :lol: . Те я ползват като заместител в много продукти.
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Може ли соята да бъде заместител на месото?

Мнениеот vanusha » 14 Дек 2017, 11:40

Аз не бих се опитвала да замествам форми, вид и в конкретни рецепти, но обичам да ям соя и си я хапвам понякога без проблеми. :mrgreen: Не знам може ли да е заместител на месото, не мога да кажа, не съм запозната достатъчно добре с техните съставки.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Може ли соята да бъде заместител на месото?

Мнениеот Rali_hr » 16 Авг 2018, 09:18

На мен ми е странно като почнат да търсят разни вегетариански луканки, суджуци и подобни. По-добре човек като си направи избора, да не търси такива неща, иначе какъв е смисъла?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Предишна

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта