Как да разпозная дали синът ми е в депресия?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Как да разпозная дали синът ми е в депресия?

Мнениеот moni.sparrow » 05 Ное 2013, 15:28

Синът ми все по-често започна да боледува. Симптомите му са много странни, той е на 6 години и до сега не е имал никакви сериозни здравословни проблеми. Изведнъж от сутринта започва да повръща, до вечерта е така, а на следващият ден, все едно нищо не е било, това е съпътствано с коремни болки и главоболие.

Oмърлушен е, изглежда притеснен от време на време. И без това си е мълчаливо хлапе, но сега започна всичко това да ме притеснява мисля, че е депресия.

Четох много и различна информация, пишеше, че това са признаци на депресия, при по-малките деца, които не умеят да изразяват емоции. Не сме имали сериозни конфликти с баща му пред него, но ние сме и разделени. От малък знае, че мама и татко живеят в различни къщи.

Няколко пъти съм опитвала да поговоря с него на тази тема, но той отрича да се чувства зле или тъжен. Правихме изследвания и няма физически причинител за тези неразположения, лекарите казват, че ще го израсте, но дали е толкова просто?

Дали да се обърна към специалист, въпреки че нямам почти никакво основание за това. Той ми казва, че е добре и щастлив, но виждам има нещо, а аз не мога да го открия.
Все пак да се свържа ли детски психолог, дали няма да ме отхвърли? Можете ли да ми предложите нещо друго, с което да опитам да премахна депресията, преди тази по-крайна мярка?
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Как да разпозная дали синът ми е в депресия?

Мнениеот Fancy » 05 Ное 2013, 15:39

Не си прави експерименти с детето, най-добре е да си поговори със специалист. Има и друг вариант да го пратят на по-висша инстанция, защото често си позволяват - психиатър. Не се поддавай на това!
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Как да разпозная дали синът ми е в депресия?

Мнениеот blanshe » 05 Ное 2013, 16:07

Моя приятелка имаше същия проблем с дъщеричката си. Детето повръщаше уж безпричинно. Тя, разбира се, го беше водила по лекари и различни изследвания на стомашно-чревния тракт. Интересното е, че наистина нямаше чисто физическа причина за повръщането. Тогава се оказа, че се дължи на емоционална причина. Първо, бащата беше заминал наскоро за чужбина и второ, едно от децата в детската градина постоянно го е нападало. След няколко разговора с детето и родителите му, поведението му все пак се е променило и повръщанията постепенно отшумяха.
Така че не подценявайте чувствата на детето си и винаги намирайте начин да разговаряте с него. Ако трябва проучете всяка една стъпка в ежедневието му, за да разберете къде се крие причината за това състояние, защото със сигурност има причина!
blanshe
 
Мнения: 24
Регистриран на: 07 Юни 2012, 09:53

Re: Как да разпозная дали синът ми е в депресия?

Мнениеот moni.sparrow » 06 Ное 2013, 16:18

blanshe написа:Моя приятелка имаше същия проблем с дъщеричката си. Детето повръщаше уж безпричинно. Тя, разбира се, го беше водила по лекари и различни изследвания на стомашно-чревния тракт. Интересното е, че наистина нямаше чисто физическа причина за повръщането. Тогава се оказа, че се дължи на емоционална причина. Първо, бащата беше заминал наскоро за чужбина и второ, едно от децата в детската градина постоянно го е нападало. След няколко разговора с детето и родителите му, поведението му все пак се е променило и повръщанията постепенно отшумяха.
Така че не подценявайте чувствата на детето си и винаги намирайте начин да разговаряте с него. Ако трябва проучете всяка една стъпка в ежедневието му, за да разберете къде се крие причината за това състояние, защото със сигурност има причина!

Безкрайно благодаря за съвета! Трябва, може би да разговарям с класната му, за да разбера дали нещо не е наред, макар че предполагах, че ще ми каже ако има нещо притеснително.
А дъщеричката на приятелката ти водили ли са я при психолог или тя от само себе си се е успокоила?
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Как да разпозная дали синът ми е в депресия?

Мнениеот vania_delkova » 10 Ное 2013, 12:57

Здравейте, разбирам, че синът Ви е интровертен тип - затворен в себе си, не изразява открито емоциите си. Навлязъл е в ранния пубертет. Емоционалният дискомфорт много често се проявява именно с психосоматични признаци като заявените от вас. Препоръчвам Ви да заведете детето на психолог, който по възможно най-приятния за детето начин, ще му помогне да си отговори на много въпроси. Много често, елементарни за нас възрастните ситуации, като например, че ще трябва да отиде на у-ще, където може би ще му се подиграят за нещо пред момиче, което харесва, могат да доведат до това тревожно разстройство.
vania_delkova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Ное 2013, 12:20

Re: Как да разпозная дали синът ми е в депресия?

Мнениеот Zlatoto_87 » 10 Ное 2013, 13:26

Не мисля, че още на 6 години е ранен пубертет или нещо подобно.
По-скоро са проблеми от емоционален в характер - проблеми в детска градина/училище или нещо подобно.
Най е добре според мен да го заведете на детски психолог. Те имат подход. Карат ги да рисуват картинки.
Мисля, че ще повлияе добре на детето.
Zlatoto_87
 
Мнения: 45
Регистриран на: 29 Окт 2013, 13:45

Re: Как да разпозная дали синът ми е в депресия?

Мнениеот kalinka-kuku » 01 Апр 2015, 14:18

Не знаех, че децата могат да изпаднат в такава депресия. Може би наистина е най-добре да се консултирате с психолог ида избягвате да ви пратят на психиатър ;)
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25


Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron