На 18 години, възможна ли е сърдечна аритмия?

На 18 години, възможна ли е сърдечна аритмия?

Мнениеот annydance » 06 Ное 2013, 14:23

Здравейте! Особено изплашена съм и не зная дали да се обърна към лекар, понеже случващото ми се не е редовно. Чудя се сърдечна аритмия ли е или какво, все пак съм само на 18 години?!

Ще започна отначало с историята. Ходя по 3 пъти седмично на фитнес, в последният месец наблюдавам пулса си по време на тренировка. Обикновено към края усещам нормално ускорение на сърдечният си ритъм, но има и някаква ненормална промяна, според мен. Както си бие сърцето ми бързо - бързо, изведнъж спира (за по-малко от секунда, може би, но се усеща), а след това избива много рязко и силно, като да си донавакса това забавяне, все едно прескача. Дали това може да се нарече сърдечна аритмия?

Много е плашещо, не ми се случва през останалото време, а само когато натоваря сърцето. Не зная дали трябва да се обърна към лекар, мисля, че съм млада за подобни проблеми.

Подобно „прескачане” би ли могло да доведе до аритмии, през времето, когато не е така натоварено сърцето? Вече не зная какво да си мисля! Какво можете да ме посъветвате, сериозен проблем ли е според вас?
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: На 18 години, възможна ли е сърдечна аритмия?

Мнениеот dejavu » 06 Ное 2013, 14:28

Аритмиите не винаги са знак за нещо много лошо. Често срещани са, до колкото зная, и при здрави хора. Може би това се случва, защото все още растеж. Посъветвай се, все пак с лекар, към годишният ти безплатен профилактичен преглед трябва да е включена и кардиограма. ;)
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: На 18 години, възможна ли е сърдечна аритмия?

Мнениеот M.Tasheva » 20 Ное 2013, 16:27

Не е особено притеснително. Ти си млада и ако не си свикнала да се движиш, след като се понапрегнеш е нормално да усещаш такова нещо като "прескачане". Иначе е изключено да доведе до нещо по-сериозно по-нататък, то е в следствие на натоварването.
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: На 18 години, възможна ли е сърдечна аритмия?

Мнениеот FramarLekari » 18 Фев 2014, 17:57

annydance написа:Здравейте! Особено изплашена съм и не зная дали да се обърна към лекар, понеже случващото ми се не е редовно. Чудя се сърдечна аритмия ли е или какво, все пак съм само на 18 години?!

Ще започна отначало с историята. Ходя по 3 пъти седмично на фитнес, в последният месец наблюдавам пулса си по време на тренировка. Обикновено към края усещам нормално ускорение на сърдечният си ритъм, но има и някаква ненормална промяна, според мен. Както си бие сърцето ми бързо - бързо, изведнъж спира (за по-малко от секунда, може би, но се усеща), а след това избива много рязко и силно, като да си донавакса това забавяне, все едно прескача. Дали това може да се нарече сърдечна аритмия?

Много е плашещо, не ми се случва през останалото време, а само когато натоваря сърцето. Не зная дали трябва да се обърна към лекар, мисля, че съм млада за подобни проблеми.

Подобно „прескачане” би ли могло да доведе до аритмии, през времето, когато не е така натоварено сърцето? Вече не зная какво да си мисля! Какво можете да ме посъветвате, сериозен проблем ли е според вас?

Здравейте!

Добре е да посетите личния лекар и да се направи кардиограма. Не е необходимо проблемът да е сериозен, но нека да се оцени от специалист!

Поздрави,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със сърдечни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта