Сушените плодове избавят от анемия

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Сушените плодове избавят от анемия

Мнениеот PasDeDeux » 06 Ное 2013, 15:14

Едно от моите открития, с които съм особено щастлива и, което спокойно мога да споделя, както и да ви уверя, че наистина действа. Това се отнася до сушените плодове и овесените ядки.

След бременността бях развила анемия. Храненето ми не беше особено пълноценно и се стигна до там. Без да искам, обаче открих собствен лек за справяне с това – закуска и обед с овесени ядки, овесени трици и сушени плодове. Разбира се към този микс съм добавяла какви ли не ядки и семена.

Не искам да убеждавам хората страдащи сериозно от тази болест, че ще ги излекува това, но е добре да се опита. Анемията при мен не беше напреднала и бързо се справих с проблема, но при други, може да има сериозни последствия, но не би навредило да се опита и това.

Сушените плодове са особено полезни и съдържат вещества сходни с тези на овесените ядки – желязо, калций, калий, магнезий, фосфор, мед, разбира се и целулоза, която от своя страна подпомага функциите на стомаха.

Тази „лечебна” диета, ако мога така да я нарека спомага и при намаляване на телесната маса, което я прави не само ефективна, но и здравословна.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Сушените плодове избавят от анемия

Мнениеот M.Tasheva » 06 Ное 2013, 15:32

Гледай ти, как съм си приложила тази лечебна диета без да зная. Е, много добре, имам приятелка, която се бори с анемия, за съжаления с лекарства. Мисля, че това би й се отразило много добре. Благодаря за съвета! :)
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Сушените плодове избавят от анемия

Мнениеот Zlatoto_87 » 09 Ное 2013, 23:30

PasDeDeux написа:Едно от моите открития, с които съм особено щастлива и, което спокойно мога да споделя, както и да ви уверя, че наистина действа. Това се отнася до сушените плодове и овесените ядки.

След бременността бях развила анемия. Храненето ми не беше особено пълноценно и се стигна до там. Без да искам, обаче открих собствен лек за справяне с това – закуска и обед с овесени ядки, овесени трици и сушени плодове. Разбира се към този микс съм добавяла какви ли не ядки и семена.

Не искам да убеждавам хората страдащи сериозно от тази болест, че ще ги излекува това, но е добре да се опита. Анемията при мен не беше напреднала и бързо се справих с проблема, но при други, може да има сериозни последствия, но не би навредило да се опита и това.

Сушените плодове са особено полезни и съдържат вещества сходни с тези на овесените ядки – желязо, калций, калий, магнезий, фосфор, мед, разбира се и целулоза, която от своя страна подпомага функциите на стомаха.

Тази „лечебна” диета, ако мога така да я нарека спомага и при намаляване на телесната маса, което я прави не само ефективна, но и здравословна.


Знаеш ли!? Учителката ми по биология едно време казваше, че за анемия и повишаване количеството на желязото в кръвта е мн. по-добре да изядеш 100 гр. фурми, отколкото напр. 1 кг. коприва.
Zlatoto_87
 
Мнения: 45
Регистриран на: 29 Окт 2013, 13:45

Re: Сушените плодове избавят от анемия

Мнениеот MollyDolly » 11 Ное 2013, 12:18

Zlatoto_87 написа:
PasDeDeux написа:Едно от моите открития, с които съм особено щастлива и, което спокойно мога да споделя, както и да ви уверя, че наистина действа. Това се отнася до сушените плодове и овесените ядки.

След бременността бях развила анемия. Храненето ми не беше особено пълноценно и се стигна до там. Без да искам, обаче открих собствен лек за справяне с това – закуска и обед с овесени ядки, овесени трици и сушени плодове. Разбира се към този микс съм добавяла какви ли не ядки и семена.

Не искам да убеждавам хората страдащи сериозно от тази болест, че ще ги излекува това, но е добре да се опита. Анемията при мен не беше напреднала и бързо се справих с проблема, но при други, може да има сериозни последствия, но не би навредило да се опита и това.

Сушените плодове са особено полезни и съдържат вещества сходни с тези на овесените ядки – желязо, калций, калий, магнезий, фосфор, мед, разбира се и целулоза, която от своя страна подпомага функциите на стомаха.

Тази „лечебна” диета, ако мога така да я нарека спомага и при намаляване на телесната маса, което я прави не само ефективна, но и здравословна.


Знаеш ли!? Учителката ми по биология едно време казваше, че за анемия и повишаване количеството на желязото в кръвта е мн. по-добре да изядеш 100 гр. фурми, отколкото напр. 1 кг. коприва.


Наистина има много митове, относно съдържанието на голяма част от храните! Затова добре балансираното, здравословно хранене е особено важно :) :) :)
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Сушените плодове избавят от анемия

Мнениеот Zlatoto_87 » 12 Ное 2013, 22:58

Така е да! И най тъпото е, че мненията и уж фактите за определени храни постоянно се опровергават, появяват се нови и т.н.
Zlatoto_87
 
Мнения: 45
Регистриран на: 29 Окт 2013, 13:45

Re: Сушените плодове избавят от анемия

Мнениеот Radoslav88 » 13 Ное 2013, 11:29

За анемия най-подходящи са храните богати на фолиева киселина, витамин Б12 и желязо като желязото е най-добре да бъде в неговата най-усвоима форма (heme-iron). Такива източници на желязо са различните видове меса и морски продукти. За по-пълноценно усвояване на желязото е препоръчително да се добавят храни богати на витамин Ц като цитрусовите плодове - портокали, лимони, киви, ананас и т.н. Ако това не даде резултат вариант е да се пробва с помощта на хранителни добавки да се вдигнат нивата на желязото в кръвта. Изключително важно е ако приемате хранителна добавка с желязо тя да бъде под формата на ferrous bisglycinate. , както и да добавите към нея буфериран витамин Ц или витамин Ц с биофлавоноиди.
Radoslav88
 
Мнения: 89
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:45

Re: Сушените плодове избавят от анемия

Мнениеот PasDeDeux » 13 Ное 2013, 16:52

Zlatoto_87 написа:Така е да! И най тъпото е, че мненията и уж фактите за определени храни постоянно се опровергават, появяват се нови и т.н.

Мисля, че са попресилени малко тези твърдения, но е факт, че и двете са в помощ на организма! ;) Иначе това за копривата са си стари знания, едва ли не поверия, "откриват" се нови, понеже не спират да се правят изследвания в тази посока - с какво е добре да отровим хората! :(
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Сушените плодове избавят от анемия

Мнениеот PasDeDeux » 13 Ное 2013, 16:55

Radoslav88 написа:За анемия най-подходящи са храните богати на фолиева киселина, витамин Б12 и желязо като желязото е най-добре да бъде в неговата най-усвоима форма (heme-iron). Такива източници на желязо са различните видове меса и морски продукти. За по-пълноценно усвояване на желязото е препоръчително да се добавят храни богати на витамин Ц като цитрусовите плодове - портокали, лимони, киви, ананас и т.н. Ако това не даде резултат вариант е да се пробва с помощта на хранителни добавки да се вдигнат нивата на желязото в кръвта. Изключително важно е ако приемате хранителна добавка с желязо тя да бъде под формата на ferrous bisglycinate. , както и да добавите към нея буфериран витамин Ц или витамин Ц с биофлавоноиди.

Това за цитрусите е такъв мит, а толкова много хора продължават да вярват в него. Не казвам, че не се съдържа витамин С в тях, но много по-голямо е количеството му в ягодите, например! А ти пак ни прати в 9-та глуха с тези добавки. Стига, има и храни, които могат да бъдат в полза на организма!
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Сушените плодове избавят от анемия

Мнениеот djudjanka » 22 Яну 2014, 14:52

Овесените ядки и сушените плодове с какво ги консумирате - вода, мляко?
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Сушените плодове избавят от анемия

Мнениеот moni.sparrow » 22 Яну 2014, 16:48

djudjanka написа:Овесените ядки и сушените плодове с какво ги консумирате - вода, мляко?

Ами не зная дали си срещала статии за това колко е вредно млякото, та предполагам, че всеки сам решава за себе си - така както се чувства най-добре! ;)
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта