Гъбички на пръстите на краката

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Гъбички на пръстите на краката

Мнениеот aninka » 08 Май 2012, 13:30

А за сребърната вода какво ще кажете, някой има ли впечатления? И аз по едно време имах гъбички по ноктите на краката и по-точно върху тези на големите пръсти. Препоръчаха ми да ги мажа със сребърна вода и наистина резултата беше повече от добър. Не съм пила лекарства, не съм използвала мазила, а от самосебе си няма как да са изчезнали...
aninka
 
Мнения: 100
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:15

Re: Гъбички на пръстите на краката

Мнениеот bobito » 14 Май 2012, 17:11

Предполагам, че повечето от нас са се сблъсквали с този проблем. Според научни изследвания, всеки 4-ти човек страда от гъбички.
Мъжа ми имаше гъбички по краката, които бяха много упорити и много трудно се отърва от тях - прави си бани с разтвор на калиев перманганат и маза някакъв мехлем... не му помня името. Изисква се голямо упорство и постоянство, защото в противен случай може с години да си съжителстваме с тях.
bobito
 
Мнения: 84
Регистриран на: 17 Апр 2012, 14:22

Re: Гъбички на пръстите на краката

Мнениеот a.georgiev » 05 Юни 2012, 13:02

мога да ви препоръчам да опитате някоя от тези рецепти за лечение на гъбички (http://www.gabichki.org/2012/05/blog-post_15.html), понеже на много хора са помогнали, ако ли не то поне няма да ви навредят. Успех.
a.georgiev
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Юни 2012, 13:00

Re: Гъбички на пръстите на краката

Мнениеот Lollipop » 23 Фев 2015, 11:11

aninka написа:А за сребърната вода какво ще кажете, някой има ли впечатления? И аз по едно време имах гъбички по ноктите на краката и по-точно върху тези на големите пръсти. Препоръчаха ми да ги мажа със сребърна вода и наистина резултата беше повече от добър. Не съм пила лекарства, не съм използвала мазила, а от самосебе си няма как да са изчезнали...

Наистина ли има ефект! ще взема да пробвам, мисля, че имам гъбички по ноктите на краката, иначе по самите пръсти не вярвам. дори краката ми не миришат лошо, а това нали е едни от симптомите. Само ноктите ми са удебелени. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Гъбички на пръстите на краката

Мнениеот Rali_hr » 24 Фев 2015, 13:23

и аз май имам гъбички по ноктите и направо е отвратително, изпробвах някакъв крем, но изобщо не ми помогна за съжаление. Чувала съм че с оцет става, някой пробвал ли е?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Гъбички на пръстите на краката

Мнениеот Andrey » 24 Фев 2015, 14:09

Ужасно е да имаш гъбички на краката, много е неприятно. А наистина ябълковия оцет помага, но това е от народните рецепти, не знам какви кремове и медикаменти биха помогнали да се справите с тях. Също содата обира миризмата, ако случайно са ви замирисали обувките. :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Гъбички на пръстите на краката

Мнениеот Andrey » 24 Фев 2015, 14:09

Ужасно е да имаш гъбички на краката, много е неприятно. А наистина ябълковия оцет помага, но това е от народните рецепти, не знам какви кремове и медикаменти биха помогнали да се справите с тях. Също содата обира миризмата, ако случайно са ви замирисали обувките. :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Гъбички на пръстите на краката

Мнениеот Lili_pili » 16 Мар 2017, 16:34

Ябълков оцет във вода и да се накисват краката, после се слага сода и се обуват чорапи.
Кислородната вода също може да се използва вместо оцета.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Предишна

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта