Гъбички на пръстите на краката

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Гъбички на пръстите на краката

Мнениеот bisertaskov » 27 Юли 2011, 22:44

100 мл от 2 % салицилов спирт и 30 г пчелен клей, който се натрошава на ситно, се сипва в едно стъклено шише. То се разклаща около една минути за пет дни, докато клеят се разтвори в спирта. След това сместа престоява още 5 дни, без да се разклаща. След 5 дни на повърхността се появява жълто кафява течност, която внимателно се прехвърлям друго шише. Този спиртен екстракт се използва за намазване на пръстите на краката. Мажат се 3 или 4 пъти по веднъж на ден, през което време краката се мият.
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Гъбички на пръстите на краката

Мнениеот Margo » 28 Юли 2011, 13:55

bisertaskov написа:100 мл от 2 % салицилов спирт и 30 г пчелен клей, който се натрошава на ситно, се сипва в едно стъклено шише. То се разклаща около една минути за пет дни, докато клеят се разтвори в спирта. След това сместа престоява още 5 дни, без да се разклаща. След 5 дни на повърхността се появява жълто кафява течност, която внимателно се прехвърлям друго шише. Този спиртен екстракт се използва за намазване на пръстите на краката. Мажат се 3 или 4 пъти по веднъж на ден, през което време краката се мият.

Чувала съм за животворните свойства на пчелния клей, но не знаех, че може да се използва и срещу гъбички на краката.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Гъбички на пръстите на краката

Мнениеот iskra_dim » 16 Ное 2011, 10:00

Гъбички на пръстите на краката се смята тогава когато има неприятна миризма от краката.Те могат да бъдат по самите пръсти (кожата)или по самите нокти.Тогава те задебеляват и стават жълти.Имам вкъщи едно лекарство,което е за нокти.Просто го нанасяш върху нокъта и така няколко вечери.А иначе за пръстите на краката съм чувала чесън но от него пък може да ти се улющи кожата.
Аватар
iskra_dim
 
Мнения: 36
Регистриран на: 12 Юли 2011, 17:11

Re: Гъбички на пръстите на краката

Мнениеот mimeto1 » 01 Дек 2011, 18:03

За такъв проблем много ефикасен е спирта "антимико -бета ацид". Също и ламизил.
mimeto1
 
Мнения: 11
Регистриран на: 01 Дек 2011, 17:30

Re: Гъбички на пръстите на краката

Мнениеот southern_sun » 13 Дек 2011, 16:52

mimeto1 написа:За такъв проблем много ефикасен е спирта "антимико -бета ацид". Също и ламизил.

Да при всички положения това, което сте дали като пример е добро срещу гъбички на краката, но темата е в секция Домашен лекар - тук трябва да дадете съвет за справяне с проблема с рецепти от домашната аптечка!
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Гъбички на пръстите на краката

Мнениеот valiart » 16 Дек 2011, 12:57

Чувала съм от хора с този проблем, че са намерили спасение от гъбичкие, благодарение на масло от чаено дърво.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Гъбички на пръстите на краката

Мнениеот alexandar82 » 29 Мар 2012, 17:07

И мен ме мъчат, така че ще следя темичката с интерес :roll:
alexandar82
 
Мнения: 28
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:37

Re: Гъбички на пръстите на краката

Мнениеот palechka » 30 Мар 2012, 09:21

Мъжа ми имаше същия проблем и си правеше бани на краката с калиев перманганат. В леген с вода се добавя 1/4 ч.л. от препарата и така всяка вечер. Определено имаше голям ефект, а и се премахна неприятната миризма.
palechka
 
Мнения: 67
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:31

Re: Гъбички на пръстите на краката

Мнениеот southern_sun » 31 Мар 2012, 15:15

valiart написа:Чувала съм от хора с този проблем, че са намерили спасение от гъбичкие, благодарение на масло от чаено дърво.

Толкова се страхувам от тия гъбички, а сега мисля, че имам този проблем и ще е добре да пробвам първо с бабешки рецепти преди да посегна към нещо по сериозно. Дали пък не греша и направо да си взема нещо от аптеката?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Гъбички на пръстите на краката

Мнениеот eleonora » 02 Апр 2012, 15:13

Моят съвет е да пробваш първо с бабините рецепти - поне са изпитам метод, пък ако не подействат вече ще прибегнеш до мазила и лекарства. Вечерта, преди да си легнеш, си направи компрес на краката с напоени памучни парчета плат в следната смес - вода, 2 капки масло от невен, 2 капки масло от лавандула и 2 капки масло от чаено дърво. Овий ги с найлон и обуй чорапи. Преспива се с компреса, а на сутринта краката се мажат със същата смес от масла, като се добавя и 1 ч.л. масло от невен, като се набляга на кожата между пръстите.
eleonora
 
Мнения: 66
Регистриран на: 28 Мар 2012, 10:04

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта