Игрите - болестното състояние или развлечение?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Игрите - болестното състояние или развлечение?

Мнениеот Bambaa » 16 Яну 2017, 12:00

Когато започва да ти пречи на здравето и социалния живот, тогава си е болестно състояние :grin: .
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Игрите - болестното състояние или развлечение?

Мнениеот Pipilota » 16 Яну 2017, 13:42

Bambaa написа:Когато започва да ти пречи на здравето и социалния живот, тогава си е болестно състояние :grin: .

Това го усещат най-вече съпругите, когато им писне да вършат всичко сами, а мъжленцата им да стоят и да хубавеят един вид. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Игрите - болестното състояние или развлечение?

Мнениеот Ваня Стойчева » 09 Апр 2017, 08:53

Monika_Spasova написа:Аз пък съм против игрите, това дори и да се изкарват пари не е сериозно, не може да се обърнеш и да си кажеш, целия ми живот мина пред компютъра, просто е изключително тъпо!

Защо да не е сериозно, след като носи пари? По-сериозна работа ли е да си магазинерка, не е като да министър председател. Все пак всички се борим за пари, а някои са намерили приятен начин да си докарват парички, без да се занимават с нещо кой знае колко трудно или пък неприятно за тях.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Игрите - болестното състояние или развлечение?

Мнениеот esportbg » 09 Апр 2017, 17:14

Компютърните игри са част от електронните спортове. Тези спортове са по-интерсни от другите спортове и са и по-трудни. Има турнири по много игри като - league of legends, CS Go, Dota 2 и други.
Ако няма да ставате професионални геймъри няма смисъл по цял ден да играете. Електронния спорт развива мисълта и е полезен във нормални количества без да се прекалява.
Същото е и със спортове като футбола. Ако няма да ставате футболист няма смисъл по цял ден да ритате.

Снимка от състезание по League of legends

Изображение
esportbg
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Апр 2017, 17:02

Re: Игрите - болестното състояние или развлечение?

Мнениеот annamaria » 10 Апр 2017, 09:38

Със сигурност това непрестанно висене пред компютъра не е добре. В един момент се превръща в мания и е ужасно. Ужасно е за околните, за семейството и най-вече децата. Фокусът се измества от нещо важно като детето, към нещо, което винаги може да почака. Не е лошо да се играят игри, но аз съм на мнение, че трябва да има баланс. Както и децата не трябва от малки постоянно да са пред компютъра. Хубаво е да се социализират и да играят сред природата.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Игрите - болестното състояние или развлечение?

Мнениеот Monika_Spasova » 26 Апр 2017, 21:30

Всеки си решава какво да прави. Много по-важни неща има. Всеки си знае какво да прави. По-големите деца вечеправят своя избор. По-малките деца трябвя да са контролирани.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Игрите - болестното състояние или развлечение?

Мнениеот kauda » 27 Апр 2017, 11:09

Ако се намери баланса между игрите и успехите, които носят. Не е добре постоянно да се губи времето в игрите, но ако са някакво време, защо да не? Ако е страст, която и носи удовлетвореност и пари, както се случва в такива примери, като тези състезания от горната снимка, няма лошо да се прекарат няколко месеца на компютъра, но не и това да бъде стандарт и постоянство. Всичко е в баланса в този живот, няма как да се посочи нещо като правилно или като грешно и да се заклейми само като такова.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Игрите - болестното състояние или развлечение?

Мнениеот rabotnata pchela » 30 Апр 2017, 09:23

моят мъж е голям фен на такива турнири, у дома игрите не са тема табу, всеки играе, колкото поиска. Прави ми впечатление, че жените забраняваме, а цял ден висим във фейса. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Игрите - болестното състояние или развлечение?

Мнениеот kalina_216 » 08 Юни 2017, 14:44

rabotnata pchela написа:моят мъж е голям фен на такива турнири, у дома игрите не са тема табу, всеки играе, колкото поиска. Прави ми впечатление, че жените забраняваме, а цял ден висим във фейса. :lol:

Това не е същото, фейсбукът е интелектуално сборище, където развиваме и обсъждаме най-изисканите теории, докато в игрите има само смърт, насилие, съревнование, и подобни зли неща.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Игрите - болестното състояние или развлечение?

Мнениеот vanessa_ » 13 Юни 2017, 14:26

Аз съм много против такива игри, които нямат и спирка и граници. Ако се играе в норми, по час на ден хубаво, но рядко играта продължава един час, обикновено е по цяла нощ да речем.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта