Телефон за първокласник, но какъв?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Телефон за първокласник, но какъв?

Мнениеот Nightmare » 18 Ное 2013, 12:41

Здравейте!
Детето ми тази година стана първолак и за наше спокойствие решихме да му дадем телефон. Имахме вкъщи от тези Водафони, които даваха почти за без пари, но е на толкова години,че вече батерията му се изтощава за половин ден.

Имам нужда да зная, че мога да го чуя по всяко време, но не съм сигурна какъв телефон да избера с повече или по-малко екстри, а трябва ли въобще да има екстри. Някои от неговите връстници имат по-скъпи телефони от мен, което според мен е напълно ненужно!

За мен едни от най-здравите са Нокиа, но от по-старите модели. Понеже сме малко непохватни, ще се наложи да е доста издръжлив телефона!
Какъв телефон за първокласник мога да избера, дайте ми идеи за марки и модели?!
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Телефон за първокласник, но какъв?

Мнениеот lussy » 18 Ное 2013, 12:51

Аз взех за сина ми, миналата година Нокия 2330, много сме доволни и двамата има някои елементарни екстри като Bluetooth и камера, което е напълно достатъчно, според мен, разбира се и батерията му държи здраво. Що се отнася до тарифен план или предплатени минути, мисля е по-добре с предплатените, детето се научава, че ако ги изговори до края на месеца няма да има други! ;)
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Телефон за първокласник, но какъв?

Мнениеот Fancy » 18 Ное 2013, 14:19

Но защо му е на детето телефон с много екстри, според мен, когато е на училище това би го разсейвало страшно много, а за малък ученик, това е последното, което му липсва!
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Телефон за първокласник, но какъв?

Мнениеот Rali_hr » 24 Ное 2014, 12:56

Обикновен телефон! Не трябва дори и игри да има, ще дойде времето,когато ще си заслужи хубавия телефон, не бива от първи клас да има всичко,което иска, защото няма да има стремежи да дава всичко от себе си на училище.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Телефон за първокласник, но какъв?

Мнениеот pravilno » 27 Яну 2016, 15:30

Равносметка - 2 изгубени, 1 откраднат. Изводът е най- простия телефон. Но идва другият проблем - виж моите съученици какви телефони имат, искам и аз такъв и историята ви е позната :smile:
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Телефон за първокласник, но какъв?

Мнениеот Jully » 27 Яну 2016, 16:22

pravilno написа:Равносметка - 2 изгубени, 1 откраднат. Изводът е най- простия телефон. Но идва другият проблем - виж моите съученици какви телефони имат, искам и аз такъв и историята ви е позната :smile:

Затова не мисля, че детето има нужда от телефон преди да стане достатъчно голямо. :) Дъщеря ми е в 3 клас и все още няма телефон, все пак е по цял ден на занималня.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Телефон за първокласник, но какъв?

Мнениеот svetlozara » 27 Яну 2016, 16:51

Ами ако има нужда това дете да се обади, какво ще прави? :) Не трябва ли да си има телефон? вярно по-обикновен по-добре и по-добре за неговата сигурност, с времето може и по-хубав, но когато може да се грижи за себе си и за телефона си.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Телефон за първокласник, но какъв?

Мнениеот Lili_gagarin » 27 Яну 2016, 17:47

Родителите сами налагат на децата си някакви стереотипи. След като мислят, че е ок да имат телефони за по 1000лва то така и останалите се стремят към това, защото и те самите са научени да се фукат с нещо. :) Какво го бърка детето му какъв телефон има?!? Родителите къде спите да ги научите на ред и кое е важното? Силните сте само на приказки.. :-|
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Телефон за първокласник, но какъв?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Яну 2016, 18:10

За какво му е телефон на едно дете, което е по цял ден с учителката си? разбирам, ако се прибира само или нещо такова.. но иначе не е нужно.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Телефон за първокласник, но какъв?

Мнениеот Kaya » 28 Яну 2016, 10:30

Препоръчвам ви старите Нокии с копчетата, има прилични модели - 6500 беше много готин. :) Не му трябва да има интернет и такива. Друг вариант са малките смарт телефони, на LG Имат доста разнообразни модели до около 150лв.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта