Въпрос за противозачатъчните „Джаз”

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Въпрос за противозачатъчните „Джаз”

Мнениеот sofi_black » 19 Ное 2013, 14:00

От 3 месеца пия противозачатъчните таблетки „Джаз”, но имам чувство, че нещо не е наред.
Вече втори месец имам непрекъснато кървене, понякога по-силно, друг път по-слабо, но го има. Това е придружено и с непрекъсната тежест ниско долу в корема, както и с главоболие, което не е непрестанно, но се появява често.

Въпросът ми е дали е нормална тази реакция от противозачатъчните, аз не мисля така, чувствам се наистина зле!
Преди съм пила „Линдинет” и съм нямала абсолютно никакви проблеми. Не зная защо гинеколожката ми реши да ги смени с „Джаз”, но искам да се върна отново към старите.

Дали това е възможно след консултация, разбира се, има ли смисъл да взимам отново направление и да чакам по опашки?!
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Въпрос за противозачатъчните „Джаз”

Мнениеот MollyDolly » 19 Ное 2013, 14:07

Никога не съм пила "Джаз", но в листовката е упоменато извън периодичното кървене, като възможна реакция на противозачатъчните, както и главоболието.
По-добре виж и следващият месец как ще се чувстваш и тогава отиди на лекар. Аз не съм такъв, но предполагам честата смяна, макар и с прекъсване, не е особено добра за организма.
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Въпрос за противозачатъчните „Джаз”

Мнениеот kameliqstefanova » 22 Ное 2013, 16:19

Добър ден на всички, искам да се включа по темата с противозачатъчните Джаз. Аз също не съм доволна, преди раждането пиех противозачатъчни, от които бях много доволна, сега моят гинеколог също ми предписа Джаз, но тези хапчета нямаха нищо общо с предишните. Появи се главоболие, едно състояние на постоянна тревога, раздразнителност, нервност. Това не е типично за мен, някой има ли такъв тип проблеми? Благодаря предварително.
kameliqstefanova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Ное 2013, 16:15

Re: Въпрос за противозачатъчните „Джаз”

Мнениеот dessiblond » 06 Дек 2013, 14:46

kameliqstefanova написа:Добър ден на всички, искам да се включа по темата с противозачатъчните Джаз. Аз също не съм доволна, преди раждането пиех противозачатъчни, от които бях много доволна, сега моят гинеколог също ми предписа Джаз, но тези хапчета нямаха нищо общо с предишните. Появи се главоболие, едно състояние на постоянна тревога, раздразнителност, нервност. Това не е типично за мен, някой има ли такъв тип проблеми? Благодаря предварително.

Само ще те помолим да пишеш на кирилица,ако е възможно, защото когато постовете са по-дълги много трудно се чете!
Относно хапчетата, според мен, това е нормално, понеже навлизат допълнителни хормони в тялото ти и ти се отразяват по този начин, както и на мен така се отразиха! Ти си отвикнала от това, тези неприятни симптоми отшумяват след първата менструация, най-късно, поне беше при мен така! ;) Дишай дълбоко и не си го показвай пред другите! :lol:
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Въпрос за противозачатъчните „Джаз”

Мнениеот amoreamore » 03 Апр 2017, 14:28

Аз ги пия от два месецаи се чувствам ужасно, главболие и световъртежи, няма май да ми мине на мен....
Аватар
amoreamore
 
Мнения: 61
Регистриран на: 03 Апр 2017, 14:15

Re: Въпрос за противозачатъчните „Джаз”

Мнениеот gabinka_80 » 05 Апр 2017, 12:17

И на мен не ми харесват, много странични ефекти,сложиш си спирала и забравих за проблемите.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22


Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта