Привърженици ли сте на домашното обучение?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Привърженици ли сте на домашното обучение?

Мнениеот Slavena » 19 Яну 2015, 18:16

Предпочитам детето ми да ходи на училище, аз не мога да се справя с всичко и да го науча.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Привърженици ли сте на домашното обучение?

Мнениеот Elica » 20 Яну 2015, 17:46

Slavena написа:Предпочитам детето ми да ходи на училище, аз не мога да се справя с всичко и да го науча.

И аз си мисля, че на училище е по-добре, отколкото вкъщи ;)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Привърженици ли сте на домашното обучение?

Мнениеот Ваня Стойчева » 23 Яну 2015, 11:55

Има някакви предимства домашното обучение, но мисля, че предимствата са главно за ученето в училище, ако искаме все пак да научим на нещо специално детето си или то проявява интерес в някоя област, винаги може да му помагаме извън учебно. Децата трябва да се учат на някакви правила в живота, а едно от правилата е да се социализираме, как човек, който до 20г. е бил единствен и важен може да се справи добре с работата си, ако тя изисква работа в екип?! :roll:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Привърженици ли сте на домашното обучение?

Мнениеот Anka » 13 Окт 2015, 12:19

Тук не мисля, че е регламентирано, това означава, че детето няма да има абсолютно никакво образование после .т.е. диплома. Не знам дали някой вярва на чистата дума.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Привърженици ли сте на домашното обучение?

Мнениеот веселказасмяна » 13 Окт 2015, 13:34

Anka написа:Тук не мисля, че е регламентирано, това означава, че детето няма да има абсолютно никакво образование после .т.е. диплома. Не знам дали някой вярва на чистата дума.

Не е до чистата дума, въпреки че и аз не зная на какво могат да се научат децата без програма, такава като училищната, но винаги могат да се положат разни тестове, поне да се види нивото им :idea:
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Привърженици ли сте на домашното обучение?

Мнениеот Snejna » 05 Ное 2015, 16:41

веселказасмяна написа:
Anka написа:Тук не мисля, че е регламентирано, това означава, че детето няма да има абсолютно никакво образование после .т.е. диплома. Не знам дали някой вярва на чистата дума.

Не е до чистата дума, въпреки че и аз не зная на какво могат да се научат децата без програма, такава като училищната, но винаги могат да се положат разни тестове, поне да се види нивото им :idea:

Не знам как без документ могат да влезнат в колеж...
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Привърженици ли сте на домашното обучение?

Мнениеот S_Milenska » 17 Ное 2015, 11:06

С тези странни промени, които стават и идват в наши дни в образованието по-скоро съм склонна да се съглася на домашното обучение.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Привърженици ли сте на домашното обучение?

Мнениеот ramimni » 17 Ное 2015, 12:01

Snejna написа:
веселказасмяна написа:
Anka написа:Тук не мисля, че е регламентирано, това означава, че детето няма да има абсолютно никакво образование после .т.е. диплома. Не знам дали някой вярва на чистата дума.

Не е до чистата дума, въпреки че и аз не зная на какво могат да се научат децата без програма, такава като училищната, но винаги могат да се положат разни тестове, поне да се види нивото им :idea:

Не знам как без документ могат да влезнат в колеж...

Така или иначе се полагат тестове, за какво им е документ?
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Привърженици ли сте на домашното обучение?

Мнениеот Kremiliya » 17 Ное 2015, 13:17

Не е ли необходим, за да се продължи образованието? :roll: Както тук нали за да те приемат в унивеситет, искат диплома за завършено средно образование. :roll:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Привърженици ли сте на домашното обучение?

Мнениеот ramimni » 17 Ное 2015, 16:50

Kremiliya написа:Не е ли необходим, за да се продължи образованието? :roll: Както тук нали за да те приемат в унивеситет, искат диплома за завършено средно образование. :roll:

Не, държат си изпит и затова са толкова желани децата, които имат домашно обучение, тъй като резултатите им често са едни от най-високите.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта