При болки в ушите – пъдпъдъча мас?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: При болки в ушите – пъдпъдъча мас?

Мнениеот Snejna » 24 Окт 2016, 14:53

Аз съм използвала пъдпъдъча мас, но не и в случаи , при които едва ли не има гной да тече от ушите, а по-скоро при силна болка, която не е съпроводена от друго. Досега веднъж ми се е налагало да използвам и ми мина, дали е внушение, не знам.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: При болки в ушите – пъдпъдъча мас?

Мнениеот Био доктор » 24 Окт 2016, 18:51

Snejna написа:Аз съм използвала пъдпъдъча мас, но не и в случаи , при които едва ли не има гной да тече от ушите, а по-скоро при силна болка, която не е съпроводена от друго. Досега веднъж ми се е налагало да използвам и ми мина, дали е внушение, не знам.


Преди години на пазара в аптечната мрежа имаше т.н детски амидофен /за сваляне на температура/ Лекувал съм "хипертонията" на пациентка с такъв детски амидофен....
Таблетките ги давах лично като й казвах, че са вносни и трудно се намират. Чудото се случи след около месец... хипертонията изчезна и пациентката ми поиска с връзки да си купува това вносно лекарство... Тогава чак й казах, че е пила детски амидофен, да си го купи свободно от аптеката, но да си лекува температурата при нужда...просто при нея нямаше хипертония за лекуване, а трябваше да се лекува образно казано главата!
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: При болки в ушите – пъдпъдъча мас?

Мнениеот Грохот » 24 Окт 2016, 20:44

То на този принцип всяко едно бабино лекарство, което приложиш за дадена болка или заболяване, трябва да действа безотказно само защото пациентът вярва, че ще подейства.Не мисля, че може да се твърди това за всички такива лекове.
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: При болки в ушите – пъдпъдъча мас?

Мнениеот Био доктор » 24 Окт 2016, 23:25

Не мисля, че познавам и съм лекувал всички болни... :) Понятия като всички, никога, винаги и т.н са крехки понятия и един път да не е така и понятието се чупи... Споделих за опит с определен пациент, който имаше проблем, но проблема беше в собствената му глава....
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: При болки в ушите – пъдпъдъча мас?

Мнениеот mangusta » 09 Ное 2016, 11:56

Стана ми любопитна откъде може да се намери такава пъдпъдъча мас. Не съм виждала никъде.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: При болки в ушите – пъдпъдъча мас?

Мнениеот svetlio.zdravkov » 25 Ное 2016, 12:53

Здравейте ,много н акратко ще разкажа моята история за тази невероятна пъдпъдъча мас.Колкото и да не ни се иска да се връщаме векове назад във времето на нашите пра баби и дядовци в 21век в държавицата България ни го налагат.Имам дъщеря която от доста малка срада от уши по лекарско невнимание,първо дете от къде да знам,че доктора е некадърен?Направи отид със перфорация на двете тъпанчета.Проведе се лечение със рис за загуба на слух и т.н.О Т ТОЗИ МОМЕНТ НА СЕТНЕ ПРИ ВСЯКА НАСТИНКА НА НЕЯ ТОВА И Е ГОЛЯМ КОШМАР!На бъдни вечер 2015г.се наложи да потърсим спешна помощ по същия повод във единствения за София дежурен кабинет в който кабинет не ни беше оказана спешна помощ защото доктора не беше на кеф.Прибирайки се в къщи тъпанчето прави перфорация и започва да тече слава богу болката от шумя и нещата дочакаха първите работни дни след празниците за да се намери адекватен специалист.Сега на 19,11,2016 историята се повтаря болки в ушите след грип-спешен кабинет с некадърен доктор и отново нищо.В следствие на всичко това няма как да не се върнем векове назад за съжаление назад не на пред и да търсим бабините илачи.Всеки има право да прави със себе си каквото иска аз лично съм доволен на тази мас без нея не знам какво щях да правя пред спешен кабинет пълен със "недоказали се специласчета"купили си дипломит ена килограм от елитните ни вузове.
svetlio.zdravkov
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Ное 2016, 12:40

Re: При болки в ушите – пъдпъдъча мас?

Мнениеот zheleva212 » 25 Ное 2016, 13:08

svetlio.zdravkov написа:Здравейте ,много н акратко ще разкажа моята история за тази невероятна пъдпъдъча мас.Колкото и да не ни се иска да се връщаме векове назад във времето на нашите пра баби и дядовци в 21век в държавицата България ни го налагат.Имам дъщеря която от доста малка срада от уши по лекарско невнимание,първо дете от къде да знам,че доктора е некадърен?Направи отид със перфорация на двете тъпанчета.Проведе се лечение със рис за загуба на слух и т.н.О Т ТОЗИ МОМЕНТ НА СЕТНЕ ПРИ ВСЯКА НАСТИНКА НА НЕЯ ТОВА И Е ГОЛЯМ КОШМАР!На бъдни вечер 2015г.се наложи да потърсим спешна помощ по същия повод във единствения за София дежурен кабинет в който кабинет не ни беше оказана спешна помощ защото доктора не беше на кеф.Прибирайки се в къщи тъпанчето прави перфорация и започва да тече слава богу болката от шумя и нещата дочакаха първите работни дни след празниците за да се намери адекватен специалист.Сега на 19,11,2016 историята се повтаря болки в ушите след грип-спешен кабинет с некадърен доктор и отново нищо.В следствие на всичко това няма как да не се върнем векове назад за съжаление назад не на пред и да търсим бабините илачи.Всеки има право да прави със себе си каквото иска аз лично съм доволен на тази мас без нея не знам какво щях да правя пред спешен кабинет пълен със "недоказали се специласчета"купили си дипломит ена килограм от елитните ни вузове.

Болки в ушите е една от най-гадните и неприятни болки, които съм изпитвала през живота си. За щастие само два пъти, а вашата дъщеричка е направо героиня като толкова често й се случва. Как я ползвате точно пъдпъдъчата мас - топите я и капвате вътре в ухото или с памуче и оставяте памука да стои в ухото?
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: При болки в ушите – пъдпъдъча мас?

Мнениеот svetlio.zdravkov » 25 Ное 2016, 13:58

Загрявам шишето със юмрук до телесна температура и след това капвам и в двете уши по две капки ,като се изчаква малко време м/у първото и второто ухо за да може да проникне дълбоко в ушния канал.Слагам тампони от памук на самия вход на ухото и отгоре вълнена лента за глава.За няколко дни и се забравя ,че е имало проблем.ТОВА Е В РАЗРЕЗ СЪС МЕДИЦИНАТА ,НО ПРИ ЛИПСА НА АЛТЕРНАТИВА ВЪРШИ РАБОТА И АЗ ЗА СЕБЕ СИ СЪМ ВЗЕЛ РЕШЕНИ!
svetlio.zdravkov
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Ное 2016, 12:40

Re: При болки в ушите – пъдпъдъча мас?

Мнениеот penny » 25 Ное 2016, 14:31

Защо да е в разрез с медицината? Щом помага на детето ви естествено, че ще го правите. Колкото и да е развита традиционната медицина, няма отговорите за всичко и не за всичко може да помогне.
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: При болки в ушите – пъдпъдъча мас?

Мнениеот Elica » 23 Мар 2017, 11:30

Защото често сме склонни на самолечение, когато не трябва да има такова. Може да е възпаление, абцес, да има външно тяло в ухото, но с подобни мерки може след година да се обади нещо по-страшно и по-труднолечимо състояние. Лекарите препоръчват да се правят компреси и да се използват народни методи, да, но само ако е ясно, че няма нищо опасно и възпалението например, не се нуждае от антибиотично лечение. Абцес да речем може да се успокои с пъдпъдъча мас, да продължи безболезнено набиране на гной, който без антибиотично лечение не може да бъде премахнат и после какво следва?
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта