При болки в ушите – пъдпъдъча мас?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

При болки в ушите – пъдпъдъча мас?

Мнениеот M.Tasheva » 22 Ное 2013, 12:29

Детето ми редовно има болки в ушите и все по-трудно започнахме да се справяме с този проблем.
Бяхме на гости на едно възрастно семейство, когато споделих, жената ми даде малко пъдпъдъча мас и каза да накапвам в ушите, дори и профилактично.

Проблемите са чести, а да боли ухо е меко казано неприятно!
Малко съм скептична, но бих използвала пъдпъдъчата мас, като лек, най-вече, за да заменим различните видове капки за уши, които ни предписват всеки път.

Но не зная дали трябва да е затоплена или охладена, както и по колко капки, по колко пъти на ден да се капят. Използвали ли сте пъдпъдъчата мас при болки в ушите и в каква дозировка? Имаше ли подобрение и бързо ли помага?
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: При болки в ушите – пъдпъдъча мас?

Мнениеот ivoblinc » 22 Ное 2013, 12:34

Капали сме на малкия пъдпъдъча мас и наистина му помогна, но беше примесена с лук. Т.е. като затоплиш съвсем малко количество от маста и изчакаш да се поохлади, капваш няколко капки върху люспа от лук, така че като го стиснеш да изтече и малко от сока на лука, както и мазнина.
Правихме го първоначално по 3, а след това по-два пъти на ден! :)
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: При болки в ушите – пъдпъдъча мас?

Мнениеот Fancy » 25 Ное 2013, 14:32

Не бих сложила нещо такова с неизвестен произход, нито в моето ухо, нито в това на детето ми! Не се знае какви зарази може да носи, а ползите може и да са мит!
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: При болки в ушите – пъдпъдъча мас?

Мнениеот Lollipop » 28 Ное 2014, 10:28

Ползвала съм пъдпъдъча мас, да, само че трудно се намира, така че си я пазете добре. Аз знам, че само от нея - без лук, сгрявате, но да не е мн топла и капвате по 1-2 капки :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: При болки в ушите – пъдпъдъча мас?

Мнениеот klara » 20 Яну 2016, 12:46

Като малка майка ми ми капваше сок от растението дебелец или още дебела мара. Обелва се кожичката на едно листо и се стиска, докато пусне сок. Много ефикасно, помага и за мазоли.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: При болки в ушите – пъдпъдъча мас?

Мнениеот Nenna73 » 23 Окт 2016, 20:26

Слагали са ми 2 капки леко затоплено олио и ми помогна.Болката спря след десетина минути.
Nenna73
 
Мнения: 8
Регистриран на: 23 Окт 2016, 19:26

Re: При болки в ушите – пъдпъдъча мас?

Мнениеот Био доктор » 23 Окт 2016, 23:16

Защо не пробвате да отидете на лекар, софиянци му казват доктор :) Има едни специалисти с профил "УНГ" . Да ви прегледат ушите и да назначат адекватно лечение според състоянието на ухото и болката.
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: При болки в ушите – пъдпъдъча мас?

Мнениеот dafinka » 24 Окт 2016, 08:45

И аз иамам същият проблем. Боли ме само едното ухо, но почти винаги съм ползвала капки.
Знам за олоито, но искам да попитам облекчава ли пътпадъчата мас болките?
dafinka
 
Мнения: 33
Регистриран на: 18 Окт 2016, 09:32

Re: При болки в ушите – пъдпъдъча мас?

Мнениеот YoLindi » 24 Окт 2016, 12:00

Болките в ушите не са безобидни. Много рядко ми се е случвало да ме болят ушите и тогава е била нужна намесата на лекар. Не съм пробвала с тези бабини рецепти и не знам кое е най-ефикасно. Това с олиото или с маста как помага? Само затопля ухото, но как премахва причината за болката? Това не мога да си го обясня и затова не вярвам.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: При болки в ушите – пъдпъдъча мас?

Мнениеот Pipilota » 24 Окт 2016, 12:36

Много хора твърдят, че точно с помощта на пъдпъдъча мас са се излекували от упорит отит, в което няма лошо. не трябва да се отричат неща, които са работели векове наред,но самолечението и започването на подобни опити може да повлияе много по-лошо на здравето, дори и за момент да подобри състоянието, проблемът може да остане, затова е по-добре да се допитаме до лекар и с него да обсъдим евентуалното ползване на пъдпъдъча мас.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта