Дъщеря ми стана веган – какви витамини да й дам?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Дъщеря ми стана веган – какви витамини да й дам?

Мнениеот moni.sparrow » 22 Ное 2013, 15:18

Всеки ден на дъщеря ми (на 3 год.) й хрумват нови идеи – последното е отказ от всякакви животински храни - стана веган от само себе си. Чудя се, от къде ще си набавя всички необходими витамини?

Просто отказва да яде, каквото и да било сирене – пушено, топено, саламурено, пробвах всякакви видове. Яйца и без това не обичаше, но сега съвсем, само ми върти глава и казва – не! Кашкавал, поне обичаше, сега и него отказва, за месо да не става въпрос.

Ходихме при педиатърката да й пусне изследвания, всичко си е в норма, но не иска да яде животински продукти, вече месец и половина сме така. Посъветвах се с лекарката, тя предполага, че е временно явление и не й изписа, нито витамини, нито нищо!

Започвам да се притеснявам и искам да й давам някакви витамини или да й правя някакви чайове, които ще подхранват организма й. Според мен, не е нормално дете на 3 години да стане веган от раз, без да има каквито и да било убеждения, просто да започне да отказва.
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Дъщеря ми стана веган – какви витамини да й дам?

Мнениеот niya_mazova » 22 Ное 2013, 15:22

Може би, детето няма нужда от месо или млечни продукти в момента, заради това отказва! Не се плаши, за твое успокоение, ако искаш можете да й правите веднъж месечно изследвания, но мисля, че ако почувства нужда, тя сама ще поиска да си хапне, кисело мляко, ако не друго. ;) Това са излишни притеснения, не се стряскай! :!:
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Дъщеря ми стана веган – какви витамини да й дам?

Мнениеот dessiblond » 25 Ное 2013, 14:15

Не може толкова малко дете да реши да не яде това или онова, най-добре и давай каквото решиш, че е полезно за нея и точка. Ако започнеш от сега да се съобразяваш с прищевките й, отива на кино възпитанието!
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Дъщеря ми стана веган – какви витамини да й дам?

Мнениеот mamina » 28 Окт 2016, 15:05

Съмнявам се да е някакъв каприз, има си причина, колкото и незначителна да ви изглежда. Не мисля, че нещо ще й навреди. Може в такъв период да е, всяко дете минава през него. След време може пак да започне да си ги хапва.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Дъщеря ми стана веган – какви витамини да й дам?

Мнениеот Mon_ton » 28 Окт 2016, 15:47

Всяко дете минава през различни периоди, спира да яде едно, набляга на друго, няма повод за притеснение. Когато се откажеш нещо, вече е по-скоро с убеждения, може да е по-притеснително чак тогава.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Дъщеря ми стана веган – какви витамини да й дам?

Мнениеот Био доктор » 28 Окт 2016, 15:54

moni.sparrow написа:Всеки ден на дъщеря ми (на 3 год.) й хрумват нови идеи – последното е отказ от всякакви животински храни - стана веган от само себе си. Чудя се, от къде ще си набавя всички необходими витамини?

Просто отказва да яде, каквото и да било сирене – пушено, топено, саламурено, пробвах всякакви видове. Яйца и без това не обичаше, но сега съвсем, само ми върти глава и казва – не! Кашкавал, поне обичаше, сега и него отказва, за месо да не става въпрос.

Ходихме при педиатърката да й пусне изследвания, всичко си е в норма, но не иска да яде животински продукти, вече месец и половина сме така. Посъветвах се с лекарката, тя предполага, че е временно явление и не й изписа, нито витамини, нито нищо!

Започвам да се притеснявам и искам да й давам някакви витамини или да й правя някакви чайове, които ще подхранват организма й. Според мен, не е нормално дете на 3 години да стане веган от раз, без да има каквито и да било убеждения, просто да започне да отказва.


Толкова лие търудно и толкова ли е невъзможно за вас да повярвате на педиатъра и да не се занимавате да разсъждавате върху неща, които нито имате знания, нито може да ви помогне някой от форума по-добре от лекуващият ви лекар.
Какво точно искате наясно ли сте, искате да спрете да се притеснявате като почнете да давате на детето си витамини, или искате детето ви да се чувства добре макар и да отбягва към момента месните продукти?
Ако е второто, оставете детето ви да се развива правилно както ви е посъветвал педиатъра и стига с тия глупости за веган или какъвто е да е друг вид идиотия на хранене.
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Дъщеря ми стана веган – какви витамини да й дам?

Мнениеот Kaya » 28 Окт 2016, 16:32

Хората се мъчат да накарат децата си да ядат повече плодове и зеленчуци, така че вие направо сте уцелили 6-ца. :mrgreen: Всяко дете минава през различни периоди, има деца, които ядат само кремове и солети с месеци наред, така че при вас положенеито е направо цветущо.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Дъщеря ми стана веган – какви витамини да й дам?

Мнениеот Цветана.Йорданова » 29 Окт 2016, 11:39

Аз пък по рождение съм другата крайност. Не ям и не мога да ям зеленчуци и плодове. Плодовете става само в някакъв преработен вид - на сок или нещо подобно и пак не винаги се получава. Майка ми ми е давала плодови и зеленчукови сокове и пюрета като бебе и в един момент съм започнала да ги повръщам и съм отказвала да ги приема. И мен ме водиха по доктори и те казваха, че просто организма ми не приема тези храни да не ме насилват и нямало нищо страшно. Родителите ми са били доста притеснени, че не ям пълноценно и здравословно и как ще оцелея, ама на, вече съм жива и здрава на 38 години. И през целия си живот съм боледувала само от една пневмония миналата година и дори грип не ме хваща.
Така че разни хора, разни организми.
Цветана.Йорданова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Окт 2016, 11:34

Re: Дъщеря ми стана веган – какви витамини да й дам?

Мнениеот lussy » 31 Окт 2016, 10:27

Щом набляга повече на плодове и зебенчуци, за какво са й допълнително витамини, като си ги набавя? Това му се яде на детето, това иска да хапва, нищо му няма.
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Дъщеря ми стана веган – какви витамини да й дам?

Мнениеот PasDeDeux » 04 Ное 2016, 09:21

С насилване не стават нещата, не я карайте да яде нещо, защото вие искате или смятате, че трябва да яде. Няма да умре от глад момичето.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron