Какво ядем – кисело мляко или нишесте?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Какво ядем – кисело мляко или нишесте?

Мнениеот pepa1974 » 21 Фев 2014, 20:29

djudjanka написа:Спряла съм да купувам Боженци, защото и в киселото, и в прясното има сухо мляко. Сиренето го опитах, но също не ми допадна.

Абсолютно го развалиха! Сега четох за някакъв манастир,от който можело да се поръчват еко-продукти, но не съм пробвала. В момента купувам сирене и кашкавал Маджаров, а Ситово и Кукери не намерих в Билла.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Какво ядем – кисело мляко или нишесте?

Мнениеот maminka » 24 Фев 2014, 13:36

pepa1974 написа:
djudjanka написа:Спряла съм да купувам Боженци, защото и в киселото, и в прясното има сухо мляко. Сиренето го опитах, но също не ми допадна.

Абсолютно го развалиха! Сега четох за някакъв манастир,от който можело да се поръчват еко-продукти, но не съм пробвала. В момента купувам сирене и кашкавал Маджаров, а Ситово и Кукери не намерих в Билла.

Предполагам, че не му е много чиста работата на този манастир, щом с пари работят :lol: :lol: Маджаров не съм опитвала, но май им бяха солени цените или се бъркам?!
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Какво ядем – кисело мляко или нишесте?

Мнениеот pepa1974 » 25 Фев 2014, 18:23

Днес една приятелка ме почерпи с кисело мляко Вършец -3% и ми каза, че е 90 ст, божествено е, ще потърся, къде се предлага по търговските вериги!
А на Маджаров са им солени цените, но какво би ми предложила като добро сирене и кашкавал на по-ниска цена?
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Какво ядем – кисело мляко или нишесте?

Мнениеот franky » 26 Фев 2014, 18:12

pepa1974 написа:Днес една приятелка ме почерпи с кисело мляко Вършец -3% и ми каза, че е 90 ст, божествено е, ще потърся, къде се предлага по търговските вериги!
А на Маджаров са им солени цените, но какво би ми предложила като добро сирене и кашкавал на по-ниска цена?

Такова мляко Вършец, не съм купувала, а що се отнася до кашкавал не съм срещала истински (като на баба) от години наред, предполагам, че и няма де, изисква се много мляко, респективно цената ще е космична!
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Какво ядем – кисело мляко или нишесте?

Мнениеот renito » 27 Фев 2014, 15:00

Аз много харесвам киселото мляко на Елена, то най-много се доближава до спомените от детството .
Аватар
renito
 
Мнения: 50
Регистриран на: 06 Фев 2014, 10:47

Re: Какво ядем – кисело мляко или нишесте?

Мнениеот lussy » 28 Фев 2014, 15:03

renito написа:Аз много харесвам киселото мляко на Елена, то най-много се доближава до спомените от детството .

И на мен ми харесва, а и е по-голямо количеството, от колкото другите и като че ли няма сухо мляко! ;)
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Какво ядем – кисело мляко или нишесте?

Мнениеот pepa1974 » 04 Мар 2014, 16:31

lussy написа:
renito написа:Аз много харесвам киселото мляко на Елена, то най-много се доближава до спомените от детството .

И на мен ми харесва, а и е по-голямо количеството, от колкото другите и като че ли няма сухо мляко! ;)

Би трябвало да пише на етикета, дали има сухо или няма! Аз така разбрах по етикета за млякото на Боженци, иначе на вкус не ми се различаваше от началото, когато започнах да го купувам.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Какво ядем – кисело мляко или нишесте?

Мнениеот niya_mazova » 05 Мар 2014, 15:05

pepa1974 написа:
lussy написа:
renito написа:Аз много харесвам киселото мляко на Елена, то най-много се доближава до спомените от детството .

И на мен ми харесва, а и е по-голямо количеството, от колкото другите и като че ли няма сухо мляко! ;)

Би трябвало да пише на етикета, дали има сухо или няма! Аз така разбрах по етикета за млякото на Боженци, иначе на вкус не ми се различаваше от началото, когато започнах да го купувам.

Да, мисля, че са задължени да пишат, когато има сухо мляко. Преди време бях купила някакво прясно мляко, което беше толкова гадно, че сухото мляко си стоеше на топчета и имаше вкус на... нищо, на вода :evil:
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Какво ядем – кисело мляко или нишесте?

Мнениеот S_Milenska » 26 Яну 2015, 13:46

В магазина е невъзможно да си намерите хубаво и качествено кисело мляко, то дори прясното мляко е воднисто и гадно. Всеки знае силния и наситен вкус на прясното мляко, в магазина намирате ли такова? А за киселото няма какво да говорим, никаква киселинност, дори като си хапнеш остава усещането в устата на нишесте.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Какво ядем – кисело мляко или нишесте?

Мнениеот Rali_hr » 26 Яну 2015, 14:38

franky написа:
pepa1974 написа:Днес една приятелка ме почерпи с кисело мляко Вършец -3% и ми каза, че е 90 ст, божествено е, ще потърся, къде се предлага по търговските вериги!
А на Маджаров са им солени цените, но какво би ми предложила като добро сирене и кашкавал на по-ниска цена?

Такова мляко Вършец, не съм купувала, а що се отнася до кашкавал не съм срещала истински (като на баба) от години наред, предполагам, че и няма де, изисква се много мляко, респективно цената ще е космична!

ТОй и сега кашкавала не е на по-малко космична цена и пак не е хубав.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron