Все още ли ползвате микровълнова?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Все още ли ползвате микровълнова?

Мнениеот sofi_black » 05 Дек 2013, 13:43

След всички негативи, които витаят по-скоро като митове за микровълновата фурна все още ли я използвате?

Интересно ми е, защото четох, че може да бъде опасна за претопляне на вода, тъй като тя не може да изври, както обикновено, а „избухва”, но това е единствената опасност до колкото разбрах от тази статия!

Не зная как влияе на организма, вие какво ще кажете? Вкъщи се използва все по-рядко, защото сутрин варя кафето си, а вечер готвя, почти не претопляме храна!

Като студентка не можех без микровълнова, я ми кажете сега, колко вреди съм нанесла на тялото си за 5 години непрестанно ползване?
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Все още ли ползвате микровълнова?

Мнениеот nushi.kisyova » 05 Дек 2013, 13:57

До колкото съм запозната микровълновата е едно от тайните оръжия за масово унищожение, създадено още през Втората световна война! А за вредното действие, пак казвам, че не съм от най-компетентните в тази област, но зная, че променя структурата на храната и по този начин става карциногенна за нас!
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Все още ли ползвате микровълнова?

Мнениеот Kremiliya » 25 Ное 2014, 11:14

Аз нямам микровълнова фурна, вярно, че е много удобна за ползване, но може и без нея, свикнала съм да не бъде част от живота ми и определено не ми липсва. Не знам обаче вредна ли е, не е ли, знам само, че стопленото в микровълновата изстива по-бързо и затова не ми харесва.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Все още ли ползвате микровълнова?

Мнениеот PasDeDeux » 25 Ное 2014, 11:58

И според мен е много излишна, нашата просто събира прах, доста отдавна не я използваме, вярно че може и да пести електричество, понеже пускаме котлон или пък фурната, но предпочитам така, от колкото да излагам храната на семейството на опасност!
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Все още ли ползвате микровълнова?

Мнениеот franky » 22 Апр 2015, 17:12

Не мисля, че има все още хора, които да си позволяват подобен риск със здравето си, вкъщи нашата се използва само за неща, които не се ядат, една приятелка идва да й правя кола маска и тогава за последно използвахме микровълновата :mrgreen:
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Все още ли ползвате микровълнова?

Мнениеот S_Milenska » 23 Апр 2015, 10:40

Използвам микровълновата без много големи притеснения и опасения, все пак това е част от ежедневието ни, нямам притеснения, относно нея, ползвам я рядко, но не бих казала, че мие излишна. :P
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Все още ли ползвате микровълнова?

Мнениеот Krum » 23 Апр 2015, 14:44

Да, много ясно, че ползвам. :roll: А и как няма, голямо улеснение ми е, пък и нямам кога да се занимавам с готвене. :roll:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Все още ли ползвате микровълнова?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Апр 2015, 15:14

Krum написа:Да, много ясно, че ползвам. :roll: А и как няма, голямо улеснение ми е, пък и нямам кога да се занимавам с готвене. :roll:

Ааа, не е хубаво така, аз пък от години нямам микровълнова, по-скоро нямахме дълго време със семейството ми, после родителите ми най-накрая купиха, а тя за има няма месец имаше токов удар и у нас и изгоря, после така и не се нагласихме да я оправим, сега със съпруга ми също нямаме, намерила съм начини да затоплям храната без нея, както и пуканки правя в тенджера. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Все още ли ползвате микровълнова?

Мнениеот Kremiliya » 24 Апр 2015, 14:48

PasDeDeux написа:И според мен е много излишна, нашата просто събира прах, доста отдавна не я използваме, вярно че може и да пести електричество, понеже пускаме котлон или пък фурната, но предпочитам така, от колкото да излагам храната на семейството на опасност!

Не мислиш ли, че това е по-скоро някаква пресилена история, на мен ми се вижда като фарс, то не са вредни тефлоновите тигани, то не бяха опасни микровълновите, то не са найлонови торби, алуминиевото фолио и какво ли още не... да се храним на сготвено само върху камък? :?:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Все още ли ползвате микровълнова?

Мнениеот Bass » 24 Апр 2015, 17:52

nushi.kisyova написа:До колкото съм запозната микровълновата е едно от тайните оръжия за масово унищожение, създадено още през Втората световна война! А за вредното действие, пак казвам, че не съм от най-компетентните в тази област, но зная, че променя структурата на храната и по този начин става карциногенна за нас!

Масово унищожавам хлебарките в нас. Като отворя вратата на микровълновата, всичките измират. :mrgreen:
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта