Каква храна да приготвя за парти?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Каква храна да приготвя за парти?

Мнениеот zagrijena » 19 Май 2016, 14:19

Някои умират да се покажат колко са изискани и какви европейци са и партитата им ги правят по всички правила на етикета. Това е за официалните събития, иначе вкъщи партитата са такива, каквито ти си ги направиш - кеф ти да предложиш и кюфтета, кеф ти и картофи :lol: . Кой каквото душа му иска, а и спрямо гостите е донякъде съобразяването.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Каква храна да приготвя за парти?

Мнениеот Yunona » 19 Май 2016, 18:25

На парти обичам да предлагам храна, която не ядем всеки ден. Обикновено правя някакви хапки, мини сандвичи, мини банички с различни пълнежи, салатки и др.
Най-прекрасното ми парти беше на бала на голямото чедо. Трябваше да подготвя нещо вкъщи, защото роднините пътуваха от различни градове, пристигаха по различно време и трябваше да има нещо на масата, докато стане време за изпращането, а вечерята беше едва след това.
Покрай събитието си бях взела три дни отпуск и реших сама да се погрижа за "кетъринга" вкъщи. Имахме два вида солени еклери - еднита бяха пълнени с мус от сирена, а другите - оформени като мини бургери за малките гости. Мини тарталетки с мус от сьомга. Хапките бяха няколко вида: "капрезе" с домат, моцарела и босилек; с прошуто; със сирене бри и сладко от горски плодове; с пуешко филе. Всичките бяха с различни зеленчукови допълнения. Кюфтенца на клечка. Мини бутер банички с месна и със зеленчукова плънка. И сладки неща имаше, разбира се - мини шоколадови чийзкейкчета и ягодови тарталети. Беше много, много хубаво :) Казвам го не заради резултата, а заради самия процес. Завинаги запазих спомена за страхотните вълнения, за суетенето около фурната с чаша вино/кафе/чай наблизо... Просто бях много щастлива тогава.... :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Каква храна да приготвя за парти?

Мнениеот Pipilota » 20 Май 2016, 08:55

Звучи страхотно! :) Би ли сложила снимка?
нещо много важно, при правенето на каквото и да е парти е важно да се помисли какви са гостите. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Каква храна да приготвя за парти?

Мнениеот black » 20 Май 2016, 10:17

Юнона, ти си завършен кулинар! :clappingorange: Не ти трябва изобщо кетъринг фирма да ти прави храната, твоята само като чета съм убеден, че е била сто пъти по-добра! За парти малките размери са водещи, храната трябва да е удобна за консумация, а не да се чудят хората от къде да я подхванат.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Каква храна да приготвя за парти?

Мнениеот Yunona » 20 Май 2016, 18:01

Pipilota написа:Звучи страхотно! :) Би ли сложила снимка?
нещо много важно, при правенето на каквото и да е парти е важно да се помисли какви са гостите. :)


Ще прегледам компа вкъщи за снимки, Пипи :) Аз обожавам готвенето, но много рядко снимам. Все пак се надявам, че в снимките от бала все има и на масата...
Иначе да - гостите са определящи за избора на храната. При нас бяха много разнообразни, затова имахме и по-традиционни неща като банички и кюфтенца :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Каква храна да приготвя за парти?

Мнениеот Lollipop » 25 Май 2016, 08:57

Скоро брат ми има рожден ден и става на 30. :) Помоли да празнува у нас, защото тук са всичките му приятели, та нямах нищо против. :) там се чудя с какво да изненадам гостите, но все пак да бъде и по-традиционно, но и различно и вкусно.. :roll:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Каква храна да приготвя за парти?

Мнениеот qwerryyy » 21 Юни 2016, 12:02

Lollipop написа:Скоро брат ми има рожден ден и става на 30. :) Помоли да празнува у нас, защото тук са всичките му приятели, та нямах нищо против. :) там се чудя с какво да изненадам гостите, но все пак да бъде и по-традиционно, но и различно и вкусно.. :roll:

Какво измисли за партито, скоро и мойто гадже ще има рожден ден и планирам да му направя изненада с няколко приятеля у дома.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Каква храна да приготвя за парти?

Мнениеот fawla » 02 Ное 2016, 14:35

Скоро бях на парти, в което всеки трябваше всеки да донесе нещо. Имаше много вкусни неща - меденки, сандвичи, кюфтенца, шишчета, плато със сирена, банички. Все удобни за хапване прав неща, което е много важно за едно младежко парти, няма необходимост от чинии и сядане около масата, както би изисквала една салата.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Каква храна да приготвя за парти?

Мнениеот Jully » 02 Ное 2016, 15:08

Като се връщам към поста на Юнона и ми става мило на душата, винаги е страхотно, когато притогвяш нещо за децата си, за да ги зарадваш и да стоплиш най-вече собственото си майчино сърце. Аз много се вълнувах на първото (и единствено досега) парти на децата у дома. Беше за рождения ден на сина ми, толкова усилия положих, правих разни брускети, направих домашна пица за децата, бургери, банички, сладки. Всичко беше толкова хубаво въпреки тежките приготовления дни наред и умората, която имах след това.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Каква храна да приготвя за парти?

Мнениеот Monika_Spasova » 07 Ное 2016, 13:55

Сякаш, когато правиш нещо за децата си имаш повече енергия и ти доставя истинско удоволствие. За парти напоследък често правя фалафели, защото са диетични и вкусни кюфтенца, което е подходящо и за по-фини дами, също така топчета от сирене са много вкусни, овалени в различни подправки.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта